Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska potwierdza aresztowanie byłego menedżera Wex Exchange w Warszawie – Bitcoin News

Published

on

Doniesienia o zatrzymaniu Dmitrija Wasiliewa, byłego szefa zbankrutowanej giełdy kryptowalut Wex, zostały potwierdzone przez władze w Polsce. Były menedżer platformy, rzekomo zamieszany w kradzież wielomilionowych funduszy, jest zagrożony ewentualną ekstradycją do Kazachstanu.

Prokurator potwierdza, że ​​Wasiliew przebywa w areszcie w Polsce

Dmitrij Wasiliew, który kiedyś prowadził największą w Rosji giełdę kryptograficzną, został aresztowany na warszawskim lotnisku na początku sierpnia, ale polska gazeta Gazeta Wyborcza rozpowszechnianie wiadomości w zeszłym tygodniu, powołując się na nieznane źródła. Przedstawiciel prokuratury okręgowej w stolicy ma teraz Potwierdzony aresztowanie rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti.

Polska potwierdza aresztowanie byłego menedżera Wex Exchange w Warszawie

34-letni obywatel Rosji kierował nieistniejącym już Wex, a następca notoryczny BTC-e Wymiana zanim to było sprzedany ukraińskiemu biznesmenowi, który pod koniec 2018 roku został bojownikiem separatystów, Dmitrijowi Hawczenko. Platforma handlu aktywami cyfrowymi wstrzymała wypłaty na początku tego roku i ostatecznie zbankrutowała.

Podczas gdy Wasiliew był oficjalnie własnością operatora Wex z siedzibą w Singapurze, rosyjska usługa BBC ogłosiła wcześniej, że Wex należy do Aleksieja Bilyuchenko, partnera rzekomego administratora BTC-e, Aleksandra Vinnika. Rosyjski specjalista IT, oskarżony Pranie do 9 miliardów dolarów za pośrednictwem BTC-e było skazany w grudniu ubiegłego roku do pięciu lat więzienia we Francji, co? odrzucony Ekstradycja Vinnika do Rosji.

polska policja uwięziony były dyrektor generalny Wex z pomocą Interpolu, Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej. Prokurator w Warszawie stwierdził, że złożony został „wniosek o ekstradycję od Dmitrija V z Kazachstanu”. Wasiliew jest poszukiwany w Azji Środkowej od 2019 r. za zarzuty oszustwa związane z giełdą. Polska musi jeszcze zdecydować, czy go wydać.

Przedsiębiorca kryptograficzny przebywa w areszcie od 11 sierpnia, kiedy to polskie władze początkowo aresztowały go na 40 dni. Dmitrij Wasiliew jest podejrzany o udział w zniknięciu mienia o wartości 450 mln USD od obywateli państw członkowskich UE i innych krajów na całym świecie.

READ  Zapowiedź Węgier vs Polska, typy i szanse - Sportingpedia

W poniedziałek ktoś dokonał przelewu 9.916. zamówiony ETH, o wartości ponad 30 milionów dolarów, z portfela Wex, agencji informacyjnej kryptowalut Forklog zgłoszone. ten transakcja, oczekujące w momencie pisania, zostało anulowane po 100. zapoczątkowany ETH stał się wycofane z portfela 15 września. W publikacji zauważono, że był to pierwszy ruch pieniędzy w portfelu w ciągu ostatnich trzech lat.

Czy spodziewasz się, że inne kraje zażądają ekstradycji Dmitrija Wasiljewa? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Tagi w tej historii

oskarżenia, Aleksander Vinnik, BTC-e, CEO, potwierdzenie, Giełda kryptowalut, Dymitr Wasiliew, JA, Wymieniać się, Wykonawczy, Dostawa, Wnioski o ekstradycję, Dawny, Oszustwo, INTERPOL, Kazachstan, właściciel, Polska, Policja, polerowanie, Prokuratura, Rosja, Wasiljew, Wex

Kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji lub poparcia dla jakiegokolwiek produktu, usługi lub firmy. Bitcoin.com nie świadczy doradztwa inwestycyjnego, podatkowego, prawnego ani księgowego. Ani firma, ani autor nie są bezpośrednio ani pośrednio odpowiedzialni za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *