Connect with us

Świat

Internetowy influencer Andrew Tate umieszczony w areszcie domowym w Rumunii | Aktualności

Published

on

Tate, jego brat Tristan i dwie Rumunki zostali umieszczeni w areszcie domowym w oczekiwaniu na dochodzenie w sprawie rzekomego handlu ludźmi i gwałtu.

Porywający internetowy influencer i samozwańczy mizogin Andrew Tate i jego brat zostali umieszczeni w areszcie domowym pod zarzutem rzekomego handlu ludźmi i gwałtu po tym, jak rumuński sąd odrzucił wniosek prokuratorów o zatrzymanie ich w policyjnym areszcie do końca kwietnia.

Tate, jego brat Tristan i dwóch rumuńskich podejrzanych przebywa w areszcie policyjnym od 29 grudnia. Prokuratura prowadzi przeciwko niej śledztwo w związku z podejrzeniem handlu ludźmi, gwałtu i utworzenia gangu mającego na celu seksualne wykorzystywanie kobiet.

W towarzystwie swoich rumuńskich prawników bracia – którzy odrzucają wszystkie stawiane im zarzuty – zostali zwolnieni około północy [21:00 GMT] w piątek z głównego budynku policyjnego aresztu w Bukareszcie. Zwolniono również dwie podejrzane kobiety.

„Uważamy decyzję sądu za zgodną z prawem, gruntowną i prawidłową” – powiedział dziennikarzom adwokat Tate, Eugen Vidineac.

Powiedział, że braciom zabroniono kontaktowania się ze świadkami i wychodzenia z domu bez pozwolenia władz.

„Nie mamy jeszcze uzasadnienia od sądu, nie wiemy, czy istnieją inne zakazy” – powiedział Vidineac.

„Wracamy do domu” – powiedział Tristan Tate po rumuńsku przed więzieniem. Jego brat Andrew nie skomentował.

Niewielka grupka kibiców czekała na nich przed więzieniem i śpiewała „Top G” – tak Andrew Tate jest znany swoim internetowym obserwatorom.

Wcześniej w tym tygodniu ten sam sąd apelacyjny w Bukareszcie odrzucił wniosek braci Tate o zwolnienie za kaucją.

We wcześniejszych decyzjach przedłużających ich pobyt w areszcie policyjnym sędziowie stwierdzili, że bracia Tate stwarzają ryzyko ucieczki, a ich zwolnienie może zagrozić śledztwu.

„Wszyscy czterej wysiadają dziś wieczorem” – powiedziała Reuterowi Ramona Bolla, rzeczniczka rumuńskiej jednostki ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej DIICOT. „Decyzja jest ostateczna, śledztwo trwa”.

READ  Fundacja Gatesa dodaje 20 miliardów dolarów do swojego skarbca

Zapytany, czy piątkowe orzeczenie przyspieszy śledztwo, Bolla powiedział, że prokuratorzy mają czas do końca czerwca na osądzenie podejrzanych.

Zgodnie z prawem rumuńskim prokuratorzy postawili zarzuty czterem podejrzanym, ale sprawa jest nadal w toku i nie trafiła jeszcze do sądu.

Prokuratorzy powiedzieli, że bracia Tate rekrutowali swoje rzekome ofiary, uwodząc je i fałszywie twierdząc, że chcą związku lub małżeństwa. Ofiary były następnie zmuszane do tworzenia treści pornograficznych na portalach społecznościowych, co przynosiło ogromne korzyści finansowe.

Bracia Tate przeprowadzili się do Rumunii kilka lat temu, a Tristan ma małego syna, który urodził się po jego aresztowaniu.

W ramach śledztwa rumuńska policja przeszukała kilka nieruchomości związanych z braćmi Tate i przejęła wiele z ich majątku, w tym kolekcję luksusowych samochodów.

W styczniowym dokumencie sądowym stwierdzono, że kobieta została „zwerbowana” z Wielkiej Brytanii po tym, jak zakochała się w Andrew Tate, który następnie przywiózł ją do Rumunii „w celu wykorzystania seksualnego”.

W 2016 roku Tate pojawił się w brytyjskim reality show Big Brother, ale został usunięty po tym, jak pojawiło się wideo pokazujące, jak napada na kobietę.

Następnie zwrócił się do mediów społecznościowych, aby szerzyć swoje dzielące poglądy, zanim został wyrzucony z wielu platform mediów społecznościowych za mizoginistyczne uwagi i mowę nienawiści.

Tate’owi pozwolono wrócić na Twittera, gdzie ma 5,5 miliona obserwujących, po tym, jak urodzony w RPA miliarder Elon Musk kupił firmę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *