Connect with us

Nauka

Covid-Ridden LA ma tylko 56 łóżek na OIOM dla dorosłych, hrabstwo Orange Brak – termin

Published

on

Ponieważ pierwsza dawka szczepionki Covid-19 została dostarczona o ok Anioły-obszarowy, powiatowy i OIOM pojemność spadła do niepokojąco niskiego poziomu.

Według dr Christiny Ghaly, dyrektora LA County Health and Human Services, w hrabstwie liczącym 10 milionów dostępnych było tylko 370 łóżek szpitalnych. Dostępność na OIT była jeszcze gorsza, pozostało tylko 56 łóżek na OIT dla dorosłych. Dodała, że ​​to dopiero drugi raz, gdy dostępność spadła poniżej 100.

Orange County w poniedziałek ustanowiło nowe rekordy koronawirus diagnozy – 3250 – i hospitalizacje, a skorygowana pojemność oddziałów intensywnej terapii powiatu osiągnęła zero. Chociaż pojemność ta wynosiła około 11% w ciągu weekendu, od tego czasu oczywiście spadła. A skorygowana stawka odfiltrowuje takie miejsca, jak łóżka na OIOM-ach dla dzieci. Dla porównania, dzienna liczba pozytywnych przypadków Orange County 29 listopada wyniosła 1056, więc dzienna liczba wzrosła o ponad 200% w zaledwie 2 tygodnie.

Według danych stanowych w południowej Kalifornii w poniedziałek pozostało jedynie 2,7% łóżek na OIT.

Hrabstwo Los Angeles zgłosiło w poniedziałek 7344 nowych przypadków. Barbara Ferrer, dyrektor ds. Zdrowia publicznego hrabstwa LA, powiedziała, że ​​liczba nowych przypadków jest sztucznie niska z powodu opóźnienia w raportowaniu wyników weekendowych testów z jednego z największych laboratoriów przetwórczych. Mówi, że opóźnienie oznacza, że ​​we wtorek prawdopodobnie pojawi się niezwykle duża liczba nowych przypadków. Od 1 listopada do 7 grudnia liczba przypadków w hrabstwie Los Angeles wzrosła o 625%, powiedział Ferrer. Dodała, że ​​w ciągu ostatniego tygodnia liczba przypadków wzrosła jeszcze bardziej.

W hrabstwie znajduje się 4203 osób hospitalizowanych z powodu COVID, a prawie połowa łóżek na OIT jest obecnie zajmowana przez pacjentów z COVID. Ferrer twierdzi, że do weekendu w hrabstwie prawdopodobnie zostanie hospitalizowanych 5000 osób z powodu COVID-19.

Ghaly zauważył, że hrabstwo było teraz w stanie dodać 13% więcej łóżek na OIOM w porównaniu do szczytu letniego. Ale, powiedziała: „Ta trwałość nie jest nieskończona. Nie możemy utrzymać tego tempa wzrostu. Zmęczymy się fizycznie ”.

Powiedziała, że ​​jednym ze sposobów, w jaki szpitale akceptują wzrost Covid, jest anulowanie procedur planowych. „Szpitale zaczęły w pewnym stopniu ograniczać zbędnych zabiegów” – powiedziała.

Inną metodą regulacji pojemności łóżek jest „zmiana kierunku jazdy”, w której karetka jest kierowana do szpitala – prawdopodobnie dalej – z większą liczbą łóżek. „Zdajemy sobie sprawę, że istnieją szpitale w hrabstwie, w których czas rozładunku może przekraczać cztery godziny” – ujawnił Ferrer. „Dlatego potrzebujemy systemu dywersji”.

W niedzielę, dzień, w którym pogotowie ratunkowe tradycyjnie nie są tak zajęte, 81% szpitali przyjmujących 911 w Los Angeles poprosiło o skierowanie ruchu karetek pogotowia ratunkowego do innych placówek medycznych z powodu przepełnienia oddziałów ratunkowych. Średnia liczba szpitali żądających przekierowania o tej porze roku wynosi zwykle od 10% do 15%, powiedział Ghaly w zeszłym tygodniu.

Następnym krokiem dla lokalnych szpitali, powiedział Ghaly, byłoby „przełamanie wskaźnika” lub wdrożenie opieki zespołowej. Stan narzuca stosunek pielęgniarki do pacjenta, ale w sytuacjach nagłych liczbę pielęgniarek przypadających na pacjenta można zmniejszyć.

Stan zaoferował dwa oddzielne procesy zwolnienia, powiedział Ghaly. Szpitale hrabstwa LA nie złamały jeszcze wskaźników. Ale, powiedział Ghaly, wiele lokalnych szpitali złożyło już wnioski i otrzymało zwolnienia, gdyby personel musiał je wdrożyć.

Stosunek liczby pacjentów do lekarza jest „ważny, a złamanie go może prowadzić do nieoptymalnych wyników”, ostrzegł Ghaly.

City News Service przyczyniło się do powstania tego raportu.

READ  Niewygodna prawda o „Wielkiej Trójce” ujawnionej na Miami Open
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.