Connect with us

Zabawa

Gdzie jest kręcony Open Your Eyes? Lokalizacje Netflix

Published

on

Oparty na powieści „Druga szansa” czy „Drugiej szansie” Katarzyny Bereniki Miszczuk „Otwórz oczy” lub „Otwórz oczy” to polski dramat thrillerowy science fiction. Opowiada o nastolatki o imieniu Julka (Maria Wawreniuk), której rodzina ginie w tragicznym wypadku. Następnie trafia do placówki dla osób z zaburzeniami pamięci.

Jednak gdy jej marzenia zlewają się z rzeczywistością, Julka zaczyna się zastanawiać, czy ośrodek leczniczy ma jakieś ukryte motywy. Thriller psychologiczny rozgrywa się głównie w zakładzie leczenia amnezji, który prawdopodobnie znajduje się gdzieś w Polsce. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jest kręcony serial, mamy Cię w zasięgu ręki!

Otwórz oczy lokalizacje filmowania

Reżyserzy serialu, Anna Jadowska i Adrian Panek, nakręcili pierwszy sezon „Open Your Eyes” we Wrocławiu. Przyjrzyjmy się szczegółowo poszczególnym lokacjom.

Wrocław, Polska

Według Mediabridge, jednej z firm produkcyjnych związanych z projektem, „Open Your Eyes” to pierwszy oryginał Netflixa wytworzony we Wrocławiu. Jest historycznie ważnym miastem nad brzegiem Odry w południowo-zachodniej Polsce. W przeszłości pełnił funkcję stolicy Śląska i Dolnego Śląska. W ciągu burzliwych dziejów Polski miasto wchodziło w skład Królestwa Polskiego, Królestwa Węgier, monarchii habsburskiej Austrii, Królestwa Czech oraz Królestwa Prus i Niemiec.

Po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku Wrocław ponownie stał się miastem politycznie polskim. Dziś służy jako stolica województwa dolnośląskiego lub dolnośląskiego. Ma duże grono studentów i jest głównym wkładem w kulturę i sztukę kraju. Kręcono tam takie projekty jak „Most szpiegów”, „Zimna wojna” czy „Kapitan”.

Polska ma dobrze prosperujący przemysł rozrywkowy wspierany przez wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą i najnowocześniejszą infrastrukturę. Wysokiej jakości treści, które produkuje branża, przyciągnęły uwagę różnych platform streamingowych, zwłaszcza Netflix. Oprócz udostępnienia na platformie kilku popularnych polskich programów i filmów, gigant streamingowy opracował również oryginalne treści. Projekty międzynarodowe, takie jak „Wiedźmin”, „Lista Schindlera” czy „The Grand Budapest Hotel” były kręcone w Polsce.

READ  „The Voice of Poland”: Walka się rozpoczęła. Kto odwołał program?

Przeczytaj więcej: Najlepsze programy science fiction na Netflix

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *