Connect with us

Świat

Koronawirus w Niemczech. Rząd chce ceremonii upamiętniającej tych, którzy przegrali walkę z COVID-19

Published

on

Rząd federalny chce zorganizować ceremonię upamiętniającą tych, którzy przegrali walkę z COVID-19. Nie ustalono jeszcze, jak ostatecznie będzie wyglądało to wydarzenie, poinformowała w piątek telewizja ARD. Pokazujemy, jak lockdown zmienił krajobraz niemieckich miast.

Rząd federalny zagłosował za zorganizowaniem wydarzenia upamiętniającego tych, którzy przegrali walkę z COVID-19 i dotknięci pandemią.

„To ważna kwestia dla rządu federalnego” – powiedziała kanclerz Angela Merkel Steffen Seibert w oświadczeniu dla grupy medialnej Funke. Dodał, że inicjatywa „jest znakiem, że nie zapomina się o zmarłych i że docenia się cierpienie ofiar”. Według rzecznika m.in. zorganizowanie centralnej uroczystości upamiętniającej, ale ze względu na obecnie trudną sytuację epidemiczną, konkretne planowanie jeszcze się nie rozpoczęło.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Zestawienie zdjęć głównej ulicy handlowej w Dortmundzie w dniu poprzedzającym zamknięcie oraz w pierwszy dzień zamknięciaPAP / EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Walcz z koronawirusem jak „spacer po linie”

Wiceprzewodnicząca partii CDU Julia Kloeckner również opowiedziała się za obchodami Dnia Pamięci Koronawirusa. „Myślę, że to dobry pomysł” – powiedziała.

Skomentowała strategię rządu federalnego w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2. Kloeckner nazwał ich „ostrożnymi”. Ich zdaniem to „spacer po linie”, w którym akceptacja ludzi i mediów odgrywa ważną rolę.

– Gdybyśmy pół roku temu powiedzieli, że przed Bożym Narodzeniem zamkniemy sklepy, nie zrozumie tego zdecydowana większość społeczeństwa, podobnie jak dziennikarze – powiedziała.

KONTYNUUJ CZYTANIE: „Sytuacja jest poważna”. Inne kraje zaostrzają przepisy dotyczące świąt >>>

Lockdown w Niemczech

Od środy w Niemczech będzie ciężki blok, który potrwa do 10 stycznia. Główną zasadą tych ograniczeń jest: jak najmniejszy kontakt. Prywatne spotkania powinny być ograniczone do członków dwóch gospodarstw domowych, aw każdym razie nie więcej niż pięciu osób. Nie dotyczy to dzieci poniżej 14 roku życia.

READ  Europa Zachodnia została zniszczona przez pożary, gdy fale upałów zabiły setki osób

Handel detaliczny nie będzie działał od 16 grudnia do 10 stycznia. Wyjątki dotyczą sklepów, które zaspokajają codzienne potrzeby, a także aptek i banków.

Szkoły i firmy usługowe, takie jak salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, gabinety masażu, salony tatuażu itp. Są zamknięte. Nadal istnieje możliwość wykonywania zabiegów leczniczych, takich jak fizjoterapia, terapia zajęciowa i logoterapia.

Instytut Chorób Zakaźnych Robert Koch (RKI) ogłosił w piątek rano 33 777 nowych przypadków koronawirusa w Niemczech, które zostały zarejestrowane w ciągu ostatnich 24 godzin. 813 pacjentów zmarło z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Ogółem w kraju zarejestrowano 1 439 938 infekcji, 24 938 zarażonych osób zmarło.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.