Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Słowacja wprowadza kontrole graniczne z Austrią, Czechami, Polską i Węgrami od 8 czerwca

Published

on

Słowacja wprowadza kontrole graniczne z Austrią, Czechami, Polską i Węgrami od 8 czerwca

Władze Słowacji poinformowały, że od dziś, 24 maja do 8 czerwca, utrzymają kontrole na granicach wewnętrznych z Austrią, Czechami, Polską i Węgrami.

Według słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych taka decyzja została podjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa w czasie, gdy w kraju odbywa się kilka wydarzeń, informuje SchengenVisaInfo.com.

Resort informuje, że w okresie obowiązywania kontroli na granicach wewnętrznych z czterema wymienionymi wyżej państwami odbędzie się konferencja GLOBSEC. Stwierdza, że ​​od dziś do 8 czerwca odbędzie się zjazd klubu motocyklowego Hells Angels, koncert, imprezy sportowe i wiele innych.

„W najbliższych dniach na terenie Republiki Słowackiej odbędzie się kilka imprez, w których, według wstępnych informacji, spodziewany jest masowy udział nie tylko słowackich, ale i zagranicznych gości. To na przykład spotkanie klubu motocyklowego Hells Angels, koncert światowej sławy zespołu muzycznego, wydarzenia sportowe, konferencja GLOBSEC i nie tylko.” — czytamy w komunikacie ministerstwa.

Ponadto Ministerstwo podkreśla, że ​​celem kontroli granicznych jest możliwość podjęcia niezbędnych działań zapewniających porządek i bezpieczeństwo publiczne na terytorium Słowacji.

Jak wyjaśniono, policja, siły zbrojne i administracja finansowa Słowacji przeprowadzą ukierunkowane kontrole w punktach wjazdu.

Ponadto podkreślono, że w okresie obowiązywania kontroli na granicach wewnętrznych z Austrią, Republiką Czeską, Polską i Węgrami osoby chcące wjechać na Słowację z któregokolwiek z tych krajów będą mogły to zrobić jedynie na określonych przejściach granicznych .

Jednak niektóre osoby są zwolnione z tego rozporządzenia, takie jak myśliwi, rybacy i osoby pracujące w rolnictwie, pod warunkiem, że ich działalność jest prowadzona w promieniu pięciu kilometrów od granicy wewnętrznej. Międzynarodowy ruch kolejowy i lotniczy również nie zostanie ograniczony ani zmieniony.

Aby przyspieszyć przekraczanie granicy dla wszystkich osób wjeżdżających na Słowację z Austrii, Czech, Polski i Węgier w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ministerstwo zaleca, aby wszyscy mieli przygotowane do kontroli dokumenty podróży.

READ  Pięć najlepszych widoków z Polski

Obywatele UE mogą przekraczać granicę wyłącznie za okazaniem dowodu osobistego. Z kolei obywatele innych krajów muszą przy składaniu wniosku okazać paszport i wizę.

>> UE grozi podjęciem kroków prawnych przeciwko kontrolom granicznym Austrii ze Słowenią

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *