Connect with us

Świat

Chiny twierdzą, że przeprowadziły ćwiczenia lądowania na plaży w prowincji Fujian naprzeciw Tajwanu

Published

on

Demokratycznie rządzony Tajwan, który Chiny twierdzą, że jest ich własnym terytorium, skarżył się na zwiększoną presję wojskową i polityczną ze strony Pekinu, aby zmusić go do zaakceptowania, w tym chińskich rządów masowe wtargnięcia sił powietrznych do strefy identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu.

Oficjalny dziennik Armii Ludowo-Wyzwoleńczej podał w krótkim raporcie na swoim koncie mikroblogowym Weibo, że ćwiczenia zostały przeprowadzone „w ciągu ostatnich kilku dni” w południowej części prowincji Fujian.

Chińska gazeta wojskowa dodała, że ​​w operację zaangażowani byli żołnierze „szok”, inżynierowie i specjaliści od łodzi. Żołnierze zostali „podzieleni na fale, aby zająć plażę i wykonywać zadania bojowe na różnych etapach” – dodała, nie podając żadnych dalszych szczegółów.

Pokazywało nagranie wideo przedstawiające żołnierzy w małych łodziach szturmujących plażę, rzucających granaty dymne, łamiących ogrodzenia z drutu kolczastego i kopiących okopy w piasku.

W ćwiczeniach brała udział niewielka liczba żołnierzy.

Pogoda była czysta, a morza spokojne – co sugeruje, że ćwiczenia nie odbyły się w poniedziałek, ponieważ południowy Fujian jest obecnie nawiedzany przez burzę tropikalną, która przetacza się między Tajwanem a Filipinami.

Ze względu na bliskość geograficzną Fujian byłby ważnym punktem wyjścia dla każdej chińskiej inwazji na Tajwan.

Chiny rutynowo przeprowadzają ćwiczenia wojskowe wzdłuż swojego wybrzeża, a także na spornym Morzu Południowochińskim.

Tajwan potępił chińską taktykę przymusu i powiedział, że będzie się bronił, jeśli zostanie zaatakowany.

Przez weekend, Prezydent Chin Xi Jinping powtórzył swoją przysięgę „zjednoczenia” Tajwanu i Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen powiedział, że Tajwan nie będzie zmuszony kłaniać się Chinom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *