Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska waga piórkowa, o której musisz wiedzieć

Published

on

Walcz w ekskluzywną noc (FEN) był gorącym miejscem do utrzymania kolejnej polskiej trasy koncertowej. Ostatnim zwycięstwem na FEN 33: LOTOS Fight Night 5 27 marca 2021 roku, Formuła Kacpera zbliżył się o krok do polskiej wagi piórkowej. Po wygraniu głównego turnieju FEN 33 Formela jest o krok od mistrzowskiego złota.

Znajdź MMA i wczesne dni

Podobnie jak wielu innych mistrzów, którzy wspinają się do klatki, Formuła została wprowadzona do sztuk walki w młodym wieku. Wprowadzenie pochodzi od jednego z rodziców. „Dzięki karate zacząłem uprawiać sporty walki. Moja mama zabrała mnie na zajęcia, gdy miałem 7 lat, więc sztuki walki stały się całym moim życiem ”- powiedział Formela MyMMANews. Zaczynając od imponującego tła, Formulaela rozszerza również grę podłogową, aby całkowicie uzupełnić jej możliwości. „Jest wielu ludzi, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. Począwszy od trenerów Z Karate, reprezentacji narodowej, BJJ w Piranha Gdynia, a potem Mighty Bulls Gdynia. Moim najważniejszym sparing partnerem i przyjacielem jest Sebastian Przybysz. Więc z nim mamy te same sportowe marzenia i razem jedziemy w górę ”- wyjaśnił Formulaela.

Przybysz wyłania się z bardzo konkurencyjnej walki na KSW 59, w której wywalczył mistrzostwo KSW w wadze koguciej. Ponieważ Formela ma takiego partnera treningowego, który może walczyć dzień w dzień, ciężka praca tworzy mistrzów. Formela ma zaledwie 25 lat i podejmuje kroki, aby wygrać własne mistrzostwa świata. Mighty Bulls Gdynia to najlepsze do tego miejsce w Polsce.

Wspinaj się po szeregach FEN

Przed dołączeniem do FEN w 2020 roku Formela zaczął doskonalić swoje rzemiosło na najtrudniejszych scenach w Europie. Należą do nich Cage Warriors i ACA. Formela zadebiutował zawodowo w grudniu 2015 roku i tuż przed podpisaniem kontraktu z FEN pobił rekord 9-2. Sześć z tych dziewięciu zwycięstw dobiegło końca. Nie było łatwego testu po wyjściu z bramki, kiedy Formela dostał się do klatki z obecnym zawodnikiem nr 1 w kategorii lekkiej. Łukasz Charzewski na FEN 28 czerwca 2020 roku. Chociaż Formela poniósł porażkę w wyniku podzielonej decyzji, ważąc 157 funtów, było to 12 funtów więcej niż jego obecna waga do walki w wadze piórkowej. Dzięki szybkiej zmianie na FEN 29 w sierpniu 2020, Formela walczyła o swoją prawdziwą wagę i osiągnęła TKO w trzeciej rundzie. Formela powiedział, że utrata Charzewskiego pomogła mu poprawić trening i od tamtej pory nie przegrał.

READ  Liga narodów. Niemcy - Hiszpania. Gol w doliczonym czasie, trafienie

Spór o tytuł

Formela pozostała aktywna i ponownie wygrała w listopadzie 2020. Formela znalazł się w walce o tytuł z innym niebezpiecznym przeciwnikiem Damian Frankiewicz na FEN 33 w marcu 2021 roku. Formuła dominowała od dzwonka do dzwonka, zdobywając jednogłośną decyzję i przyszłą datę z jednym z najlepszych funtów w funtach w Polsce Daniel Rutkowski. Po przegranych dwóch pierwszych walkach zawodowych w 2015 roku Rutkowski był niepokonany, w tym wygrywając mistrzostwa Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej. Wygrana z Rutkowskim nie tylko zapewniłaby mu tytuł mistrza FEN, ale także postawiłaby go absolutnie na radarze UFC.

„Dla mnie każda walka jest świetna. Każdy z nich jest krokiem do zostania mistrzem, czy to FEN, czy też największe stowarzyszenie MMA na świecie. Mówię o UFC. To moje największe marzenie. Wiem, że będzie czas, jeśli będziesz ciężko pracować na wszystko ”- wyjaśnił Formulaela. Dzięki umiejętnościom i etyce pracy Formulaeli, tylko „kiedy” ma znaczenie, a nie „jeśli”, że spełni swoje marzenie o awansie do UFC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *