Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DTM: Robert Kubica na trzynastym miejscu

Published

on

DTM: Robert Kubica na trzynastym miejscu

Do tej pory kierowcy DTM ukończyli dwa wyścigi. W klasyfikacji generalnej poprowadził ich Szwajcar Nico Mueller, który zajął odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Za nim był Niemiec Rene Rast (piąte i pierwsze miejsce) oraz Jamie Green z Wielkiej Brytanii (drugie i czwarte miejsce).

Robert Kubica dwukrotnie uplasował się na czternastej pozycji na szesnastu kierowców. W klasyfikacji generalnej zajmował obecnie piętnaste miejsce i nie zdobył jeszcze żadnych punktów. Sytuacja była na tyle trudna, że ​​w sobotnich kwalifikacjach Polak zajął ostatnie miejsce. Najszybszym czasem był Robin Frijns.

Kubica walczył na starcie i wykorzystywał problemy innych kierowców. Ostatecznie po drugim okrążeniu był na piętnastym miejscu. Mueller prowadził.

Na kolejnych okrążeniach nasz kierowca zdołał lekko awansować, ale jego strata do rywali była coraz większa. W końcu po dziesięciu minutach rywalizacji Polak udał się do boksów i zaraz po tym skręcił na tor. Jak się później okazało, Kubica został potrącony przez Scherera, który otrzymał od sędziów karę przejeżdżania przez pudła.

Po 13 okrążeniach Kubica był na trzynastym miejscu, ale jego strata była już spora. W kolejnych minutach Kubica wykorzystał fakt, że kolejni kierowcy schodzili na zmianę opon. Udało mu się awansować na piąte miejsce, ale przed nim była jeszcze jedna wizyta w boksie.

Po 23 okrążeniach Kubica miał zdecydowany problem z oponami i spadł na ósme miejsce, ale potem było jeszcze gorzej. Ostatecznie Polak pojawił się na pit stopie i zostawił go na trzynastym miejscu.

Pomimo tego, że Kubica zdecydowanie go przyspieszył, tracił ponad dwadzieścia sekund do wyprzedzającego go Aurera. Na trzydziestym szóstym okrążeniu Kubica odnotował swój rekord życiowy i tylko Mueller był szybszy od niego, który prowadził wyścig.

READ  Tysiące biorą udział w skrajnie prawicowym marszu z okazji Święta Niepodległości w Warszawie | Skrajnie prawicowe wieści

Pod koniec wyścigu Kubica zdołał nieco zmniejszyć swoje straty, ale nie zdołał awansować i zakończył rywalizację na trzynastym miejscu. Tym samym ponownie zakończył wyścig bez punktów.

Najlepszy okazał się Nico Mueller, który na mecie wyprzedził Sheldona van der Linde i Robina Frijnsa. Następny wyścig DTM odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:30. Kwalifikacje zostaną przeprowadzone wcześniej.

Wyniki sobotniego wyścigu DTM:

 1. Nico Mueller
 2. Sheldon van der Linde
 3. Robin Frijns
 4. Marco Wittmann
 5. Timo Glock
 6. Ferdinand Habsburg
 7. Rene Rast
 8. Jamie Green
 9. Philip Eng
 10. Mike Rockenfeller
 11. Harrison Newey
 12. Lucas Aurer
 13. Robert Kubica
 14. Fabio Scherer

DNF. Loic Duval

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *