Connect with us

Gospodarka

Johnson Matthey ogłasza partnerstwo strategiczne w zakresie zrównoważonej produkcji materiałów akumulatorowych i zabezpiecza dostawy surowców krytycznych

Published

on

LONDYN, 19 kwietnia 2021 r / PRNewswire / – Johnson Matthey (JM), światowy lider w dziedzinie zrównoważonych technologii, ogłosił dziś kluczowe strategiczne osiągnięcia w komercjalizacji eLNO – portfolio wiodących, bogatych w nikiel zaawansowanych materiałów katodowych – które postawi JM w czołówce w dostarczaniu zrównoważonych i bezpiecznych dostaw materiałów katodowych do klientów zgodnie z naszą wizją czystszego i zdrowszego świata.

  1. Partnerstwo z Finlandią Minerals Group w celu wsparcia rozwoju naszego wcześniej ogłoszonego drugiego obiektu komercyjnego, który zostanie uruchomiony Finlandia, działający wyłącznie na energię odnawialną i wyposażony w innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania ścieków
  2. Długoterminowe, zrównoważone dostawy surowców krytycznych do produkcji materiałów akumulatorowych zabezpieczone, tworząc efektywny łańcuch dostaw pojazdów elektrycznych na baterie – podpisaliśmy warunki umowy na dostawę niklu i kobaltu od firmy Nornickel oraz umowę na dostawy litu wodorotlenek z SQM

Te ważne zmiany dodatkowo wzmacniają naszą pozycję w łańcuchu wartości i ustanawiają nowy standard zrównoważonego rozwoju w produkcji wysokowydajnych materiałów katodowych, które umożliwiają większą akceptację pojazdów elektrycznych z czystą baterią i dalekiego zasięgu. We współpracy z tymi partnerami i opierając się na naszym 45-letnim doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, możemy zapewnić naszym klientom ekspansję na szybko rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych na baterie, a ostatecznie dać konsumentom pewność co do wydajności i zrównoważonego rozwoju ich pojazdów.

Finlandia wybrana jako lokalizacja drugiego obiektu i partnerstwo z Finlandią Minerals Group

Wraz z rozwojem naszej działalności w zakresie materiałów akumulatorowych rozpoczęliśmy projekt inżynieryjny dla naszego drugiego obiektu komercyjnego, który dzisiaj ogłaszamy, że znajduje się on w Vaasa na zachodnim wybrzeżu Finlandia – region, którego celem jest stworzenie ekosystemu zrównoważonych technologii. Finlandia posiada niedrogi ekosystem materiałów akumulatorowych, który zapewnia niezawodny dostęp do odnawialnych źródeł energii, zrównoważonych surowców i bliskość głównych europejskich producentów samochodów i ogniw.

Podczas gdy inwestujemy, aby wesprzeć naszą komercjalizację, nawiązaliśmy współpracę z fińską grupą Minerals w celu dalszego rozwoju fińskiego ekosystemu baterii. Fińska Grupa Mineralna zarządza inwestycjami w fińskim przemyśle wydobywczym i ma na celu stworzenie zintegrowanego łańcucha wartości dla akumulatorów do pojazdów elektrycznych Finlandia.

W ramach naszego partnerstwa Fińska Grupa Minerałów zainwestuje w dwóch kluczowych obszarach. Po pierwsze, praca z JM w celu opracowania zintegrowanego rozwiązania do przetwarzania siarczanu sodu, powszechnego produktu ubocznego produkcji, zapewniającego zrównoważony łańcuch dostaw w celu zachowania zasobów naturalnych i ochrony środowiska lokalnego. Po drugie, Fińska Grupa Minerałów zainwestuje w technologię wstępnej obróbki siarczanem niklu i kobaltu, aby dostosować materiały do ​​wymagań materiałów katodowych o wysokiej zawartości niklu. Witryna będzie wykorzystywać wyłącznie lokalnie wytwarzaną energię odnawialną. Współpracujemy z miastem Vaasa, aby opracować zrównoważone rozwiązanie w zakresie odzysku ciepła, które zasila lokalną sieć ciepłowniczą. Te zmiany są ważnym krokiem w kierunku zrównoważonej produkcji materiałów katodowych, której nasi klienci są coraz bardziej wymagający.

READ  Polska apeluje do KE o uruchomienie pakietu pomocowego dla Białorusi - pierwsza wiadomość

Nasz Finlandia System będzie miał nośność 30 kT wskazaną na tabliczce znamionowej. Pod warunkiem zatwierdzenia przez zarząd po zakończeniu projektu, oczekuje się, że będziemy budować jeszcze w tym roku, aby wesprzeć nasze postępy w zabezpieczaniu kontraktów z klientami w nadchodzących latach.

Zabezpieczenie dostaw surowców krytycznych

Nasze zaangażowanie w rozwój zrównoważonego ekosystemu ma kluczowe znaczenie dla naszych klientów. Ponieważ oczekuje się, że surowce takie jak nikiel, kobalt i lit wykażą deficyt w nadchodzących latach ze względu na rosnącą liczbę pojazdów elektrycznych, oferujemy długoterminowe bezpieczeństwo naszego łańcucha dostaw dzięki naszym strategicznym partnerstwom, a jednocześnie zapewniamy zrównoważone oraz odpowiedzialne surowce krytyczne.

Rozwój wydajnych i zrównoważonych dostaw niklu i kobaltu z nornickel

Dziś informujemy, że podpisaliśmy umowę z firmą Nornickel – światowym liderem w dziedzinie rafinowanego niklu – na dostawy niklu i kobaltu z rafinerii Nornickel w Harjavalta. Finlandia iw regionie Kola, Rosja. Zapewnia to dostawy zrównoważonych, odpowiedzialnych surowców do produkcji naszych materiałów katodowych w obu krajach Polska i Finlandia.

Oprócz dostaw metali JM i Nornickel zamierzają współpracować nad innymi ważnymi tematami w łańcuchu wartości materiałów akumulatorowych, w tym digitalizacją łańcucha dostaw, możliwościami dla gospodarki o obiegu zamkniętym, wykorzystaniem nowo opracowanej technologii rozpuszczania metali i innymi tematami poprawa trwałości łańcucha wartości.

Zabezpieczenie dostaw litu za pomocą SQM

Ogłaszamy również dzisiaj, że podpisaliśmy umowę z naszym członkiem Global Battery Alliance, SQM – światowym liderem w zakresie zrównoważonych produktów litowych – na dostawy wodorotlenku litu z tej firmy. Salar del Carmen Zasadzić Antofagasta, Chile.

Rozwój z Nornickel i SQM, w połączeniu z inwestycją Fińskiej Grupy Minerałów, stanowi ważną część zrównoważonego łańcucha dostaw naszych materiałów katodowych w obu krajach. Finlandia i Polska.

Robert MacLeod, Dyrektor naczelny, skomentował:

„Partnerstwo z Fińską Grupą Minerałów i długoterminowe dostawy surowców krytycznych z Nornickel i SQM są ważnymi kamieniami milowymi na naszej drodze do rozwoju zrównoważonego ekosystemu materiałów akumulatorowych i pokazują postęp, jaki robimy w komercjalizacji naszej działalności. Biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój W sercu naszej strategii i coraz ważniejszym wymaganiu dla naszych klientów i konsumentów, cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi partnerami w celu wprowadzenia na rynek zrównoważonych materiałów katodowych ”.

READ  Prezydent Polski gotowy na szczepionkę Covid-19 - pierwsza wiadomość

Matti Hietanen, Prezes Fińskiej Grupy Minerałów, skomentował:

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi Johnson Matthey zdecydował się wybrać Finlandia jako lokalizację ich drugiego systemu eLNO. Fińska Grupa Minerałów i Johnson Matthey Cieszymy się, że podpisaliśmy strategiczne partnerstwo w celu opracowania nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwarzania siarczanu sodu i surowców. To jest mocny dowód od Finlandia wiodąca pozycja w opracowywaniu zrównoważonego ekosystemu materiałów akumulatorowych w Europa. ”

Anton Berlin, Wiceprezes ds. Sprzedaży i handlu, Nornickel, skomentował:

„Cieszymy się z decyzji JM o zlokalizowaniu ich zakładu w Finlandia Pozwoli to na dalszy rozwój fińskiego ekosystemu baterii i jesteśmy bardzo podekscytowani ustanowieniem nowej długoterminowej współpracy w zakresie dostaw niklu i kobaltu. Portfolio produktów naszej fińskiej rafinerii w Harjavalta doskonale odpowiada wymaganiom segmentu akumulatorów. Ta realizacja jest kolejnym wyraźnym dowodem naszego zaangażowania we wspieranie rozwoju zrównoważonego europejskiego łańcucha dostaw baterii. “

Ricardo Ramos, Dyrektor generalny SQM skomentował:

„Z przyjemnością zawarliśmy długoterminową umowę na dostawę wodorotlenku litu z Johnson Matthey. Nasze firmy są mocno zaangażowane w ważne przejście na transport bezemisyjny. W zeszłym roku ogłosiliśmy nasz cel, jakim jest produkcja neutralnych dla klimatu produktów litowych do 2030 roku. Jesteśmy pierwszym producentem litu, który dołączył do IRMA jako oczekujący członek i wierzymy, że pomoże to zapewnić najbardziej kompleksowe wdrożenie rygorystycznych standardów zrównoważonej produkcji litu w Salar de Atacama w Chile. Pracujemy nad kompleksowym planem ekspansji litu, jednocześnie zmniejszając nasz wpływ na środowisko, zmniejszając o połowę produkcję solanki i zużycie świeżej wody do 2030 r. “

ŹRÓDŁO Johnson Matthey

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *