Connect with us

Nauka

Raport rakietowy: Delta IV Heavy otrzymuje nową datę – SpaceX ma zniszczyć czołg testowy

Published

on

Powiększać / Rocket Lab rozpoczyna misję „Nie mogę uwierzyć, że to nie jest optyczne” 31 sierpnia.

Witamy w wydaniu 3.15 Raportu rakietowego! Świat małych wind jest przepełniony nowościami w tym wydaniu. I jak zwykle nasz raport obejmuje wiadomości z całego świata, z tego tygodnia od Niemiec, przez Chiny, po Indie i Amerykę Południową. Nasza firma jest globalnym przedsiębiorstwem.

Jak zawsze my mile widziane zgłoszenia czytelników, a jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zapisz się za pomocą poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybkie spojrzenie w przyszłość na kolejne trzy starty w kalendarzu.

Rocket Lab wystrzeliwuje satelitę Photon. Firma wprowadzająca powiedział, że tak wysłał na orbitę pierwszego zaprojektowanego i zbudowanego przez siebie działającego satelity. „Pierwsze światło” zostało rozmieszczone na orbicie w ramach 14. misji Electron firmy Rocket Lab, „Nie mogę uwierzyć, że to nie jest optyczne”, która wystartowała 31 sierpnia z kompleksu startowego 1 w Nowej Zelandii. Głównym klientem misji był 100-kilogramowy mikrosatelita Capella Przestrzeń.

Nie jest to już tylko firma rakietowa … Wystrzelenie Photona cementuje „ewolucję firmy od dostawcy wyrzutni do firmy zajmującej się kompleksowymi rozwiązaniami kosmicznymi, która oferuje satelity pod klucz i komponenty statków kosmicznych, start i orbitę”. komunikat prasowy powiedział. Photon został zaprojektowany w celu świadczenia usług kosmicznych, takich jak zasilanie i napęd satelitów, umożliwiając nawet misje kosmiczne na Księżyc i Wenus. (przesłane przez Ken the Bin)

Virgin Galactic ustala datę następnego lotu testowego. Virgin Galactic planuje przeprowadzić kolejny test załogowych lotów kosmicznych 22 października, zgodnie z dokumentami złożonymi przez firmę w Federalnej Komisji Łączności, Raporty CNBC. Ten lot będzie prawdopodobnie pierwszym z dwóch, które firma zajmująca się turystyką kosmiczną planowała zakończyć testowanie swojego systemu statku kosmicznego SpaceShipTwo, a na pokładzie powinien znajdować się tylko dwóch pilotów testowych.

Usługa komercyjna wreszcie w przyszłym roku? … Virgin Galactic podała w zeszłym miesiącu, że drugi próbny lot kosmiczny, dla którego nie ustalono jeszcze daty, będzie miał czterech „specjalistów od misji” w kabinie. Jeśli oba loty testowe zakończą się sukcesem, Virgin Galactic spodziewa się, że w pierwszym kwartale 2021 roku założył Sir Richard Branson poleci. Ten przełomowy lot oznaczałby początek komercyjnej usługi turystycznej firmy. (przesłane przez Ken the Bin, JohnCarter17 i DanNeely)

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie raportów kosmicznych Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, będziemy gromadzić jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

LandSpace zbiera 175 milionów dolarów. Chińska firma LandSpace zebrała 175 milionów dolarów w ramach rundy finansowania serii C + na rozwój swojej serii pojazdów nośnych na metan / ciekły tlen Zhuque-2, Raporty SpaceNews. Finansowanie następuje dwa tygodnie po tym, jak chińska konkurencyjna firma iSpace zabezpieczyła 173 miliony dolarów w ramach serii B. Oba to imponujące zaciągi pieniężne, które sygnalizują poważne zamiary.

Potężna mała rakieta … LandSpace pracuje nad inauguracyjnym startem Zhuque-2 w czerwcu 2021 roku. 49,5-metrowy, dwustopniowy Zhuque-2 będzie w stanie dostarczyć 4000 kg na 200-kilometrową orbitę ziemską lub 2000 kilogramów do Orbita synchroniczna ze słońcem 500 kg, według LandSpace. (przesłane przez platykurtic i Ken the Bin)

READ  Meteor „jasny jak księżyc w pełni” uchwycony kamerą w Japonii

Rakieta sondująca NASA uruchamia misję DUST-2. Dwustopniowa rakieta suborbitalna Black Brant IX wystrzelona we wtorek z poligonu rakietowego White Sands w Nowym Meksyku z misją naukową DUST-2. NASA powiedziała rakieta wystrzeliła ładunek na apogeum około 346 km, po czym spadła z powrotem na Ziemię na spadochronie.

Tani dostęp do mikrograwitacji … Celem DUST-2 jest zbadanie, jak poszczególne atomy, wydalane przez umierające gwiazdy i supernowe, sklejają się ze sobą. Kiedy to robią, atomy tworzą ziarenka pyłu – niektóre z podstawowych elementów budulcowych naszego wszechświata. „To, co staramy się zrobić, to powielić to, co dzieje się w co najmniej dwóch środowiskach astrofizycznych” – powiedział główny badacz Joe Nuth, naukowiec planetarny w Goddard Space Flight Center NASA. (przesłane przez JohnCarter17)

Weterynarze Blue Origin zakładają kilka nowych firm. Blue Origin skończyło w tym tygodniu 20 lat i chociaż prywatna firma nie wysłała jeszcze ludzi w kosmos ani nie umieściła rakiety na orbicie, zrodziła nową generację kosmicznych startupów, Raporty Cosmic Log. Przestrzeń względności jest dość dobrze znana, ale obecnie coraz więcej firm wychodzi z trybu semi-stealth.

Start i napęd kosmiczny … Jeden z nich, Stoke Space Technologies, wydaje się pracować nad technologią umożliwiającą ponowne wykorzystanie górnych stopni. Reach Space Technologies wydaje się być firmą napędową. Starfish Space twierdzi, że pracuje nad usługą transportu kosmicznego na żądanie. Dodamy je wszystkie do naszej listy firm do śledzenia! (przesłane przez Ken the Bin i BH)

Brazylia uruchamia witrynę oceniającą propozycje. Brazylijska Agencja Kosmiczna twierdzi, że rozpoczęła ocenę 11 propozycji firm zainteresowanych wystrzeleniem rakiet z Centrum Kosmicznego Alcântara, położonego na północnym wybrzeżu Atlantyku. Miejsce to, położone zaledwie 2 stopnie na południe od równika, stanowi doskonałe terytorium, z którego można rozpocząć misje równikowe.

Przechodząc do użytku komercyjnego … Po wstępnej analizie firmy będą miały czas do 30 października na sfinalizowanie propozycji, Raporty łuku parabolicznego. Nie jest jasne, ile firm przyjmie brazylijski port kosmiczny, ale wydaje się, że priorytetem będą firmy z dojrzałymi lub prawie dojrzałymi projektami rakiet. Port kosmiczny był do tej pory używany głównie do startów wojskowych. (przesłane przez Ken the Bin)

Australijska firma rakietowa podpisuje kontrakt z Aussie. Gilmour Space Technologies mówi, że podpisał australijski klient na pierwsze uruchomienie swojej rakiety Eris, nie wcześniej niż w 2022 r. Firma Space Machines Company podpisała kontrakt na wystrzelenie na orbitę statku kosmicznego o wadze 35 kg. „To może być pierwszy ładunek z Australii, który zostanie wystrzelony na orbitę australijskiej rakiety z australijskiego miejsca startu” – powiedział Adam Gilmour, współzałożyciel i dyrektor generalny Gilmour Space.

Mówi o wielkiej grze do połowy dekady … Pierwsze rakiety Eris są reklamowane jako zdolne do wystrzeliwania ładunków o masie do 305 kg na orbitę niską i 215 kg na orbity synchroniczne o długości 500 km. Firma twierdzi, że jej celem jest osiągnięcie wskaźnika lotów 12 startów rocznie do 2025 r. I pomoc w rozszerzeniu australijskiego przemysłu kosmicznego. (przesłane przez Ken the Bin i platykurtic)

READ  Po dwóch zabiegach Elon Musk mówi, że odwiedzi miejsca startowe SpaceX na Florydzie

Niemcy rozważają możliwość wystrzelenia na Morze Północne. Niemiecki rząd analizuje propozycję niemieckiego przemysłu dotyczącą stworzenia mobilnej platformy startowej dla satelitów na Morzu Północnym. Zgodnie z planem małe satelity o masie do jednej tony zostałyby wystrzelone z rakietami zbudowanymi w Niemczech. Za projekt lobbuje Federacja Przemysłu Niemieckiego, raporty BBC.

Dobre miejsce na starty polarne … Pad byłby partnerstwem publiczno-prywatnym. Niemieckie media cytują propozycję BDI, mówiąc, że „niemiecki starter jest technicznie wykonalny i ma sens strategiczny i ekonomiczny”. Wśród firm, które potencjalnie mogłyby wystartować z platformy, jest Isar Aerospace. (przesłane przez cpushack, Ken the Bin i JohnCarter17)

Chiny wypuszczają tajemniczy samolot kosmiczny. Po miesiącach skromnych przygotowań w Jiuquan Satellite Launch Center, Chiny wypuściły w piątek eksperymentalny statek kosmiczny wielokrotnego użytku, Raporty SpaceNews. Rakieta nośna Long March 2F dostarczyła statek kosmiczny na orbitę po wystrzeleniu w nieokreślonym czasie.

Może klon X-37B? … „Po okresie operacji na orbicie, statek kosmiczny powróci na planowane miejsce lądowania w Chinach. Podczas lotu będzie testował technologie wielokrotnego użytku, zapewniając technologiczne wsparcie dla pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej” – czytamy w raporcie Xinhua. uruchomienie. Samolot wylądował po około dwóch dniach w kosmosie. Ten wątek na Twitterze autorstwa Geoffa Brumfiela z NPR dostarcza bardziej interesujących szczegółów na temat miejsca wylądowania misji. (przesłane przez Ken the Bin)

Misja Chandrayaan-3 Moon może wystartować w przyszłym roku. Indyjska misja księżycowa „Chandrayaan-3” prawdopodobnie zostanie wystrzelona w pierwszym kwartale 2021 roku, Raporty DNA India. Po tym, jak misja Chandrayaan-2 została utracona we wrześniu ubiegłego roku, indyjska agencja kosmiczna ogłosiła, że ​​ponownie spróbuje wykonać miękkie lądowanie na powierzchni Księżyca.

Wpisz Chandrayaan-3 … Ponieważ orbiter wystrzelony z misją Chandrayaan-2 nadal działa, ten dalszy start będzie zawierał tylko lądownik. Oczekuje się, że zostanie wystrzelony na rakiecie GSLV Mark III z indyjskiego Centrum Kosmicznego Satish Dhawan, a Indie będą próbowały stać się czwartym krajem, który miękko wyląduje na Księżycu. (przesłane przez JohnCarter17)

Chiny nadal mają toksyczny problem z rakietami. W poniedziałek rakieta Long March 4B wystrzelona z chińskiego centrum startowego satelity Taiyuan z satelitą teledetekcyjnym. Ten 50-letni port kosmiczny znajduje się w północno-środkowych Chinach, około 500 km na południowy zachód od Pekinu. Jak to często bywa w przypadku pierwszych etapów startu chińskich rakiet z lądowego ośrodka Taiyuan, zużyty dopalacz Long March 4B spadł w dół od portu kosmicznego. W tym przypadku wylądował w pobliżu szkoły i utworzył przewidywalnie dużą chmurę toksycznego gazu.

Życie w śnie hydrazynowym (lub koszmarze) … Stosowanie hydrazyny jako paliwa do rakiet nośnych zostało wycofane w większości krajów na świecie, Raporty Ars. Ostatnią dużą amerykańską rakietą wykorzystującą hydrazynę była rakieta Delta II firmy United Launch Alliance, która wykorzystywała toksyczne paliwo w drugim etapie. Jednak większość chińskiej floty startowej jest zasilana paliwem hydrazynowym i utleniaczem czterotlenkowym azotu. Obejmuje to uznaną przez ludzi rakietę Long March 2F, a także szeroko stosowaną rodzinę Long March 4.

READ  Dinozaur sprzed 125 milionów lat znaleziony pogrzebany podczas erupcji wulkanu w Chinach

Reset startowy Delta IV Heavy z 18 września. Zespoły United Launch Alliance określiły przyczynę dramatycznego przerwania rakiety Delta IV Heavy w ostatniej sekundzie pod koniec zeszłego miesiąca, Raporty Florida Today. To przygotowuje grunt pod kolejną próbę nie wcześniej niż tydzień od piątku, a dokładna godzina nie została podana. Będzie to trzecia próba uruchomienia tajnej misji NROL-44.

Rozerwij regulator … 29 sierpnia rozdarta membrana w jednym z trzech regulatorów ciśnienia w kompleksie startowym 37 na Cape Canaveral Air Force Station spowodowała sterowany komputerowo szorowanie zaledwie trzy sekundy przed startem, dyrektor generalny ULA Tory Bruno powiedział za pośrednictwem Twittera w środę. Silniki na chwilę się paliły, ale rakieta pozostała mocno na podkładce. (przesłane przez BH i JohnCarter17)

Wojsko stosuje podejście wyczekujące do superciężkiego udźwigu. Wojsko amerykańskie jest zadowolone z aktualnych ofert United Launch Alliance i SpaceX, ale obserwuje przyszłe superciężkie rakiety w trakcie opracowywania. Tak wynika z komentarzy sporządzonych w tym tygodniu przez bryg. Gen. D. Jason Cothern, który nadzoruje zakup usług dla Sił Kosmicznych USA (SpaceNews donosi na jego komentarzach).

Jeśli ją zbudujesz, czy przyjdą? … „Uważamy, że obecni dostawcy realizują plany, które mamy dzisiaj na najbliższą przyszłość”. To właśnie powiedział generał Cothern w odpowiedzi na pytanie widza dotyczące potencjalnej wartości militarnej pojazdów superciężkich, takich jak Starship i New Glenn, które są opracowywane do latania na Księżyc i dalej. Jeśli chodzi o to, co może być wymagane w następnej generacji rakiet nośnych, „jako wiodący nabywcy kosmosu wojskowego, jest to dla nas bardzo droga” – powiedział Cothern. (przesłane przez JohnCarter17 i platykurtic)

SpaceX może w tym tygodniu przetoczyć zbiornik testowy na pad. Kolejne testy w obiekcie SpaceX w Boca Chica będą prawdopodobnie obejmować czołg testowy, a nie pełnowymiarowy prototyp statku kosmicznego, Raporty NASASpaceflight.com. Ten model „SN7.1” jest większym zbiornikiem testowym niż jego poprzednik, SN 7, i jest wykonany ze stali nierdzewnej serii 304L (lub przynajmniej wariantu tego stopu). Prawdopodobnie zostanie zepchnięty do punktu wybuchu, aby inżynierowie SpaceX mogli zrozumieć jego ograniczenia.

Przygotowuję się na kolejny pop … Chociaż 304L może nie być „ostatecznym” stopem, którego SpaceX ma nadzieję użyć w statkach kosmicznych i super ciężkich w przyszłości, wszystkie poprzednie statki kosmiczne zostały wykonane ze stopu z serii 301. Przyszłe wersje, począwszy od SN8, będą wykorzystywać nowy stop. Mając dostępne dwa wierzchowce startowe, okaże się, czy SN7.1 zamieszka na zwykłym wierzchowcu statku kosmicznego, czy na drugim stanowisku testowym. (przesłane przez platykurtic)

Następne trzy uruchomienia

11 września: Rakieta 3.1 | Misja demonstracyjna Astra | Kodiak Spaceport, Alaska | 02:00 UTC

17 września: Falcon 9 | Misja Starlink-12 | Kennedy Space Center na Florydzie | 18:17 UTC

18 września: Delta IV Heavy | NROL-44 | Cape Canaveral na Florydzie | TBD

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *