Connect with us

Gospodarka

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o 21 września: Imigracja, Covid-19, Kanada, Kongres, Evergrande

Published

on

Musisz to wiedzieć Przygotuj się na dzień.

(Możesz również codziennie dostarczać do Twojej skrzynki odbiorczej 5 rzeczy, które musisz wiedzieć dzisiaj. Zarejestruj się tutaj.)

1. Imigracja

Biały Dom poszukuje więcej informacji na temat filmów przedstawiających konnych agentów patrolu granicznego USA agresywnie konfrontujących się z imigrantami z Haiti na południowej granicy USA. Około 10 000 osób, z których wielu to uchodźcy z Haiti, wciąż skuli się w pobliżu międzynarodowego mostu Del Rio w Teksasie po tym, jak Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeniósł wczoraj około 3000 osób do innych zakładów przetwórczych. Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas powiedział, że jego agencja prowadzi od jednego do trzech lotów deportacyjnych dziennie na Haiti i inne miejsca. Powiedział, że tylko uchodźcy z Haiti, którzy przybyli do USA przed 29 lipca, kwalifikują się do tymczasowej ochrony. Uważa się, że wielu Haitańczyków znajdujących się obecnie na granicy mieszkało w Ameryce Południowej po trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010 r., ale żniwo pandemii w regionie podsyciło migrację do granicy z USA.

2. Koronawirus

Pfizer i BioNTech ogłosiły, że ich niskodawkowa szczepionka Covid-19 została uznana za bezpieczną i wywołała „silną” odpowiedź przeciwciał u dzieci w wieku 5-11 lat. Jednak zanim te dzieci zakwalifikują się do szczepionki, muszą się wydarzyć cztery rzeczy. Po pierwsze, firma Pfizer musi wystąpić o zatwierdzenie przez FDA dla tej nowej grupy wiekowej. Wtedy FDA musiałaby zmienić zatwierdzenie szczepionki w nagłych wypadkach, aby obejmowała młodsze osoby. Potem CDC musiałoby się zastanowić. Wreszcie, należałoby zająć się logistyką wdrażania, w tym sposobem radzenia sobie z wahaniem szczepień rodziców. W międzyczasie Stany Zjednoczone przekroczyły kolejny ciemny próg: co najmniej 675 000 osób zmarło z powodu Covid-19, więcej niż liczba ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii grypy w 1918 roku.

3. Kanada

Ogłoszono wyniki przedterminowych wyborów parlamentarnych w Kanadzie. Premier Justin Trudeau pokonał rywalkę konserwatywną Erin O’Toole, co oznacza, że ​​jego Partia Liberalna utworzy następny rząd Kanady. Jednak stronie Trudeau nie udało się zdobyć 170 mandatów wymaganych do utworzenia rządu większościowego. Liberałowie zdobyli 157 mandatów przeciwko 122 konserwatystom. Wybory podkreśliły polaryzujące problemy w Kanadzie i zmobilizowały mały, ale głośny sektor do oburzenia się na protokoły Trudeau Covid-19. Trudeau powiedział kibicom, że wynik oznacza, że ​​„miliony Kanadyjczyków wybrały progresywny plan”.

READ  Michałowice. Nowe trasy autobusowe. Gdy? Ceny biletów

IV Kongres

Demokratyczni liderzy w Kongresie ogłosili, że dodadzą zawieszenie limitu zadłużenia do obowiązkowej ustawy o wydatkach, aby utrzymać finansowanie rządowe. W ten sposób Republikanie będą musieli wybierać między zmierzeniem się z limitem zadłużenia – czego wielu nie chce – a zaryzykowaniem rządowego przestoju. Oczekuje się, że Izba Reprezentantów ma dziś głosować nad ustawą o wydatkach, znaną jako rezolucja krocząca. Głosowanie będzie wczesnym papierkiem lakmusowym, aby sprawdzić, czy Republikanie są gotowi zagłosować za zamknięciem rządu. Demokraci już zmienili swoje cele w tym zakresie. W zeszłym tygodniu przywódca większości Izby Reprezentantów Steny Hoyer powiedział, że Izba zawiesi limit zadłużenia – zamiast go podnieść.

5. Evergrande

Evergrande, jeden z największych deweloperów w Chinach i jedna z największych korporacji na świecie, wywiera dużą presję na globalną gospodarkę. Olbrzymia korporacja ma ogromne zadłużenie – o wartości około 300 miliardów dolarów – i miała wczoraj spłacić odsetki od niektórych swoich kredytów bankowych. W sytuacji, gdy firma jest zagrożona bankructwem, załamała się giełda w USA i inne rynki światowe. Upadły również kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Chiński rząd mógłby wkroczyć, aby ograniczyć wpływ, gdyby Evergrande upadł, ale inwestorzy nadal są bardzo zdenerwowani tym, jak tak ogromne kwoty kredytu mogą wpłynąć na stabilność rynku. Niektórzy porównują potencjalny krach do upadku Lehman Brothers w 2008 roku, który był wówczas dnem kryzysu kredytowego.

PRZEGLĄDAJ ŚNIADANIE

Ceny choinek i ozdób choinkowych rosną w zawrotnym tempie

To zaczyna wyglądać na bardzo drogie Święta Bożego Narodzenia.

Sukienka Emmy Elizabeth Olsen została zaprojektowana przez jej siostry

Powiedz nam, że twoja rodzina jest utalentowana bez talentu narracja nas twoja rodzina jest utalentowana.

Księżniczka Beatrice, wnuczka królowej Elżbiety II, rodzi pierwsze dziecko

Och być gościem w ten Prysznic dla dzieci.

FedEx zwiększa koszty wysyłki w przyszłym roku

Ale tak, niektóre ceny mogą wzrosnąć przed (jeszcze droższym!) sezonem świątecznym.

Boeing podobno bada puste butelki tequili znalezione w przyszłym Air Force One

Budowa samolotów: jeden z najgorszych czasów do picia w pracy

DZISIAJ NUMER

586 000 zł

Tyle Polska musi zapłacić na dzień o kontynuacji eksploatacji kontrowersyjnej kopalni węgla w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Sąsiedzi Polski prowadzili kampanię na rzecz zamknięcia kopalni węgla brunatnego Turów ze względów ekologicznych.

POGODA NA DZIŚ

Sprawdź swoją lokalną prognozę tutaj >>>

I W KOŃCU

Yaaaaaawn

Trochę zmęczony dziś rano? Podobnie jak ta olbrzymia salamandra. (Kliknij tutaj, aby obejrzeć.)
READ  Polska i Litwa wspierają NBU we wdrażaniu umowy stowarzyszeniowej z UE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *