Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska Vectra rośnie pod presją

Published

on

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko czołowemu krajowemu operatorowi kablowemu, firmie Vectra, w związku z niespełnieniem przez niego warunków przejęcia Multimedia Polska.

W komunikacie UOKiK podaje, że sprawa dotyczy decyzji z początku stycznia 2020 r., kiedy to jej prezes wydał decyzję zatwierdzającą transakcję między operatorami telewizji kablowych a dostawcami internetu. Vectrze udało się przejąć Multimedia Polska, ale spółka musiała spełnić określony w decyzji warunek. Dotknął łącznie 21 miast i składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter strukturalny, tj. sprzedaż sieci w ośmiu miastach. W pozostałych 13 miastach Vectra musiała umożliwić klientom bezpłatną zmianę dostawcy.

Komentując postępowanie Prezes UOKiK Tomasz Chrósty powiedział: „Z dostępnych nam informacji wynika, że ​​Vectra nie spełniła jeszcze w pełni nałożonych warunków strukturalnych. Firma sprzedawała sieć tylko w trzech miastach. W przypadku pozostałych pięciu wymóg – wbrew wydanej decyzji – nie został zrealizowany, co oznacza, że ​​istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji. W związku z tym wszczęłem postępowanie w celu nałożenia kary na spółkę.”

UOKiK zwraca uwagę, że Vectra spełniła warunek zmiany operatora przez abonentów, sprzedała też sieć w Gorzowie Wielkopolskim oraz Pruszczu Gdańskim i Pogórzu. Jednak firma nie sprzedała jeszcze swojej sieci w Kwidzynie, Łowiczu, Ostródzie, Olsztynie i Stargardzie.

Kara może wynieść nawet 10 000 euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji warunkowej. Prezes UOKiK może też cofnąć decyzję warunkową, jeśli Vectra nie spełni nałożonych warunków.

Jak wcześniej informował o Wiadomości telewizji szerokopasmowejVectra sfinalizowała przejęcie Multimedia Polska w lutym 2023 roku. Tym samym stał się największym operatorem kablowym w kraju, wyprzedzając UPC Polska.

READ  Protestujący zablokowani przez policję w Polsce maszerują przeciwko decyzjom aborcyjnym i przemocy policji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *