Connect with us

Gospodarka

Johnson Matthey ogłasza partnerstwo strategiczne w zakresie zrównoważonej produkcji materiałów akumulatorowych i zabezpiecza dostawy surowców krytycznych

Published

on

LONDYN, 19 kwietnia 2021 r / PRNewswire / – Johnson Matthey (JM), światowy lider w dziedzinie zrównoważonych technologii, ogłosił dziś kluczowe strategiczne osiągnięcia w komercjalizacji eLNO – portfolio wiodących, bogatych w nikiel zaawansowanych materiałów katodowych – które postawi JM w czołówce w dostarczaniu zrównoważonych i bezpiecznych dostaw materiałów katodowych do klientów zgodnie z naszą wizją czystszego i zdrowszego świata.

  1. Partnerstwo z Finlandią Minerals Group w celu wsparcia rozwoju naszego wcześniej ogłoszonego drugiego obiektu komercyjnego, który zostanie uruchomiony Finlandia, działający wyłącznie na energię odnawialną i wyposażony w innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania ścieków
  2. Długoterminowe, zrównoważone dostawy surowców krytycznych do produkcji materiałów akumulatorowych zabezpieczone, tworząc efektywny łańcuch dostaw pojazdów elektrycznych na baterie – podpisaliśmy warunki umowy na dostawę niklu i kobaltu od firmy Nornickel oraz umowę na dostawy litu wodorotlenek z SQM

Te ważne zmiany dodatkowo wzmacniają naszą pozycję w łańcuchu wartości i ustanawiają nowy standard zrównoważonego rozwoju w produkcji wysokowydajnych materiałów katodowych, które umożliwiają większą akceptację pojazdów elektrycznych z czystą baterią i dalekiego zasięgu. We współpracy z tymi partnerami i opierając się na naszym 45-letnim doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, możemy zapewnić naszym klientom ekspansję na szybko rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych na baterie, a ostatecznie dać konsumentom pewność co do wydajności i zrównoważonego rozwoju ich pojazdów.

Finlandia wybrana jako lokalizacja drugiego obiektu i partnerstwo z Finlandią Minerals Group

Wraz z rozwojem naszej działalności w zakresie materiałów akumulatorowych rozpoczęliśmy projekt inżynieryjny dla naszego drugiego obiektu komercyjnego, który dzisiaj ogłaszamy, że znajduje się on w Vaasa na zachodnim wybrzeżu Finlandia – region, którego celem jest stworzenie ekosystemu zrównoważonych technologii. Finlandia posiada niedrogi ekosystem materiałów akumulatorowych, który zapewnia niezawodny dostęp do odnawialnych źródeł energii, zrównoważonych surowców i bliskość głównych europejskich producentów samochodów i ogniw.

Podczas gdy inwestujemy, aby wesprzeć naszą komercjalizację, nawiązaliśmy współpracę z fińską grupą Minerals w celu dalszego rozwoju fińskiego ekosystemu baterii. Fińska Grupa Mineralna zarządza inwestycjami w fińskim przemyśle wydobywczym i ma na celu stworzenie zintegrowanego łańcucha wartości dla akumulatorów do pojazdów elektrycznych Finlandia.

READ  Wojna między Rosją a Ukrainą będzie nadal wpływać na światową gospodarkę jeszcze przez wiele lat, twierdzą eksperci WEF

W ramach naszego partnerstwa Fińska Grupa Minerałów zainwestuje w dwóch kluczowych obszarach. Po pierwsze, praca z JM w celu opracowania zintegrowanego rozwiązania do przetwarzania siarczanu sodu, powszechnego produktu ubocznego produkcji, zapewniającego zrównoważony łańcuch dostaw w celu zachowania zasobów naturalnych i ochrony środowiska lokalnego. Po drugie, Fińska Grupa Minerałów zainwestuje w technologię wstępnej obróbki siarczanem niklu i kobaltu, aby dostosować materiały do ​​wymagań materiałów katodowych o wysokiej zawartości niklu. Witryna będzie wykorzystywać wyłącznie lokalnie wytwarzaną energię odnawialną. Współpracujemy z miastem Vaasa, aby opracować zrównoważone rozwiązanie w zakresie odzysku ciepła, które zasila lokalną sieć ciepłowniczą. Te zmiany są ważnym krokiem w kierunku zrównoważonej produkcji materiałów katodowych, której nasi klienci są coraz bardziej wymagający.

Nasz Finlandia System będzie miał nośność 30 kT wskazaną na tabliczce znamionowej. Pod warunkiem zatwierdzenia przez zarząd po zakończeniu projektu, oczekuje się, że będziemy budować jeszcze w tym roku, aby wesprzeć nasze postępy w zabezpieczaniu kontraktów z klientami w nadchodzących latach.

Zabezpieczenie dostaw surowców krytycznych

Nasze zaangażowanie w rozwój zrównoważonego ekosystemu ma kluczowe znaczenie dla naszych klientów. Ponieważ oczekuje się, że surowce takie jak nikiel, kobalt i lit wykażą deficyt w nadchodzących latach ze względu na rosnącą liczbę pojazdów elektrycznych, oferujemy długoterminowe bezpieczeństwo naszego łańcucha dostaw dzięki naszym strategicznym partnerstwom, a jednocześnie zapewniamy zrównoważone oraz odpowiedzialne surowce krytyczne.

Rozwój wydajnych i zrównoważonych dostaw niklu i kobaltu z nornickel

Dziś informujemy, że podpisaliśmy umowę z firmą Nornickel – światowym liderem w dziedzinie rafinowanego niklu – na dostawy niklu i kobaltu z rafinerii Nornickel w Harjavalta. Finlandia iw regionie Kola, Rosja. Zapewnia to dostawy zrównoważonych, odpowiedzialnych surowców do produkcji naszych materiałów katodowych w obu krajach Polska i Finlandia.

Oprócz dostaw metali JM i Nornickel zamierzają współpracować nad innymi ważnymi tematami w łańcuchu wartości materiałów akumulatorowych, w tym digitalizacją łańcucha dostaw, możliwościami dla gospodarki o obiegu zamkniętym, wykorzystaniem nowo opracowanej technologii rozpuszczania metali i innymi tematami poprawa trwałości łańcucha wartości.

READ  Czy fundusze naprawcze umożliwią transformację gospodarczą V4 2.0?

Zabezpieczenie dostaw litu za pomocą SQM

Ogłaszamy również dzisiaj, że podpisaliśmy umowę z naszym członkiem Global Battery Alliance, SQM – światowym liderem w zakresie zrównoważonych produktów litowych – na dostawy wodorotlenku litu z tej firmy. Salar del Carmen Zasadzić Antofagasta, Chile.

Rozwój z Nornickel i SQM, w połączeniu z inwestycją Fińskiej Grupy Minerałów, stanowi ważną część zrównoważonego łańcucha dostaw naszych materiałów katodowych w obu krajach. Finlandia i Polska.

Robert MacLeod, Dyrektor naczelny, skomentował:

„Partnerstwo z Fińską Grupą Minerałów i długoterminowe dostawy surowców krytycznych z Nornickel i SQM są ważnymi kamieniami milowymi na naszej drodze do rozwoju zrównoważonego ekosystemu materiałów akumulatorowych i pokazują postęp, jaki robimy w komercjalizacji naszej działalności. Biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój W sercu naszej strategii i coraz ważniejszym wymaganiu dla naszych klientów i konsumentów, cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi partnerami w celu wprowadzenia na rynek zrównoważonych materiałów katodowych ”.

Matti Hietanen, Prezes Fińskiej Grupy Minerałów, skomentował:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi Johnson Matthey zdecydował się wybrać Finlandia jako lokalizację ich drugiego systemu eLNO. Fińska Grupa Minerałów i Johnson Matthey Cieszymy się, że podpisaliśmy strategiczne partnerstwo w celu opracowania nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwarzania siarczanu sodu i surowców. To jest mocny dowód od Finlandia wiodąca pozycja w opracowywaniu zrównoważonego ekosystemu materiałów akumulatorowych w Europa. ”

Anton Berlin, Wiceprezes ds. Sprzedaży i handlu, Nornickel, skomentował:

„Cieszymy się z decyzji JM o zlokalizowaniu ich zakładu w Finlandia Pozwoli to na dalszy rozwój fińskiego ekosystemu baterii i jesteśmy bardzo podekscytowani ustanowieniem nowej długoterminowej współpracy w zakresie dostaw niklu i kobaltu. Portfolio produktów naszej fińskiej rafinerii w Harjavalta doskonale odpowiada wymaganiom segmentu akumulatorów. Ta realizacja jest kolejnym wyraźnym dowodem naszego zaangażowania we wspieranie rozwoju zrównoważonego europejskiego łańcucha dostaw baterii. „

Ricardo Ramos, Dyrektor generalny SQM skomentował:

READ  Binance dołącza do nowego centrum kryptograficznego Dubai World Trade Center

„Z przyjemnością zawarliśmy długoterminową umowę na dostawę wodorotlenku litu z Johnson Matthey. Nasze firmy są mocno zaangażowane w ważne przejście na transport bezemisyjny. W zeszłym roku ogłosiliśmy nasz cel, jakim jest produkcja neutralnych dla klimatu produktów litowych do 2030 roku. Jesteśmy pierwszym producentem litu, który dołączył do IRMA jako oczekujący członek i wierzymy, że pomoże to zapewnić najbardziej kompleksowe wdrożenie rygorystycznych standardów zrównoważonej produkcji litu w Salar de Atacama w Chile. Pracujemy nad kompleksowym planem ekspansji litu, jednocześnie zmniejszając nasz wpływ na środowisko, zmniejszając o połowę produkcję solanki i zużycie świeżej wody do 2030 r. „

ŹRÓDŁO Johnson Matthey

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.