Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kongresmenka USA Kaptur wraca z granicy polsko-ukraińskiej

Published

on

TOLEDO, Ohio (WTVG) — Zdjęcia pokazują 5-dniową wycieczkę, którą kongresmenka Marcy Kaptur zabrała z Niemiec do Polski do granicy z Ukrainą, napotykając po drodze wojska amerykańskie. Te zdjęcia opowiadają tylko część historii.

„Odwiedziliśmy czołowych europejskich dowódców odpowiedzialnych za NATO” – dodaje Kaptur. „To niesamowite, że szpitale są w stanie poradzić sobie z ciężarem milionów ludzi przekraczających granicę. Małe dzieci z urazami. To niesamowite, co robią”.

Kongresmenka podzieliła się swoimi doświadczeniami z pierwszej ręki podczas zbiórki pieniędzy w klubie Toledo o nazwie Stand Up For Ukraine. Kaptur, który jest Amerykaninem polonijnym, mówi, że Polacy do tej pory radzili sobie z napływem uchodźców z pozorną łatwością i otwartymi ramionami.

„Można by pomyśleć, że gdy 2 miliony ludzi i więcej przekracza granicę, zobaczysz ich na ulicach, zobaczysz ich. Nie było na to dowodów. Wprowadzano ich do domów ludzi. I wydaje się, że nic się nie stało, kiedy jesteś outsiderem. Ale Polacy byli niezwykle gościnni dla Ukraińców – mówi Kaptur.

Wendy Pestrue, prezes i dyrektor generalny United Way of Greater Toledo, wezwała darczyńców do przekazywania darowizn na fundusz United For Ukraine. Pieniądze te trafiają bezpośrednio do oddziałów United Way w sąsiednich krajach i na Ukrainie.

„Mają 8 różnych miejsc docelowych w całej Ukrainie wyłącznie po to, aby pomóc ludziom z pilnymi potrzebami, takimi jak żywność, lekarstwa i tym podobne. A następnie pracuj dla osób ubiegających się o azyl, aby znaleźć miejsca, w których mogą uzyskać bezpieczne zakwaterowanie” – wyjaśnia Pestrue.

Aby dowiedzieć się więcej o funduszu lub przekazać darowiznę, KLIKNIJ TUTAJ.

Czy widzisz błąd ortograficzny lub gramatyczny w naszej historii? Podaj tytuł, jeśli Kliknij tutaj zgłosić to.

Prawa autorskie 2022 WTVG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.