Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kinga Duda z nowym projektem. Rozmawiała z krytykami Andrzeja Dudy

Published

on

  • Kinga Duda spotkała się z krytykami własnego ojca. W trakcie kampanii prezydenckiej PROM negatywnie odniosła się do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat osób LGBT
  • Czy ten temat został poruszony podczas wywiadu? Odpowiedź nie jest jasna
  • Tymczasem działacze już zetknęli się z falą nienawiści i komentarzy pod adresem „Klubu Młodzieży PiS”.
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Jednak informacje o ostatnich działaniach córki pary prezydenckiej szybko rozeszły się w mediach Oprócz zdjęć biuro prezydenta lakonicznie zapowiedziało swoje postępy. Stwierdzono, że „Młodzi w Pałacu” został pomyślany przez Doradców Prezydenta RP Kingę Dudę i Łukasza Rzepeckiego jako „cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia” oraz „platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi”. . Podczas rozmowy z przedstawicielami PROM poruszony został temat „Sytuacja młodych ludzi i próby rozwiązania problemów, z którymi się borykają”.

Czy zadanie się udało? Zapytany o szczegóły Pałac Prezydencki odesłał nas do wcześniej opublikowanego komunikatu, dlatego zapytaliśmy o implikacje spotkania zaproszonych aktywistów.

Kinga Duda słyszała o problemach młodzieży. Co dokładnie?

Aleksandra Sawa z zarządu PROM przyznaje, że zainicjowali ją Kinga Duda i Łukasz Rzepecki. – Aby rozpocząć ten proces, przeanalizowali, co robią organizacje młodzieżowe i skontaktowali się z nami jako Krajowa Rada Młodzieży – mówi w rozmowie z Onetem.

Spotkanie trwało dwie godziny, a uczestnicy od strony społecznej odnieśli „bardzo pozytywne wrażenie”. – To nasz pierwszy kontakt z Pałacem Prezydenckim. Mamy nadzieję, że ten dialog pod auspicjami Prezydenta będzie jak najszerszy i jak najbardziej pluralistyczny – mówi Sawa.

READ  Partnerstwo Turcja-Polska dla zapewnienia pokoju i dobrobytu: FM Çavuşoğlu

Jakie tematy poruszała Kinga Duda z przedstawicielami młodzieży? Wśród wyzwań PROM jako pierwszy wskazał kryzys w psychiatrii dziecięcej. Z raportu dowiedzieliśmy się, że córka Prezydenta była zainteresowana problemem i zadawała pytania na ten temat.

To kwestia, o której wielokrotnie rozmawialiśmy w Onecie. Ostatnio nasi dziennikarze opisywali wpływ pandemii na stan psychiczny młodych Polaków. W lutym na naszej stronie internetowej opublikowano raport nagrodzony nagrodą Grand Press „Miłość w czasach zarazy”, w którym Janusz Schwertner przedstawił historię dwóch pacjentów z oddziału psychiatrycznego w Józefowie.

Oprócz psychiatrii dziecięcej na spotkaniu omówiono także problemy młodzieży mieszkającej w mieszkalnictwie i na rynku pracy. Poruszono kwestię sytuacji prawnej gminnych rad młodzieżowych, powiatowych i wojewódzkich. Rozmowa polegała na sygnalizowaniu problemów, a próby ich rozwiązania będą przedmiotem dalszych dyskusji w ramach cyklu „Młodzież w pałacu”.

Zdjęcie: Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta

Zdjęcie z pierwszego spotkania Kingi Dudy w ramach cyklu „Młodzież w Pałacu”

„Klub Młodzieżowy PiS”? Kinga Duda spotkała się z krytykami swojego ojca

W rozmowie z Onetem PROM podkreśla, że ​​jest niezależną, oddolną organizacją zrzeszającą organizacje młodzieżowe i reprezentuje różne grupy młodzieży. Jej zarząd składa się z przedstawicieli młodych demokratów, tj. H. Młodzież z Platformy Obywatelskiej i Związku Harcerstwa RP. Obecni na spotkaniu działacze już jednak napotkali falę nienawiści w postaci komentarzy do zaproszenia Kingi Dudy do „Młodzieżowego Klubu PiS”.

READ  Rządzący w Polsce PiS odrzuca kontrowersyjny projekt ustawy o radzie nadzorczej – EURACTIV.com

– Wystarczy przeczytać nasze pozycje na stronie, żeby stwierdzić, że tak nie jest – słuchamy. Podczas kampanii przedprezydenckiej PROM wypowiedział się przeciwko „wprowadzaniu mowy nienawiści i marginalizacji do publicznej debaty”.

„Wszyscy ludzie w Polsce mają niezbywalne prawo do godności i szacunku, a stosowanie wykluczenia i dehumanizacji retoryki wobec jakiejkolwiek grupy społecznej, w tym mniejszości, powinno być generalnie postrzegane jako niedopuszczalne. Nawet Prezydent RP o osobach nieheteronormatywnych” , czytamy w pozycji przedstawionej w tym czasie.

„Wiele z tych wypowiedzi nie powinno odbywać się podczas publicznej debaty w kraju, w którym konstytucja zabrania dyskryminacji z jakichkolwiek powodów w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym” – dodała młodzież.

Kinga Duda słyszała o problemach osób LGBT? „Mówiono o wykluczeniu”

Prezydent powiedział to podczas przemówienia wyborczego w Brzegu „Próbują nam powiedzieć, że osoby LGBT to ludzie i to jest ideologia”.czym „nacisk na dzieci” to „neobolszewizm”.

Przypominamy, że Kinga Duda opuściła sondaże zaraz po ogłoszeniu wyników sondaży drugiej tury odwołał się od osób LGBT. – Chciałbym zaapelować, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wychodzić z domu, bez względu na to, jakiego koloru jesteśmy, kogo wspieramy i kochamy. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy tacy sami, nikt nie zasługuje na nienawiść, powiedziała.

Czy podczas spotkania z Kingą Dudą dyskutowano o sytuacji społeczności LGBT w Polsce? – Generalnie chodziło o wykluczenie społeczne, polaryzację społeczną, która dotyka również młodego pokolenia – odpowiada Aleksandra Sawa.

READ  Jeśli PiS chce, żeby Bodnar zabrał głos, niech to zrobią

Co robi Kinga Duda? Nadal jest projekt

Kinga Duda interesuje się nie tylko problemami młodych ludzi, ale także tematami związanymi z ich edukacją. Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmuje się sprawami związanymi z ustanawianiem sędziów pokoju w gabinecie prezydenta.

– Przygotowała doskonałe studium. Była niezwykła, niezwykle kompetentna, zaangażowana, miła i bardzo normalna – powiedziała w rozmowie z faktami inna doradczyni Prezydenta, Zofia Romaszewska.

Sprawiedliwość pokoju to rozwiązanie promowane przez Pawła Kukiza, znanego dziś ze Stanów Zjednoczonych, ale w przeszłości działającego na terenie II RP. Są wybierani i rozstrzygani w prostym postępowaniu cywilnym.

Szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział w piątek w wywiadzie dla RMF FM, że w styczniu powstanie zespół roboczy zajmujący się ustawą o sprawiedliwości pokoju. Andrzej Duda doradza w tej sprawie i może wystawić odpowiednią fakturę. Czy Kinga Duda zostanie szefem zespołu? Prezydencki minister odpowiedział, że nie wie, jak będą wyglądały decyzje personalne.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(mba)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *