Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Były przywódca UE Donald Tusk wybrany na przewodniczącego polskiej partii opozycyjnej | Polska

Published

on

Były przywódca UE i były premier Donald Tusk został wybrany na lidera najsilniejszej partii w rozdrobnionej polskiej opozycji.

64-letni Tusk powiedział, że wraca do polskiej polityki i opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, by walczyć ze „złem” obecnego prawicowego rządu.

W 2001 r. Tusk współtworzył Platformę Obywatelską, centralną partię liberalną”. Polska osiem lat – większość czasu z Tuskiem jako premierem – zanim obecny zespół konserwatystów doszedł do władzy w 2015 roku.

„Wiem, że wielu Polaków czekało na zakończenie tego czarnego snu” – powiedział Tusk z obecnego rządu PiS, który postawił Polskę na kursie kolizyjnym z UE.

„Dziś w Polsce panuje zło i jesteśmy gotowi z tym złem walczyć”.

UE i jej sąd wszczęły postępowanie przeciwko obecnemu rządowi polskiemu, stwierdzając, że jego zmiany w sądownictwie i sprzeciw wobec niektórych unijnych decyzji, w tym relokacji migrantów, naruszają zasady 27-członkowego bloku.

Tusk powiedział, że jego powrót podyktowany był przekonaniem, że Platforma Obywatelska jest “niezbędna jako siła, która może słusznie i słusznie wygrać walkę o przyszłość Polski”.

– Bez platformy nie ma szans na zwycięstwo – powiedział Tusk.

Miał też poczucie odpowiedzialności za partię, którą założył i kierował przez wiele lat, zanim objął urząd przewodniczącego Rady UE w 2014 roku.

Obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości wraz z dwoma małymi partnerami nadal prowadzi badania opinii publicznej dzięki hojnym premiom rodzinnym i konserwatywnej polityce, która przemawia do katolickiej większości w społeczeństwie.

Jednak presja narastających sporów z UE oraz wewnętrzna walka o władzę i wpływy wyraźnie zachwiają jednością i lojalnością koalicji, która w ostatnim czasie straciła większość w parlamencie. .

READ  Nowy bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Wzrost infekcji pozostaje wysoki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *