Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Obowiązek zakrycia ust i nosa. Ponad tysiąc biletów z ostatniego dnia

Published

on

Od początku epidemii policja wydała 176,2 tys. Z powodu braku maski. Instrukcje, prawie 22 tys. Mandaty i 7780 wniosków o ukaranie do sądu – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. Ostatniego dnia nadeszło 3100 pism, ponad 1000 mandatów i 180 wniosków sądowych.

Przeglądając obowiązek zakrywania ust i nosa, poinstruowaliśmy ponad 176,2 tys. Osób, ukaraliśmy grzywną ponad 21 820 i złożyliśmy do sądu wnioski w ponad 7780 sprawach – mówi Ciarka. W ciągu ostatnich 24 godzin poinstruowaliśmy ponad 3100 osób, ukaraliśmy grzywną ponad 1000 osób i skierowaliśmy skargi karne do sądu w ponad 180 sprawach dodał rzecznik.

Jak poinformował rzecznik KGP, policja przebadała jedynie osoby, które zostały poddane kwarantannie prawie 18 milionów razy w związku ze zwalczaniem koronawirusa od czasu pojawienia się po raz pierwszy epidemii. Ciarka dodał, że urzędnicy w ciągu ostatnich 24 godzin sprawdzili ponad 195,5 tys. Osób. Ludzie poddani kwarantannie. 600 osób złamało zasady kwarantanny.

Powiatowy inspektor sanitarny może ukarać każdego, kto uchyla się od kwarantanny do 30 tys. Zł.

Ciarka powiedział, że urzędnicy skontrolowali pięć tysięcy w ostatnim dniu. publicznego transportu zbiorowego, a od czasu wprowadzenia ograniczeń w tych środkach transportu było ich ponad 126 tysięcy. Kontrola.

Dodał, że od początku działań skontrolowano również ponad 250 000 osób. Sklepy detaliczne i około 2,7 miejsc, w których organizowane są dyskoteki. Przypomniał, że obecnie obowiązuje całkowity zakaz organizowania dyskotek.

Od soboty cała Polska znajdowała się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi ograniczeniami. Maski na twarz należy nosić na terenie całego kraju w miejscach publicznych, w tym w sklepach, autobusach i na ulicach. Na przykład wymóg ten nie dotyczy lasów i plaż.

READ  Discovery Legal Challenge eskaluje polsko-amerykańskie seriale medialne

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski i szef policji Jarosław Szymczyk zapowiedzieli we wtorek politykę „zero tolerancji”. Między innymi zostało to ogłoszone o obowiązku zakrywania ust i nosa – na przykład z maską, elementem garderoby lub kaskiem – Osoby posiadające orzeczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność zostaną zwolnione.

Od 15 października od 10 do 12 godzin dla seniorów obowiązują w sklepach i aptekach. Jednak od 17 października będzie obowiązywał dodatkowy limit liczby osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach specjalnychw tym wesela, komunie i stypy: do 75 w strefie żółtej i do 50 w strefie czerwonej. Uczestnicy wydarzeń specjalnych muszą zakrywać usta i nos, dopóki nie usiądą przy stole.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *