Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska pozwala izraelskim podróżnikom bez kwarantanny

Published

on

Polska pozwoli izraelskim turystom podróżować do kraju bez kwarantanny – poinformowało w piątek izraelskie MSZ.

Ministerstwo odniosło się do wydanego w czwartek dekretu polskiego rządu, który zezwalał zaszczepionym obywatelom izraelskim lub osobom z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, wykonanym do 48 godzin przed przyjazdem do Polski, na wjazd do kraju bez obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny.

Ministerstwo poinformowało, że od kilku miesięcy współpracuje z izraelskimi misjami na całym świecie, aby promować uznawanie izraelskich świadectw szczepień, znanych jako „zielone paszporty”, aby kraje mogły otworzyć się na izraelskich turystów.

Nie było jasne, czy niezaszczepieni izraelscy podróżnicy będą mogli wjechać do Polski, a jeśli tak, to jak długo będą musieli przejść kwarantannę.

Tymczasem Grecja zdejmuje czapkę turystyczną a Cypr ogłosił, że od 1 kwietnia przyjmie izraelskich podróżnych bez kwarantanny

Cypr podał we wtorkowym komunikacie prasowym, że turyści, którzy są w pełni zaszczepieni lub ci z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, mogą swobodnie wjeżdżać do kraju bez konieczności poddawania się kwarantannie.

„Przygotuj plaże, hotele i restauracje dla Izraelczyków czekających na powrót i wizytę na Cyprze” – powiedziała minister spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi cypryjskiemu odpowiednikowi Nikosowi Christodoulidesowi w odpowiedzi na porozumienie. „Twoje uznanie »Zielonej Przełęczy« otworzy niebo i wkrótce przywróci powszechną turystykę”.

Umowa z Cyprem została zawarta miesiąc temu, kiedy jego prezydent Nicos Anastasiades odwiedził Izrael. Umowa turystyczna powinna być krokiem w kierunku przywrócenia turystyki w obu krajach – sektorach, które mocno ucierpiały przez wieloletnią pandemię.

(od lewej do prawej) Prezydent Cypru Nicos Anastasiades puka w łokcie premiera Benjamina Netanjahu (z maską) podczas wspólnego komunikatu prasowego po spotkaniu w gabinecie premiera w Jerozolimie 14 lutego 2021 r. (Marc Izrael SELEM / BASEN / AFP)

We wtorek Grecja zniosła limit wjazdu izraelskich turystów, który wcześniej wynosił 10 000 podróżnych tygodniowo. Wszyscy turyści – w tym ci, którzy są w pełni zaszczepieni – muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 w ciągu 72 godzin od lotu, podało izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

READ  Przywódca Polski chce bronić kościołów, potępia protesty

Niezaszczepieni Izraelczycy z negatywnymi wynikami testów na COVID-19 mogą wjechać, ale muszą zostać poddani kwarantannie przez siedem dni po przybyciu.

Izraelskie linie lotnicze i firmy turystyczne szybko uruchomiły codzienne loty do wielu greckich miejsc docelowych.

Israir Airlines ogłosiły, że w czwartek uruchomią loty do Aten i dodadzą więcej miejsc docelowych, takich jak Saloniki, Rodos i Korfu w przyszłym tygodniu. Bilety zaczynają się od 199 USD za osobę.

Oto przykład: Lot Israir z międzynarodowego lotniska Ben Gurion w Tel Awiwie. 3 września 2015. (Moshe Shai / Flash90)

The Flying Carpet, izraelska firma turystyczna, ogłosiła również, że zapewni natychmiastowe codzienne podróże do miejsc takich jak Rodos, Kreta, Ateny i Saloniki.

„Jesteśmy przygotowani i gotowi do natychmiastowego rozpoczęcia lotu. Nasze hotele w Grecji i przedstawiciele naszej firmy już tam są i czekają na izraelskich turystów ”- powiedziała firma.

Grupy turystyczne Kavei Hufsha, Blik Tourism i Daka 90 planują sprzedawać pakiety turystyczne dla turystów w 5-gwiazdkowych hotelach.

„Grecja jest obecnie w trakcie intensywnej kampanii szczepień mającej na celu stworzenie zielonych wysp turystycznych zapewniających bezpieczne wakacje. Duża liczba hoteli została już otwarta w szczególności na Krecie, Atenach i Salonikach, a rząd grecki ma duże oczekiwania co do przyjazdu izraelskich turystów ”- podały firmy we wspólnym oświadczeniu.

Ucz się hebrajskiego w zabawny i wyjątkowy sposób

Dostajesz izraelskie wiadomości… ale czy ty? WOLA to? Oto Twoja szansa, aby zrozumieć nie tylko ogólny obraz, który przedstawiamy na tych stronach, ale także krytyczne, soczyste szczegóły życia w Izraelu.

w Hebrajski mądry uliczny dla społeczności Times of Israel, co miesiąc uczymy się kilku slangowych hebrajskich zwrotów na wspólny temat. Są to niewielkie kursy hebrajskiego z dźwiękiem, które naszym zdaniem naprawdę Ci się spodobają.

READ  Pracownicy Amazon organizują się w Polsce

Ucz się więcej

Ucz się więcej

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Jednakże, ponieważ prowadzone przez nas dziennikarstwo jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę poprzez przyłączenie się Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.