Connect with us

Nauka

Polskie zoo rejestruje na wideo rzadkie narodziny myszy-jeleni

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Ogród zoologiczny w Polsce podaje, że jako pierwsze uchwycił na wideo narodziny rzadkiego jelenia myszy filipińskiej i wszyscy mają nadzieję, że jest to samiec, który może pomóc w rozmnażaniu zagrożonych gatunków.

Poród nocny 10 listopada o godzinie 2:24 we wrocławskim zoo został sfilmowany kamerą w namiocie. Dało to ekspertom wiedzę na temat procesu narodzin jelenia myszy i pierwszych czynności noworodka, w tym tego, że zaczyna on bardzo szybko ssać.

„To zabytek ochrony tego gatunku” – powiedział we wtorek szef wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.

Nowy jeleń mysi, z natury samotny, ukrywa się, a eksperci nie byli jeszcze w stanie określić jego płci. Spodziewają się, że będzie to samiec, ponieważ spośród 12 jeleni szczurów żyjących w ogrodach zoologicznych w Europie jest tylko jeden potwierdzony samiec o imieniu Johnny English we Wrocławiu.

W ogrodach zoologicznych w Chester w Anglii i Rotterdamie w Holandii są kobiety. Utrudnia to rozmnażanie, ponieważ zwierzęta są bardzo wrażliwe, a eksperci niechętnie zmuszają je do podróży.

Mało znany filipiński jeleń mysi występuje endemicznie tylko na filipińskich wyspach Balabac, Bugsuc i Ramos. Ich populacja maleje, ponieważ tracą siedliska na rzecz plantacji palm olejowych – poinformowało wrocławskie zoo.

READ  Ta roślina ewoluowała, aby ukryć się przed drapieżnikiem. To może być my.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *