Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kinga Duda z nowym projektem. Rozmawiała z krytykami Andrzeja Dudy

Published

on

  • Kinga Duda spotkała się z krytykami własnego ojca. W trakcie kampanii prezydenckiej PROM negatywnie odniosła się do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat osób LGBT
  • Czy ten temat został poruszony podczas wywiadu? Odpowiedź nie jest jasna
  • Tymczasem działacze już zetknęli się z falą nienawiści i komentarzy pod adresem „Klubu Młodzieży PiS”.
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Jednak informacje o ostatnich działaniach córki pary prezydenckiej szybko rozeszły się w mediach Oprócz zdjęć biuro prezydenta lakonicznie zapowiedziało swoje postępy. Stwierdzono, że „Młodzi w Pałacu” został pomyślany przez Doradców Prezydenta RP Kingę Dudę i Łukasza Rzepeckiego jako „cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia” oraz „platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi”. . Podczas rozmowy z przedstawicielami PROM poruszony został temat „Sytuacja młodych ludzi i próby rozwiązania problemów, z którymi się borykają”.

Czy zadanie się udało? Zapytany o szczegóły Pałac Prezydencki odesłał nas do wcześniej opublikowanego komunikatu, dlatego zapytaliśmy o implikacje spotkania zaproszonych aktywistów.

Kinga Duda słyszała o problemach młodzieży. Co dokładnie?

Aleksandra Sawa z zarządu PROM przyznaje, że zainicjowali ją Kinga Duda i Łukasz Rzepecki. – Aby rozpocząć ten proces, przeanalizowali, co robią organizacje młodzieżowe i skontaktowali się z nami jako Krajowa Rada Młodzieży – mówi w rozmowie z Onetem.

Spotkanie trwało dwie godziny, a uczestnicy od strony społecznej odnieśli „bardzo pozytywne wrażenie”. – To nasz pierwszy kontakt z Pałacem Prezydenckim. Mamy nadzieję, że ten dialog pod auspicjami Prezydenta będzie jak najszerszy i jak najbardziej pluralistyczny – mówi Sawa.

READ  Straty miejskie ożywiają dywizje w polskiej koalicji.

Jakie tematy poruszała Kinga Duda z przedstawicielami młodzieży? Wśród wyzwań PROM jako pierwszy wskazał kryzys w psychiatrii dziecięcej. Z raportu dowiedzieliśmy się, że córka Prezydenta była zainteresowana problemem i zadawała pytania na ten temat.

To kwestia, o której wielokrotnie rozmawialiśmy w Onecie. Ostatnio nasi dziennikarze opisywali wpływ pandemii na stan psychiczny młodych Polaków. W lutym na naszej stronie internetowej opublikowano raport nagrodzony nagrodą Grand Press „Miłość w czasach zarazy”, w którym Janusz Schwertner przedstawił historię dwóch pacjentów z oddziału psychiatrycznego w Józefowie.

Oprócz psychiatrii dziecięcej na spotkaniu omówiono także problemy młodzieży mieszkającej w mieszkalnictwie i na rynku pracy. Poruszono kwestię sytuacji prawnej gminnych rad młodzieżowych, powiatowych i wojewódzkich. Rozmowa polegała na sygnalizowaniu problemów, a próby ich rozwiązania będą przedmiotem dalszych dyskusji w ramach cyklu „Młodzież w pałacu”.

Zdjęcie: Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta

Zdjęcie z pierwszego spotkania Kingi Dudy w ramach cyklu „Młodzież w Pałacu”

„Klub Młodzieżowy PiS”? Kinga Duda spotkała się z krytykami swojego ojca

W rozmowie z Onetem PROM podkreśla, że ​​jest niezależną, oddolną organizacją zrzeszającą organizacje młodzieżowe i reprezentuje różne grupy młodzieży. Jej zarząd składa się z przedstawicieli młodych demokratów, tj. H. Młodzież z Platformy Obywatelskiej i Związku Harcerstwa RP. Obecni na spotkaniu działacze już jednak napotkali falę nienawiści w postaci komentarzy do zaproszenia Kingi Dudy do „Młodzieżowego Klubu PiS”.

READ  Lech Wałęsa zdziwiony. Chce zostać zapomniana

– Wystarczy przeczytać nasze pozycje na stronie, żeby stwierdzić, że tak nie jest – słuchamy. Podczas kampanii przedprezydenckiej PROM wypowiedział się przeciwko „wprowadzaniu mowy nienawiści i marginalizacji do publicznej debaty”.

„Wszyscy ludzie w Polsce mają niezbywalne prawo do godności i szacunku, a stosowanie wykluczenia i dehumanizacji retoryki wobec jakiejkolwiek grupy społecznej, w tym mniejszości, powinno być generalnie postrzegane jako niedopuszczalne. Nawet Prezydent RP o osobach nieheteronormatywnych” , czytamy w pozycji przedstawionej w tym czasie.

„Wiele z tych wypowiedzi nie powinno odbywać się podczas publicznej debaty w kraju, w którym konstytucja zabrania dyskryminacji z jakichkolwiek powodów w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym” – dodała młodzież.

Kinga Duda słyszała o problemach osób LGBT? „Mówiono o wykluczeniu”

Prezydent powiedział to podczas przemówienia wyborczego w Brzegu „Próbują nam powiedzieć, że osoby LGBT to ludzie i to jest ideologia”.czym „nacisk na dzieci” to „neobolszewizm”.

Przypominamy, że Kinga Duda opuściła sondaże zaraz po ogłoszeniu wyników sondaży drugiej tury odwołał się od osób LGBT. – Chciałbym zaapelować, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wychodzić z domu, bez względu na to, jakiego koloru jesteśmy, kogo wspieramy i kochamy. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy tacy sami, nikt nie zasługuje na nienawiść, powiedziała.

Czy podczas spotkania z Kingą Dudą dyskutowano o sytuacji społeczności LGBT w Polsce? – Generalnie chodziło o wykluczenie społeczne, polaryzację społeczną, która dotyka również młodego pokolenia – odpowiada Aleksandra Sawa.

READ  Polska mogłaby zbudować drugą jednostkę do odbioru LNG w interesie Czech i Słowacji

Co robi Kinga Duda? Nadal jest projekt

Kinga Duda interesuje się nie tylko problemami młodych ludzi, ale także tematami związanymi z ich edukacją. Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmuje się sprawami związanymi z ustanawianiem sędziów pokoju w gabinecie prezydenta.

– Przygotowała doskonałe studium. Była niezwykła, niezwykle kompetentna, zaangażowana, miła i bardzo normalna – powiedziała w rozmowie z faktami inna doradczyni Prezydenta, Zofia Romaszewska.

Sprawiedliwość pokoju to rozwiązanie promowane przez Pawła Kukiza, znanego dziś ze Stanów Zjednoczonych, ale w przeszłości działającego na terenie II RP. Są wybierani i rozstrzygani w prostym postępowaniu cywilnym.

Szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział w piątek w wywiadzie dla RMF FM, że w styczniu powstanie zespół roboczy zajmujący się ustawą o sprawiedliwości pokoju. Andrzej Duda doradza w tej sprawie i może wystawić odpowiednią fakturę. Czy Kinga Duda zostanie szefem zespołu? Prezydencki minister odpowiedział, że nie wie, jak będą wyglądały decyzje personalne.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(mba)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *