Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwsza faza parku fotowoltaicznego Zwartowo o mocy 290 MW w Polsce jest podłączona do sieci

Published

on

22 września (Renewables Now) – Trwa budowa największego w Polsce parku fotowoltaicznego. Pierwsza faza projektu Zwartowo o mocy 204 MWp już dostarcza czystą energię do sieci.

Pierwsza część projektu o planowanej łącznej mocy 290 MWp została uruchomiona we wrześniu, poinformował w czwartek wykonawca EPC Goldbeck Solar. Budowa drugiej fazy budowy o mocy 86 MWp powinna rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Zwartowo znajduje się około 65 km (40,39 mil) na północny zachód od Gdańska i oczekuje się, że koszt całkowity wyniesie około 200 mln EUR (198,12 mln USD).

„Dzięki Zwartowo ponad 90 470 gospodarstw domowych może być zaopatrywanych w zieloną energię, a emisja CO2 może zostać zmniejszona o około pięć milionów ton w okresie trwania projektu” – mówi Joachim Goldbeck, dyrektor zarządzający Goldbeck Solar, komentując pozytywne efekty projektu.

W maju Goldbeck Solar i jego partner Respect Energy SA zabezpieczyli kwotę 635 mln zł (132,4 mln USD / 133,6 mln EUR) pożyczka na projekt przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz polskich kredytodawców PKO BP SA (GPW:PKO) i Pekao SA (GPW:PEO).

(1 zł = 0,209 USD/0,211 EUR)

(1 EUR = 0,991 USD)

Zapisz się teraz, aby otrzymywać bezpłatny codzienny biuletyn Renewables Now!

READ  „Wstyd”: baner w stylu Auschwitz potępiony podczas polskiego protestu przeciwko szczepionkom COVID
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.