Connect with us

Świat

Niemiecki pracownik stacji benzynowej zamordowany po odmowie obsługi mężczyzny, który odmówił noszenia maski COVID

Published

on

Pracownik stacji benzynowej w Niemcy został zamordowany w sobotę po tym, jak odmówił służby mężczyźnie, który odmówił noszenia maski na twarz w celu szerzenia wieści. ograniczać COVID-19.

Władze podały, że strzelec, 49-letni Niemiec, powiedział funkcjonariuszom, że działał „w gniewie” po tym, jak 20-letni urzędnik odmówił mu kupna piwa.

„Podczas przesłuchania stwierdził ponadto, że odrzuca środki przeciwko koronawirusowi” – ​​powiedziała policja w Trewirze. opinia.

Policja zabezpiecza stację benzynową w Idar-Oberstein w niedzielę 19 września.
(Christian Schulz / Photo Hosser / dpa przez AP)

Oprócz innych środków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, Niemcy wymagają noszenia masek w sklepach.

Policja poinformowała, że ​​podejrzany opuścił stację benzynową Idar-Oberstein po sporze i wrócił pół godziny później w masce i śmiertelnie strzelił pracownikowi w głowę.

Podejrzany, obywatel Niemiec, który nie został zidentyfikowany z nazwiska ze względu na ochronę danych, uciekł z miejsca zdarzenia i zgłosił się na policję w niedzielę.

ANKIETA FOX NEWS: WIĘKSZOŚĆ PREFERUJE MASKI I SZCZEPIONKI, PONIEWAŻ WZRASTAJĄ PAŃSTWO Zmartwień

Strzelanina spowodowała ostrzeżenia ze strony wysokich rangą polityków przed radykalizacją ludzi, którzy sprzeciwiają się ograniczeniom pandemicznym w kraju.

Kandydatka centrolewicowych Zielonych na następczynię kanclerz Angeli Merkel wyraziła swoje zaniepokojenie morderstwem. Wybory parlamentarne w Niemczech zaplanowano na niedzielę.

„Jestem zszokowana tym strasznym morderstwem młodego człowieka, który poprosił tylko o przestrzeganie istniejących zasad” – powiedziała Annalena Baerbock w tweecie.

Wyraziła również zaniepokojenie radykalizacją niemieckiego ruchu myślenia lateralnego, do którego należą ludzie odrzucający maski i szczepionki, teoretycy spiskowi i niektórzy prawicowi ekstremiści.

W zeszłym tygodniu Facebook usunął prawie 150 kont i stron związanych z przeprowadzką w ramach nowej polityki, która skupiała się na grupach rozpowszechniających dezinformacje lub podżegających do przemocy, ale nie pasowała do istniejących na platformie kategorii złośliwych podmiotów.

READ  Wulkan św. Wincentego: wyspa w pogotowiu z powodu „nieuchronnej” erupcji

TEXAS BAR RZUCAŁ PARY ZA NARUSZENIE DYREKTYWY DOTYCZĄCEJ MASKI COVID-19: „MASKI WOLNE”

Władze nie od razu poinformowały, czy podejrzany o zabójstwo na stacji benzynowej był powiązany z ruchem, który po serii poważnych protestów przeciwko rządowi był coraz bardziej obserwowany przez niemieckie służby bezpieczeństwa.

Prokurator powiedział agencji prasowej dpa, że ​​policja nie znała wcześniej mężczyzny i że nie jest on uprawniony do posiadania broni palnej znalezionej w jego domu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Paul Ziemiak, sekretarz generalny centroprawicowej partii Merkel CDU, nazwał zabójstwo urzędnika „niezrozumiałym”.

„Młody mężczyzna został praktycznie stracony za wskazanie wymogu maski” – powiedział Ziemiak na Twitterze. „Niewyobrażalna radykalizacja!”

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *