Connect with us

Świat

Pro-Navalny Protest Photos: Fala gniewu przetacza się przez Rosję

Published

on

MOSKWA – Rosjanie zebrał się na rzecz uwięzionego lidera opozycji Aleksieja A. Navalnego W ponad 100 miastach w sobotę odbywają się największe protesty w kraju od co najmniej 2017 roku.

To była fala gniewu, która przetoczyła się przez jedenaście stref czasowych kraju, od miast portowych na Pacyfiku po ulice Syberii. Największe protesty, w których wzięło udział ponad 10 000 osób, miały miejsce w stolicy Moskwy, gdzie policja w kamuflażu, kamuflażu i błyszczących czarnych hełmach niosła pałki, aby oczyścić tłum.

Według grupy aktywistów w całym kraju aresztowano ponad 3000 osób. Wielu, którzy przyłączyli się do nieautoryzowanych protestów, wyszło bez szwanku z powodu grożącej kary więzienia, śpiewając hasła przeciwko prezydentowi Władimirowi W. Putinowi.

Ale protesty nie wydawały się skłonić Kremla do zmiany kursu. Stanowe media potępiły to jako „falę agresji”, a policjanci obiecali ścigać każdego, kto zaatakował policję.

Pytanie brzmi, czy nastąpią kolejne protesty – i czy więcej Rosjan, rozczarowanych stagnacją dochodów i oficjalną korupcją po dwóch dekadach rządów Putina, dołączy do ruchu Nawalnego. W sobotę wieczorem jego kibice obiecali zorganizować kolejne rajdy w przyszły weekend.

„Jeśli Putin uważa, że ​​najstraszniejsze rzeczy są za nim, to bardzo się myli i jest naiwny” – powiedział Leonid Wołkow, główny pomocnik Nawalnego.

Powyżej policja aresztowała mężczyznę na Placu Puszkina w centrum Moskwy. Demonstranci wydawali się odważniejsi niż w poprzednich latach. Poniżej demonstranci z transparentami z napisem „Nie bój się. Nie milcz ”i„ Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego ”pod pomnikiem Aleksandra Puszkina, najsłynniejszego rosyjskiego poety.

Funkcjonariusze policji wielokrotnie atakowali tłum i wymachiwali pałkami. Według grupy aktywistów OVD-Info, która zajmuje się aresztowaniami, w samej Moskwie aresztowano ponad 1200 osób.

Jednak część demonstrantów nie wahała się przed policją. Kiedy oficerowie atakowali, niektórzy stawiali opór, a czasem rzucali przedmiotami.

Wezwanie do protestu stało się wirusowe w mediach społecznościowych, w szczególności w TikTok, krótkiej aplikacji wideo popularnej wśród dzieci i nastolatków. Ale demonstranci reprezentowali przekrój pokoleń.

Władze odcięły większość mobilnych połączeń internetowych w związku z protestami, ale obrazy zatrzymań i konfrontacji między demonstrantami a policjantami były nadal powszechne.

Podobnie jak w przypadku poprzednich protestów, demonstracja siły przez państwo była przytłaczająca. Sondaże pokazują, że notowania Putina spadają, a Kreml nie wydaje się ryzykować.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.