Connect with us

Gospodarka

Tania Bruguera opuszcza Kubę w zamian za uwolnienie więźniów przez rząd

Published

on

Kubańska artystka i aktywistka Tania Bruguera opuści swoją ojczyznę po wyrażeniu zgody na zwolnienie przez rząd grupy więźniów. Hiperalergiczny zgłoszone. W wywiadzie dla Radia Martí 5 października Bruguera, członkini kolektywu artystów-aktywistów 27N, powiedziała, że ​​zaproponowano jej stanowisko starszego wykładowcy na wydziale mediów i performansu Uniwersytetu Harvarda. Bruguera twierdziła, że ​​powiedziała władzom kubańskim, że jeśli uwolnią wielu aktywistów zatrzymanych w ostatnich miesiącach, pośród bezprecedensowych protestów związanych z wolnością słowa i dostępu, zaakceptuje to stanowisko i opuści kraj. Żywność i opieka zdrowotna wstrząsnęły narodem .

Wśród tych, których Bruguera poproszono o uwolnienie, byli raperzy Maykel Castillo Perez, znany również jako El Osorbo; Artysta Hamlet Lavistida; Artysta Luis Manuel Otero Alcántara; oraz Luis Robles Elizastiguiktóry został aresztowany za trzymanie domowej roboty tekturowej tabliczki na rzecz wolności i domagania się uwolnienia rapera Denisa Solisa, skazanego w 2020 roku za zlekceważenie dekretu 349, który wymaga od artystów uzyskania zgody rządu przed pokazaniem swoich prac. Bruguera wezwał także do uwolnienia członków 27N i innej młodzieży aresztowanej latem w związku z demonstracjami.

Lavastida, który był więziony od czerwca po tym, jak władze aresztowały go po powrocie na Kubę z pobytu w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, został zwolniony pod koniec ubiegłego miesiąca pod warunkiem, że on i jego dziewczyna, pisarka Katherine Bisquet, wyjechać na emigrację przyjęty do Polski. Otero Alcantara, członek artystycznego aktywisty Ruchu San Isidro (MSI), który został przymusowo hospitalizowany w maju po strajku głodowym, pozostaje w areszcie, wraz z prawdopodobnie Osorbo i Roblesem. Siostra Bruguery, Deborah Bruguera, potwierdziła, że ​​młodzi protestujący, o których uwolnienie poprosiła jej siostra, zostali zwolnieni. Deborah opisała również Tanię jako „eskortowaną na lotnisko przez kilkunastu agentów, aby upewnić się, że wyjedzie z kraju”.

„To chyba pierwszy raz w historii Kuby, kiedy aktywista negocjował uwolnienie innego aktywisty”, powiedział Bruguera Radio Martí. „Zazwyczaj dzieje się tak między rządami, ale w tym przypadku byliśmy mediatorami”.

READ  Czarny piątek na RTV Euro AGD 2020 i innych sklepach z elektroniką. Będą to promocje i wyprzedaże [lista - 26.11.2020]

Wcześniej dzisiaj Tania Bruguera tweetował wezwanie do bojkotu 14. Biennale w Hawanie, oskarżając rząd o wykorzystanie tego wydarzenia do „wykorzenienia cierpienia narodu kubańskiego”. Biennale ma rozpocząć się 15 listopada i zbiegnie się z ponownym otwarciem Kuby dla zaszczepionych podróżnych.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *