Connect with us

Świat

Australia zmienia słowo w hymnie narodowym na cześć rdzennej ludności

Published

on

Australia zmienił słowo w swoim hymnie narodowym, aby odzwierciedlić to, co premier nazwał „duchem jedności” i rdzenną ludność kraju.

Premier Scott Morrison ogłosił w sylwestra, że ​​druga linijka hymnu Advance Australia Fair została zmieniona z „For we are young and free” na „For we are one and free”.

Zmiana weszła w życie w piątek.

BOSTON RED SOX LEGEND MANNY RAMIREZ POWRÓCIŁ W BASEBALL PONIŻEJ

„Nadszedł czas, aby zapewnić lepsze odzwierciedlenie tej wielkiej jedności w naszym hymnie narodowym” – powiedział, dodając, że Australia jest „najbardziej utytułowanym wielokulturowym krajem na ziemi”.

„Chociaż Australia może być stosunkowo młoda jako nowoczesny naród, historia naszego kraju jest starożytna, podobnie jak historie wielu ludów Pierwszych Narodów, których obowiązki słusznie uznajemy i szanujemy” – powiedział Morrison.

„W duchu jedności słuszne jest upewnienie się, że nasz hymn narodowy odzwierciedla tę prawdę i wspólne uznanie”.

Minister australijskich rdzennych mieszkańców Ken Wyatt powiedział w oświadczeniu, że zapytał o zmianę i poparł ją.

Wyatt, pierwszy rdzenny Australijczyk wybrany do izby niższej parlamentu federalnego, powiedział, że zmiana była, jednym słowem, „mała, ale znacząca”.

„Jest to potwierdzenie, że kultury Aborygenów i wyspiarzy Cieśniny Torresa mają 65 000 lat” – powiedział.

AUSTRALIJKA WODNA PRZEZ WODĘ POWODZIOWĄ, ABY OSZCZĘDZAĆ BECZKI PIWA PODCZAS EKSTREMALNEJ POGODY, POKAZY WIDEO

Zmiana nastąpiła niecałe dwa miesiące po tym, jak premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wyraziła poparcie dla rdzennych Australijczyków, którzy powiedzieli, że hymn narodowy nie odzwierciedla ich ani ich historii.

Profesor prawa Uniwersytetu Nowej Południowej Walii Megan Davis, kobieta Cobble Cobble z Barrungam Nation w południowo-zachodnim Queensland, skrytykowała brak konsultacji rdzennej ludności na temat zmiany.

„To rozczarowujący sposób na zakończenie roku 2020 i rozpoczęcie 2021 roku. Wszystko o nas bez nas” – napisała w mediach społecznościowych.

READ  Egipt twierdzi, że ostatnia runda rozmów GERD to „ostatnia szansa” przed wypełnieniem drugiej tamy

W zeszłym miesiącu australijska reprezentacja rugby, Wallabies, była pierwszą drużyną sportową, która przed meczem z Argentyną zaśpiewała hymn w rodzimym języku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Advance Australia Fair” skomponował Peter Dodds McCormick i miał swoją premierę w 1878 roku. Został przyjęty jako hymn narodowy w 1984 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *