Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polskie reformy sądownictwa poniosły klęskę ze strony sądu UE w związku z przejściem na sędziów dyscyplinarnych

Published

on

Polska poniosła porażkę w innym Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej spiera się o gruntowne reformy rządu w swoich systemach sądownictwa, tym razem koncentrując się na kontrowersyjnym systemie dyscyplinarnym dla sędziów.

Rzeczone polskie ustawodawstwo „jest sprzeczne z prawem UE” – powiedział w czwartek rzecznik generalny Evgeni Tanczew z Trybunału Sprawiedliwości UE w niewiążącej opinii.

Plik Komisja Europejska pozwała Polskę w październiku 2019 r. W związku z obawami, że nowe środki narodu nie ochronią sędziów przed polityczną kontrolą. Sąd Najwyższy UE sześć miesięcy później utrzymany żądanie UE wprowadzenia środków tymczasowych, zgodnie z którymi Polska powinna „natychmiast zawiesić reżim”.

Od tego czasu polski rząd zignorował ten nakaz, a organ dyscyplinarny nadal orzeka w sprawach przeciwko sędziom, którzy wypowiadali się przeciwko reformom.

Władza wykonawcza UE z siedzibą w Brukseli wielokrotnie pozywała Polskę za podważanie rządów prawa i demokratycznych standardów bloku. Polska nadal tego nie ma zastosował się do orzeczenia sądu z 2020 r., które doprowadziło do wielokrotnych żądań ze strony UE, oraz a nowy pozew komisyjny w marcu na najwyższym sądzie bloku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *