Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Piłka nożna: Polska spotyka Chile w ostatnim teście przed mundialem

Published

on

PZPN oficjalnie potwierdził w środę, że Polska zmierzy się z Chile w swoim ostatnim meczu przed mundialem. Mecze towarzyskie zostaną rozegrane w Warszawie 16 listopada, dzień przed wylotem drużyny do Kataru.

Polska pokonała Walię 1:0 w Cardiff w niedzielę, aby zapewnić sobie miejsce w najwyższej lidze Ligi Narodów. To był ich ostatni mecz w rywalizacji przed otwarciem sezonu w Katarze.

Jednak PZPN zależało na tym, aby drużyna zapoznała się z przeciwnikami z Ameryki Południowej, bo 22 listopada mecz otwarcia mundialu zostanie rozegrany z Meksykiem.

Chile nie powiodło się w tym miesiącu w próbie wykluczenia z Mistrzostw Świata kolegów z Ameryki Południowej z Ekwadoru za wystawienie niekwalifikującego się zawodnika. Gdyby im się udało, zajęliby miejsce Ekwadorczyków.

Pomimo rozczarowującej kampanii eliminacyjnej do Mistrzostw Świata, w której zajęli siódme miejsce z dziesięciu i składu, którego najbardziej znani zawodnicy – Alexis Sanchez, Arturo Vidal, Gary Medel – mają już za sobą, Chile może dać Polakom trudnego przeciwnika Offer.

Mecz daje Czesławowi Michniewiczowi ostatnią szansę na dostrojenie swojego zespołu. Trener zdecydował się na 3-4-3 lub 3-5-2 – tak jak w przypadku Walii. Trzy tylne formacje pozwalają Michniewiczowi wykorzystać wybuchową pełną obronę i brak skrzydłowych.

Jednak najbardziej problematyczna pozycja wydaje się być w środkowej pomocy, gdzie kombinacja piłkarzy słabiej radzących sobie na poziomie klubowym lub po prostu nie mająca wystarczającej ilości minut sprawiła, że ​​maszynownia Biało-Czerwonych wygląda na słabą.

Jeśli Michniewicz znajdzie późne rozwiązanie dylematu w środkowej pomocy, może to dać i tak już dość solidnej trójce wsparcia defensywnego. Ponadto może pomóc w utrzymaniu Roberta Lewandowskiego, który często jest zaniedbywany w dużych turniejach, co z kolei odciąża nieco twórczy ładunek Piotra Zielińskiego.

Polska została wylosowana w grupie C mundialu 2022. Zmierzą się z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

READ  Zakończyć „przerażający” kryzys graniczny między Białorusią a Polską, domaga się kancelaria prawna ONZ |

Źródło:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.