Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W Polsce rozpoczynają się dogrywki Ekstraligi kobiet

Published

on

Ekstraligi kobiet w Polsce rozpoczną się w sobotę 27 marca w Trzebini i Gdańsku. Cztery najlepsze drużyny grają w play-offach.

MMKS Podhale Nowy Targ wygrał sezon regularny z 38 punktami. Zespół wygrał 12 z 14 meczów. Drugie miejsce zajęła firma SUS Travel Jedynka Trzebiatów, oddalona zaledwie o jeden punkt od Podhala Nowy Targ. Panująca mistrzyni Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk zajęłam trzecie miejsce z 29 punktami, a PUKS Trzebinia jako ostatni awansował do play-off z 24 punktami. Sezon dla pozostałych czterech drużyn dobiegł końca, a ponieważ w Polsce jest tylko jedna liga kobiet, żadna drużyna nie spadła z ligi.

Pary play-off

MMKS Podhale Nowy Targ – PUKS Trzebinia
SUS Travel Jedynka Trzebiatów – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I.

Aby dostać się do półfinału, drużyna musi wygrać dwa mecze. Pierwszy mecz rozgrywany jest na hali drużyny o niższej randze, drugi i możliwy trzeci mecz rozgrywany jest na hali drużyny o wyższej randze. Ta sama zasada dotyczy męskiej ekstraklasy. Pierwsze mecze odbędą się 27 marca w Trzebini i Gdańsku, a drugie 17 kwietnia. Trzecie mecze zaplanowano na 18 kwietnia.

– Niezależnie od poprzedniego sezonu, mistrz Polski Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk nie radzi sobie w tym roku tak dobrze. MMKS Podhale Nowy Targ i SUS Travel Jedynka Trzebiatów są w tym sezonie naprawdę solidni i są faworytami, ale między czterema drużynami nie ma dużej różnicy. Więc wszystko jest możliwe i tym razem to nie tylko slogan. Teoretycznie najmniejsze szanse mają PUKS Trzebinia, ale w tym roku kilkakrotnie pokazali, że potrafią walczyć, a nawet wygrywać z drużynami z wyższej półki. Myślę więc, że całe TOP4 zapomni o sezonie zasadniczym, a rozgrywki play-off będą dla nich czymś zupełnie innym. Każdy zespół musi osiągnąć maksymalny poziom, Menedżer mediów Polskiego Związku Unihokeja Jakub Udziela powiadomiony.

READ  Śledztwo wszczęto po umieszczeniu symbolu kobiety na polskiej fladze

Gry są transmitowane na Facebooku lub na YouTube odpowiedniego klubu:

Aby uzyskać harmonogram i więcej informacji, zobacz Strona Polskiego Związku Unihokeja

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *