Connect with us

Świat

Putin ocenia siłę rosyjskiej armii jako napięcia z Zachodem

Published

on

Prezydent MOSKWA (Reuters) Władimir Putin omówił w niedzielę tradycyjną paradę zwycięstwa z czasów II wojny światowej, patriotyczną manifestację brutalnej potęgi wojskowej, która zbiega się w tym roku z rosnącymi w tym roku napięciami z Zachodem.

W paradzie na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 76. rocznicę zwycięstwa Związku Radzieckiego nad nazistowskimi Niemcami w II wojnie światowej, wzięło udział ponad 12 000 żołnierzy i ponad 190 sztuk sprzętu wojskowego, w tym wyrzutnie międzykontynentalne międzykontynentalne rakiety balistyczne oraz przelot blisko 80 samolotów wojskowych pod pochmurną chmurą. niebo.

Putin, który sprawował władzę jako prezydent lub premier od 1999 r., Stał obok radzieckich weteranów wojennych na platformie przeglądowej utworzonej na Placu Czerwonym.

Tegoroczna defilada poprzedza wybory parlamentarne we wrześniu i przypada w czasie, gdy stosunki Moskwy z Zachodem są mocno napięte, od konfliktu na Ukrainie po los uwięzionego krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego.

Stany Zjednoczone i Rosja wydalały się wzajemnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy w ramach działań odwetowych, a Moskwa i państwa członkowskie UE toczą podobną bitwę dyplomatyczną.

„Rosja zawsze będzie przestrzegać prawa międzynarodowego, ale jednocześnie będziemy stanowczo chronić interesy narodowe (i) zapewnić bezpieczeństwo naszego narodu” – powiedział Putin.

Niedzielna defilada jest następstwem masowej demonstracji sił rosyjskich w pobliżu granic Ukrainy i Krymu, które Rosja zaanektowała z Kijowa w 2014 roku, oraz nasilenia walk we wschodniej Ukrainie między wspieranymi przez Rosję separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Moskwa stwierdziła, że ​​nagromadzenie, które zaalarmowało Zachód, było ćwiczeniem szkoleniowym w odpowiedzi na działania sojuszu wojskowego NATO i Ukrainy. Od tego czasu nakazał wycofanie niektórych żołnierzy.

Mniejsze parady wojskowe odbyły się w niedzielę w miastach w całej Rosji i na anektowanym Krymie. Zaplanowano także defiladę w rosyjskiej bazie lotniczej Hmeymim w Syrii.

(Pisanie: Maria Kiselyova / Andrew Osborn / Gabrielle Tétrault-Farber, Edycja: Giles Elgood i Nick Macfie)

READ  Włochy nakładają środki blokujące w miarę wzrostu liczby przypadków w całej Europie.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *