Connect with us

Nauka

jak zjednoczyć prawo – EURACTIV.com

Published

on

„Europejskie odrodzenie oparte na wartościach chrześcijańskich” prawdopodobnie nie jest tym, co Emmanuel Macron i inni mają na myśli, gdy myślą o przyszłości UE. Ale to było w czwartek wysoko na liście priorytetów trzech populistycznych muszkieterów europejskich. Po spotkaniu w Budapeszcie lider Ligi Północnych Włoch Matteo Salvini, premier Węgier Viktor Orbán i polski premier Mateusz Morawiecki ogłosili plany „europejskiego sojuszu politycznego”.

Brzmi to jak duży krok naprzód, chociaż wątpliwe jest, aby to spotkanie zyskało tak duże zainteresowanie prasowe, gdyby nie koniec cichego tygodnia wielkanocnego.

Jest jakaś logika w takim sojuszu i jest zaskoczeniem, że trzej reżyserzy wcześniej o tym nie pomyśleli. Orban i Morawieczki wielokrotnie zlecali Komisji Europejskiej tłumaczenie swoich rządów, generalnie poprawnie, za łamanie praworządności. Próbowali także zablokować wspólny fundusz UE na rzecz odbudowy i odporności, który dostarczy pieniądze do gospodarek narodowych w całym bloku.

Gdy Wielka Brytania jest poza obrazem, Węgry i Polska są wyraźnie dziwnymi partnerami Europy.

Czy zatem eurofile powinni się martwić, że trzej populistyczni muszkieterowie przejmie kontrolę nad integracjonistyczną centroprawicą, socjalistami i liberałami? Nie w tej chwili.

Połączenie konfliktów osobowości, ego i rozległych różnic ideologicznych oznacza, że ​​siły nacjonalistyczne Europy walczyły o współpracę. Przykładem tego są zmagania konserwatywnej i reformistycznej grupy europejskiej, która nie poczyniła większych postępów od czasu jej utworzenia w 2009 r. I reprezentuje mniej niż 10% posłów do Parlamentu Europejskiego.

W rzeczywistości minęły dopiero dwa lata od Donalda Trumpa czynnik prowokacyjny Steve Bannon starał się zjednoczyć prawicę przed ostatnim Parlamentem Europejskim. Ruch Bannona, który zabiegał również o Salviniego i Orbana, a także ludzi takich jak Marine Le Pen, okazał się całkowitą porażką.

Między trzema populistami istnieją oczywiste ideologiczne podziały. Sympatie Salviniego do Władimira Putina z Rosji sprawiają, że trudno uwierzyć, że mógłby siedzieć obok Morawieckiego.

READ  Według CDC w Arizonie odnotowano 75-procentowy spadek liczby przypadków koronawirusa po wymaganiach dotyczących masek i zamknięciach barów

Tymczasem retoryka Orbána dotycząca wszystkich spraw związanych z UE była tak niewątpliwie wroga UE i jej instytucjom, że kusi nas pytanie, czy chce pozostać w UE. Z drugiej strony Salvini złagodził eurosceptycyzm swojej partii w ostatnich tygodniach, zauważając, że „w Europie mamy ręce, stopy, serce i mózg”. Wasz kraj jest również jednym z najgłośniejszych popierających unijny fundusz naprawczy.

W teorii powinna istnieć naturalna przestrzeń dla prawa Europy do efektywnej współpracy. Pogląd, że większość Europejczyków opowiada się za większą integracją, jeśli chodzi o podatki, politykę zagraniczną, a teraz zdrowie, nie ma wielu dowodów na poparcie tego.

W praktyce jednak kolejne próby zjednoczenia nacjonalistycznej prawicy nie powiodły się. Świetne stwierdzenia są łatwe do wykonania. To samo dotyczy UE. Spójny plan jego reformy i przypuszczalnie przywrócenia władzy rządom pozostaje nieuchwytny jak zawsze.


Wiadomość od bp: Bardziej ekologiczny biznes jest kluczem do rozwiązania kryzysu klimatycznego. Porozumienie paryskie było kamieniem milowym dla współpracy planetarnej i globalnej. W tym duchu architekt umowy i dyrektor generalny bp spotykają się z pomysłami, które mają pomóc firmom w ograniczaniu emisji. Przeczytaj artykuł opinii.


The Roundup

Ministrowie UE nie osiągnęli porozumienia co do sposobu podzielenia się 10 milionami dodatkowych dawek szczepionki na koronawirusa, a Austria, Słowenia i Czechy odmówiły pomocy pięciu krajom borykającym się z problemem.

Eurodeputowany Renew Europe Nicolae Ștefănuță powiedział Sarantisowi Michalopoulosowi z EURACTIV, że audyt i mechanizmy praworządności powinny być gotowe do zbadania, w jaki sposób pierwsze pieniądze z funduszu naprawczego zostaną rozdysponowane przez blok w 2022 roku.

Włoski poseł do Parlamentu Europejskiego Herbert Dorfmann powiedział EURACTIV, że oznaczanie żywności jako produktów z edycją genów jest po prostu niemożliwe, ponieważ nie można zidentyfikować ulepszeń genetycznych wprowadzonych przez nowe technologie reprodukcyjne (NBT).

READ  Australia rezygnuje z zamówień na 51 milionów dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi po tym, jak próba się nie udaje

Francuscy farmerzy wrócili w piątek na ulice, ponieważ wzrastają żądania sprawiedliwego wzrostu dochodów w całej Francji i protesty przeciwko reformie Wspólnej Polityki Rolnej (PAC).

W innych krajach oczekuje się, że kraje UE będą jednymi z głównych beneficjentów w przyszłym tygodniu, kiedy międzynarodowi przywódcy mają zezwolić na nowe „Specjalne prawa ciągnienia” do 650 miliardów dolarów na wiosennym posiedzeniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Tymczasem Laurence Tubiana i Ani Toni argumentują, że zatwierdzenie umowy UE-Mercosur w jej obecnym stanie stworzyłoby okropny precedens dla przyszłych umów handlowych, które są obecnie negocjowane, i byłoby sprzeczne z unijnymi ramami Zielonej Umowy.

Uważaj na …

Wesołych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich w Euractiv.

Opinie są przez autora

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *