Connect with us

technologia

Oszałamiająca nowa gra oparta na ChatGPT zanurzy Cię w marzeniach

Published

on

Nowa gra Dream Simulator wykorzystuje moc ChatGPT do natychmiastowego odtwarzania ludzkich snów w 3D.

Gra na PC, zatytułowana Project Electric Sheep, wykorzystuje sztuczną inteligencję OpenAI GPT-3, w której ludzie wprowadzają to, o czym marzyli, a następnie widzą, jak krajobraz wokół nich ożywa.

Głos pyta „O czym chciałbyś śnić?”, po czym gracz wprowadza swój wybór, a gra tworzy otaczający go świat w 3D w ciągu kilku sekund.

Użytkownicy mogą poruszać się po swoich snach za pomocą myszy oraz wchodzić w interakcje i rozmawiać z ludźmi w swoich snach.

Gra tworzy krajobrazy w 3D w odpowiedzi na monity tekstowe

Użytkownicy zostaną zapytani:

Użytkownicy są pytani „O czym chciałbyś marzyć?”

W niedawnych pokazach na SXSW użytkownicy wykorzystali Project Electric Sheep do odtworzenia marzeń, od kosmicznego ślubu w Las Vegas, przez odtworzenie Berlina Wschodniego z lat 80., po imprezę na szczycie góry na Plutonie.

Gadney powiedział: „Ludzie byli oszołomieni. Myślę, że to, czego ludzie oczekują od ChatGPT, to wpisywanie poleceń i próba zhakowania eseju z liceum lub czegokolwiek innego.

„Ale umieściliśmy to bezpośrednio w silniku gry wideo, aby stworzyć te światy – a ludzie są zaskoczeni, że mogą wejść do swoich snów. Jest wiele zdumienia.

Firmy zajmujące się grami spieszą się, aby aktualizować gry za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, wykorzystując sztuczną inteligencję do wszystkiego, od tworzenia krajobrazów w grach po tworzenie „inteligentnych” postaci.

Gigant gier Ubisoft ogłosił nowe narzędzie AI, Ghostwriter, które może automatycznie tworzyć skrypty dla postaci niezależnych (NPC).

Gadney mówi, że Project Electric Sheep ma być projektem artystycznym – ale wierzy, że sztuczna inteligencja będzie dużą częścią przyszłości gier.

Gra tworzy dziwne krajobrazy

Gra tworzy dziwne krajobrazy

Sny zaczynają się, gdy zbliżasz się do łóżka

Sny zaczynają się, gdy zbliżasz się do łóżka

Niedokończona wersja Project Electric Sheep jest dostępna za darmo na PC za pośrednictwem Steam Early Access, a przewidywana data premiery to drugi kwartał 2023 roku.

„Sztuczna inteligencja ma teraz coś bardzo sennego” — mówi Guy Gadney, dyrektor generalny i współzałożyciel Charisma.

„Teksty nie są idealne – i dlatego poszliśmy z pomysłem stworzenia tego wymarzonego krajobrazu, który moim zdaniem dobrze pasuje!”

Użytkownicy po prostu wpisują swój sen (w trakcie pisania pojawia się wiele sugerowanych snów), a następnie technologia GPT-3 generuje krajobrazy i postacie w grze.

„Kiedy wchodzisz do gry, pytanie brzmi:„ O czym chciałbyś marzyć? mówi Gadney.

Możesz wpisać „Zamek na środku pola w słoneczny dzień”, a gra wygeneruje ten opis w 3D.

W The Kraken Wakes użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z postaciami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję

W The Kraken Wakes użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z postaciami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję

W The Kraken Wakes użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z postaciami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję

W The Kraken Wakes użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z postaciami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję

Gadney mówi, że Project Electric Sheep nie jest tak prosty, jak podłączenie ChatGPT do silnika gry 3D.

Mówi: „Umieszcza warstwę pomiędzy, która pozwala tym rzeczom ożyć w interesujący sposób. Celem było zrobienie czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił”.

Londyńskie studio Gadney, Charisma.ai, opracowuje również grę opartą na sztucznej inteligencji, opartą na klasycznej powieści The Kraken Wakes autorstwa Johna Wyndhama.

W Kraken Wakes sztuczna inteligencja pozwala graczom rozmawiać z postaciami w grze w naturalnym języku – i nakłaniać ich do reagowania, podobnie jak czatowanie za pomocą ChatGPT.

Gadney mówi, że jest kilka elementów scenariusza, które zapewniają dalszy rozwój historii.

Gadney mówi: „Jest bardziej płynny niż normalna„ rozwidlona ścieżka ”, którą dostajesz w grze wideo: reakcje są znacznie bardziej naturalne, bardziej konwersacyjne.

READ  Dlaczego kontrola szkód Xi Jinpinga w Chinach ma na celu uniknięcie kryzysu

„Analogia, której czasami używamy, jest jak half-pipe na deskorolce, wiesz, gdzie historia osiąga dno, napędzana napięciem i tempem, i musi iść do przodu.

„Posuwanie się naprzód to sposób, w jaki się angażujemy. Ale wiesz, ludzie mogą chodzić w górę iw dół i rozmawiać o teoriach spiskowych lub o czym tylko chcą.

Gadney mówi, że wierzy, że gry, w których ludzie prowadzą nieskryptowane rozmowy ze sztuczną inteligencją, staną się popularne – ale twierdzi, że nigdy nie zastąpią one takich rozmów.

Zespół rozpoczął pracę nad Electric Sheep przy użyciu poprzedniego modelu językowego GPT-2 OpenAI i uwzględnił GPT-3, gdy się pojawił.

„Kiedy zaczęła się pojawiać cała ta generatywna sztuczna inteligencja, jechaliśmy na tej fali i zrozumieliśmy ją, aby zobaczyć, co możemy zrobić” — mówi Gadney.

Chcemy w kreatywny sposób popchnąć technologię dalej niż wszyscy inni. Ale nie mam wątpliwości, że ten rodzaj sztucznej inteligencji będzie miał ogromny wpływ na gry wideo”.

Gadney mówi, że wyobraża sobie, jak Electric Sheep pomaga ludziom radzić sobie z niespokojnymi snami — w „bezpieczny” sposób na ich komputerze.

Mówi: „Ponowne przeżywanie stresu może być częścią leczenia. Więc jeśli ponownie przeżywasz sen, może to być sposób na uzdrowienie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *