Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Niemcy. Zaostrzone kontrole na granicy z Polską

Published

on

Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia i Saksonia zapowiedziały wzmożone kontrole na granicy polsko-niemieckiej w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie – informuje Radio Stettin. Testy należy przeprowadzić losowo.

Z ustaleń stacji wynika, że ​​graniczne władze nie planują zamknięcia granicy i przywrócenia stałych punktów kontrolnych.

Ambasada RP w Berlinie wyjaśnia, że ​​w Niemczech do pięciu osób z dwóch gospodarstw domowych może podróżować prywatnym samochodem.

Zobacz też: Zakaz ruchu jest nielegalny? Rzecznik Praw Obywatelskich wprost o zwycięstwach w sądzie

Inni, którzy przyjeżdżają do Niemiec z Polski bez odpowiednich zaświadczeń, muszą wziąć pod uwagę potrzebę kwarantanny – przypomina Radio Stettin.

Koronawirus. Przepełnione szpitale, zwłoki w kontenerze

Według rządu federalnego Niemcy są obecnie w najgorszej fazie kryzysu. Liczba zgonów z powodu COVID-19 dramatycznie rośnie. W Hesji nie ma zwłok, w których przetrzymywane są zwłoki, a są one transportowane do kontenera, który został w tym celu ustawiony na cmentarzu.

Koronawirus. Lockdown w Niemczech

Silna blokada w Niemczech oznacza, że ​​od 16 grudnia do 10 stycznia nasi zachodni sąsiedzi będą mieli tylko sklepy niezbędne do życia codziennego, apteki i banki. Szkoły są zamykane, a wybrani pracodawcy mają obowiązek zaprzestania działalności lub wprowadzenia pracy zdalnej.

Wszystkie bary i restauracje w Niemczech są zamknięte od sześciu tygodni.

READ  Szwecja: Rząd łagodzi ograniczenia, seniorom nie zaleca się już izolowania się
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *