Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Przemówienie ambasadora Marka Brzezińskiego witającego prezydenta USA Bidena w Polsce

Published

on

Przemówienie ambasadora Marka Brzezińskiego witającego prezydenta USA Bidena w Polsce

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
21 lutego 2023 r

Szanowni Państwo: To scherzenny moment historii! Nigdy wcześniej prezydent USA nie był w Polsce dwa razy w ciągu tego samego roku. Prezydent Biden dba o Polskę, dba o Was i dba o Wasze bezpieczeństwo.

Szanowni Państwo, nadchodzą historyczne czasy w stosunkach amerykańsko-polskich. Polska i Ameryka od ponad dwóch stuleci są zjednoczone w dążeniu do wolności. Dlatego Polacy przyjechali do Ameryki, a Amerykanie do Polski. Od ponad 200 lat – od ponad 200 lat – istnieje prawdziwa historia poświęcenia między naszymi narodami. Ofiary dla sprawy wolności Ameryki i ofiary dla sprawy wolności Polski. I po raz pierwszy w historii, po dwóch wiekach walki, Amerykanie i Polacy dzielą tę samą wolność. A teraz nasz wspólny program jest odnawiany, ponieważ nasze dwa kraje wspierają Ukrainę.

Polska odgrywa niesamowicie kluczową rolę w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy.

Szanowni Państwo: Na banerze nad dworcem kolejowym w Przemyślu – tuż za granicą ukraińsko-polską w Polsce, dokąd przybywa tak wielu uchodźców z Ukrainy – na tym banerze widnieją trzy słowa: „Tutaj jesteście bezpieczni”. Jesteś tutaj bezpieczny. Jesteś tutaj bezpieczny. Któż na świecie nie chce usłyszeć tych słów? Jesteś tutaj bezpieczny.

Polska zachowała się jak supermocarstwo humanitarne przyjmując uchodźców i za to mówimy „Dziękuję bardzo”.

Przyjaciele: Ameryka i Polska zawsze się przyjaźniły, ale dziś jesteśmy kimś więcej.Podzielają nas nie tylko wspólne wartości, ale także świadomość wspólnej odpowiedzialności za przyszłość ludzkości. Wspierając Ukrainę, podjęliśmy sztandar, który zarówno Amerykanie, jak i Polacy niosą od dwóch wieków i niesiemy go jako nasz sztandar w przyszłość.

Dzisiaj Polska jest bezpieczna i Polska jest zabezpieczona. Dziękuję bardzo, Polacy.

Dziękuję bardzo.

READ  Najlepsze luksusowe hotele w Łodzi, Polska 2023

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *