Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki infekcji i śmierci – 31 lipca

Published

on

Koronawirus w Polsce.  Nowe przypadki infekcji i śmierci - 31 lipca

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w piątek o 657 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i śmierci siedmiu osób. Ogółem w Polsce od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 45688 osób, z czego 1716 zmarło.

W piątek resort zdrowia przedstawił oświadczenie, w którym poinformował 657 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. To największa liczba zarażonych osób od początku pandemii w Polsce. W czwartek Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 615 zakażeń i do piątku było to najwięcej.

Świergot

657 infekcji to ponad 150 infekcji więcej niż w środę, kiedy ministerstwo zgłosiło 512 infekcji, oraz we wtorek, kiedy było 502 infekcji. W poniedziałek saldo było prawie dwukrotnie niższe i wyniosło 337 przypadków.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Ministerstwo również poinformowało o śmierć siedmiu zarażonych osób w wieku od 59 do 91 lat. Większość z tych osób miała podobno choroby współistniejące. Dzień wcześniej odnotowano śmierć 15 pacjentów zmagających się z COVID-19, w środę – o 12, a we wtorek – o szóstej.

Ogółem w Polsce od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 45688 osób, z czego 1716 zmarło.

Te ograniczenia nadal obowiązują. ZOBACZ LISTĘ >>>

Prawie trzy i pół tysiąca przypadków w ostatnim tygodniu

Przez tydzień, od piątku do czwartku, ministerstwo informowało łącznie o 3451 przypadkach infekcji. W piątek odnotowano 458 zakażeń, w sobotę – 584, w niedzielę – 443, w poniedziałek – 337, we wtorek – 502, w środę – 512, w czwartek – 615.

Liczba aktywnych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce urósł do 9985. Dzień wcześniej było 9 679 przypadków. Od początku pandemii liczba aktywnych spraw wzrosła do 17 czerwca. Potem zaczęła spadać i tak było przez miesiąc. Od 17 lipca rośnie ponownie.

Codzienne sprawozdanie ministerstwa

Wcześniej w piątek, przed publikacją statystyk zachorowalności i zgonów, ministerstwo opublikowało najnowsze dane w swoim codziennym „raporcie koronawirusa”. To pokazuje że:

READ  Burmistrz NJ jedzie do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom - NBC New York

– 1778 „łóżek COVID-19” w szpitalach jest zajętych, – 72 respiratory są używane – 97189 osób jest poddanych kwarantannie, – 8 069 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym, – 33 987 osób wyzdrowiało

Świergot

Rzecznik MZ: dane o nowych sprawach w najbliższych dniach pozostaną wysokie

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ocenił, że w najbliższych dniach dane o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce pozostaną wysokie.

Powiedział też, że „niestety nadal musimy spodziewać się dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska” – Dane screeningowe w KW Bielszowice na pewno zostaną opublikowane w weekend. Dziś kolejne 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i 300 z kopalni Chwałowice – powiedział.

– Ponadto raporty obejmują obecnie dość duży odsetek rodzin górników zgłoszonych w zeszłym tygodniu. Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpital. Jednak w Małopolsce nie ma nowych ognisk, w naszych raportach są nadal miejsca pracy – zaznaczył Andrusiewicz.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RELACJA TVN24.PL >>>

Wiceminister zdrowia: stale analizujemy temat powrotu ograniczeń

W czwartkowym wydaniu „Faktów po Faktach” wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński został zapytany, czy można wrócić do obowiązku noszenia masek ochronnych na ulicach. „Od samego początku mówimy o trzech najważniejszych zasadach” – odpowiedział. Wspomniał o dystansie społecznym, powszechnym dostępie do środków dezynfekujących i wspomnianych maskach.

– Dystans społeczny: półtora, dwa metry, najlepiej używany, gdy tylko jest to możliwe. Tam, gdzie nie jest to możliwe, zakładamy maski. W miejscach pod dachem, gdzie duże grupy ludzi na co dzień nie są ze sobą, trzeba cały czas nosić maskę – tłumaczył.

Wiceminister zdrowia: jeśli eksperci są przekonani, że wrócą do niektórych ograniczeń, to nie poprzestaniemy na tymTVN24

Czy Polacy powinni przygotować się na powrót ograniczeń? – Cały czas analizujemy ten temat. Od samego początku mówiliśmy, zwłaszcza po zniesieniu określonych ograniczeń, że będziemy się temu przyglądać bardzo uważnie – odpowiedział Cieszyński. – Jeśli wśród ekspertów panuje przekonanie, że trzeba wrócić do niektórych z tych ograniczeń, to nie będziemy się z tego wycofywać – dodał.

READ  Polska koalicja prounijna wprowadza projekt ustawy legalizującej aborcję do 12. tygodnia ciąży

Główne źródło zdjęć: TVN24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *