Connect with us

Gospodarka

Polska „zagrożona lewicową agresją” ze wschodu i zachodu, ostrzega Kaczyński

Published

on

Polska stoi przed „poważną walką z lewicą” w postaci zarówno rosyjskiego zagrożenia militarnego ze wschodu, jak i zagrożenia kulturowego z zachodu – mówi Jarosław Kaczyński, lider rządzącej narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). .

Opierając się tym zagrożeniom, Polska nie tylko chroni siebie, ale także staje się „bardzo ważnym krajem w Europie i na świecie”, „pomagając innym być wolnym” – dodaje.

„Polska stoi dziś przed problemem wielkiej walki z lewicą” – powiedział Kaczyński na spotkaniu kibiców w Stargardzie, cytowany przez serwis informacyjny wPolityce.

To zagrożenie jest dwojakie, wyjaśnił. Jest „stara postkomunistyczna lewica robiąca straszne rzeczy na Wschodzie, atakująca Ukrainę, popełniająca straszne zbrodnie, grożąca użyciem broni jądrowej i nielegalną aneksją terytoriów”.

Ale także: „Dziś mówi się o wiele mniej – co zrozumiałe [because] główny problem dzisiaj jest na wschodzie – mamy też do czynienia z lewicową agresją na zachodzie, i tutaj jest tak samo [in Poland] pod różnymi nazwami partii”.

Ta zachodnia lewica „nie zagraża naszej suwerenności metodami militarnymi, ale politycznymi i gospodarczymi” – tłumaczył Kaczyński. „[It] ma na celu uniemożliwienie Polsce bycia Polską w tradycyjnym znaczeniu tego słowa.”

Ideologia LGBT „osłabia Zachód i terroryzuje ludzi” – ostrzega polski przywódca Kaczyński

Ci lewicowcy „chcą wszystko zaakceptować, choćby nie wiem jak absurdalne” – dodał prezes PiS – i „domagają się, aby całe to szaleństwo było aprobowane i wspierane przez państwo, a wszelka krytyka była zakazana i karana postępowaniem karnym”.

W rzeczywistości, według OBWE, Polska ma już najbardziej kompleksowe i najsurowsze „prawo zniewag” w Europie. Przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności jest obraza uczuć religijnych lub znieważenie Prezydenta, Narodu Polskiego lub symboli państwa.

READ  Pogląd Strażnika na współczucie dla nieznajomego: nie znaleziono w Fortress Europe | kadra edytorska

„Chcemy być wolni” – kontynuował Kaczyński – „i chcemy, aby inni też byli wolni, żyli we wspólnocie wolnych narodów. Nie chcemy niczyjej dominacji”.

W ostatnich tygodniach polski rząd nasilił krytykę UE, twierdząc, że próbuje podważyć suwerenność Polski i innych państw członkowskich pod przymusem niemieckim. PiS opowiada się za luźniejszą unią gospodarczą.

Polacy mają wybór między „polską” partią rządzącą a „niemiecką” opozycją – mówi Kaczyński

Kaczyński zadeklarował też, że Polska musi stawić czoła upadkowi cywilizacji chrześcijańskiej. „Z naszym oporem wobec tego Polska jest bardzo ważnym krajem w Europie i na świecie, bo walczymy nie tylko o nasze narodowe interesy, walczymy także o znacznie szersze interesy” – powiedział.

– Chcemy być gotowi odeprzeć wszelką agresję politycznych łobuzów, ludzi, którzy chcą cofnąć historię, którzy chcą odebrać wolność całym narodom i chcą niszczyć całe narody – dodał lider PiS.

„Rosjanie twierdzą, że nie ma Ukrainy, [so] Można też powiedzieć, że nie ma narodu polskiego i nie ma innych, więc musimy być gotowi i silni – ostrzegł, dodając, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz „chce zawrzeć sojusz z Rosją w celu wzmocnienia Europy”. rządzić ”.

Źródło: Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.