Connect with us

Świat

Japoński premier wstrząsa gabinetem, gdy gniew narasta na powiązania z Kościołem Zjednoczenia

Published

on

Japoński premier wstrząsa gabinetem, gdy gniew narasta na powiązania z Kościołem Zjednoczenia
  • Poparcie wyborców spada z powodu powiązań partii z Kościołem
  • Szok nadchodzi wcześniej niż oczekiwali analitycy
  • Kościół broni swojego prawa do udziału w polityce”
  • Kishida wybrał ministrów tylko do „weryfikacji” powiązań z grupą.

TOKIO, 10 sierpnia (Reuters) – Japoński premier Fumio Kishida dokonał w środę przetasowań w swoim rządzie, walcząc z rosnącym gniewem opinii publicznej z powodu długotrwałych powiązań jego partii z Kościołem Zjednoczeniowym, co negatywnie wpłynęło na jego poparcie.

Sprawa pogłębiła się w wielką odpowiedzialność Kishidy, który powiedział na konferencji prasowej, że nie ma żadnych powiązań z Kościołem i że organizacja – którą krytycy nazywają sektą – nie wpłynęła na politykę rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej.

Zmiany w gabinecie nastąpiły szybciej, niż oczekiwali analitycy, i podkreśla, że ​​powiązania prawodawcy z Kościołem stały się drenażem dla premiera niecały rok po objęciu przez niego urzędu. Wstrząsy stały się najbardziej widocznym następstwem zabójstwa byłego premiera Shinzo Abe w zeszłym miesiącu. Kontynuuj czytanie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Domniemany zabójca Abe powiedział, że jego matka była członkiem Kościoła Zjednoczenia, który zbankrutował dzięki darowiznom i oskarżył Abe o promowanie grupy.

„Musimy szanować wolność wyznania, ale to naturalne, że te grupy muszą przestrzegać prawa i radzić sobie z nim, gdy od niego odchodzą” – powiedział Kishida.

„O ile wiem, nie mam żadnego związku z kościołem” – powiedział.

Nawet gdy LDP starała się zdystansować od Kościoła, a najwyższy urzędnik obiecał w tym tygodniu zerwanie więzi, Kościół bronił swojego prawa do angażowania się w politykę i zorganizował rzadką konferencję prasową. Kontynuuj czytanie

Kościół, założony w Korei Południowej w latach 50. XX wieku i znany z masowych ślubów, był krytykowany w wielu kwestiach, w tym w sposobie zbierania funduszy.

READ  Żołnierze Birmy, którzy chcą uciszyć protesty puczu, biorą na cel dziennikarzy

Niektórzy kluczowi członkowie gabinetu, tacy jak ministrowie spraw zagranicznych i finansów, zachowali swoje stanowiska, ale wśród usuniętych ministrów wysokiego szczebla był młodszy brat Abe, Nobuo Kishi, który był ministrem obrony.

Kishida powiedział, że wybrał doświadczonych ministrów do radzenia sobie z licznymi kryzysami, ale tylko tych, którzy zgodzili się „przejrzeć” swoje powiązania z grupą w celu odzyskania zaufania publicznego.

Powiedział, że politycy spotykają się w pracy z wieloma osobami, ale muszą zrywać kontakty z problematycznymi grupami.

W najnowszym sondażu poparcie Kishidy spadło do 46% z 59% trzy tygodnie temu, podał w poniedziałek publiczny nadawca NHK, najniższy wynik od czasu objęcia przez niego urzędu premiera w październiku ubiegłego roku.

„Krytyka Kościoła Zjednoczeniowego doprowadziła do znacznego spadku poparcia społecznego dla rządu, a zatrzymanie tego spadku było ważnym powodem, by forsować przetasowania w rządzie i stanowiskach głównych partii” – powiedział Shigenobu Tamura. komentator polityczny, wcześniej dla LDP.

W sumie siedmiu duchownych, którzy ujawnili powiązania z kościołem, zostało przetasowanych, powiedział Tamura.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Elaine Lies, Yoshifumi Takemoto, Sakury Murakami, Tetsushi Kajimoto i Tima Kelly’ego; pisanie przez Elaine Lies; Montaż przez Davida Dolana i Clarence’a Fernandez

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *