Connect with us

Zabawa

Deweloper Cyberpunk 2077, CD Projekt Red, nabywa współtwórcę kanadyjskich gier

Published

on

10:27 PDT 30.03.2021

przez

Etan Vlessing

Polska firma kupiła Digital Scapes, aby stworzyć swoje pierwsze kanadyjskie studio w Vancouver.

Cyberpunk 2077 Deweloper CD Projekt Red przejął Digital Scapes z Vancouver, aby stworzyć swoje pierwsze kanadyjskie studio deweloperskie.

Warunki kontraktu nie zostały ujawnione, ale polska firma CD Projekt Red współpracuje z Digital Scapes nad rozwojem gier od 2018 roku, w tym przygody RPG w otwartym świecie Cyberpunk 2077 Gra. „Uważamy, że niezwykle utalentowana ekipa Digital Scapes jest idealną podstawą do zbudowania szerszego zespołu CD Projekt Red Vancouver” – powiedział w oświadczeniu Paweł Zawodny, kierownik produkcji i CTO polskiej firmy.

Digital Scapes, które przyciąga około 12 istniejących twórców gier do nowego projektu CD Red Vancouver Studio, dołączy do zespołów deweloperskich polskiej firmy z siedzibą w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu i będzie współpracować nad kolejnymi projektami.

Założone w 2012 roku jako studio deweloperskie gier wideo, Digital Scapes koncentruje się na produktach AAA do gier wieloosobowych, konsolowych i komputerowych. Twórcy pracują nad takimi tytułami jak Umierające światło, towarzystwo bohaterów, martwe powstanie, efekt tłumu i Prototyp, oprócz Cyberpunk 2077. Połączenie z Digital Scapes ma również pomóc CD Projekt Red uniknąć powtarzania się problemów, w tym znaczących błędów i usterek, związanych ze skalistym początkiem długo oczekiwanego projektu. Cyberpunk 2077 Produkt do gry.

„Chociaż wciąż jesteśmy ambitni, zdajemy sobie sprawę z obszarów, w których potrzebne są usprawnienia. Nasze nowe ramy strategicznego rozwoju pozwolą nam zoptymalizować procesy wewnętrzne – szczególnie te związane z rozwojem gier wideo – i nie tylko, aby zapewnić dynamiczny rozwój – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Vancouver na zachodnim wybrzeżu Kanady pęka w szwach od hollywoodzkich produkcji filmowych i telewizyjnych, ale także po cichu wyróżnia się jako globalne centrum rozwoju gier wideo. Twórcy gier posiadający studia w Vancouver to między innymi Electronic Arts, Relic Entertainment, SkyBox Labs i Kabam.

READ  Dua Lipa odpowiada na protesty wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *