Connect with us

Gospodarka

Zgodnie z oficjalną deklaracją Wielkopolska ma stać się doliną wodorową

Published

on

Wielkopolska w Poznaniu staje się doliną wodoru po podpisaniu oficjalnej deklaracji między różnymi polskimi politykami i firmami.

Podpisanie dokumentu potwierdza chęć współpracy w rozwoju wielkopolskiej doliny wodorowej poprzez zobowiązanie się do rozwoju całego krajowego ekosystemu technologii wodorowych.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego będzie dążył do zwiększenia efektywności energetycznej z nowych źródeł przy jednoczesnym zapewnieniu, że jest ona zrównoważona i niskoemisyjna.

Umożliwi to regionowi aktywne uczestnictwo w globalnym łańcuchu wartości gospodarki wodorowej, co, jak ma nadzieję, pobudzi powstawanie lokalnych umiejętności produkcyjnych w zakresie infrastruktury, produktów i usług.

Kontynuuj czytanie: Napędzana wodorem Coradia iLint trafia do Polski

Kontynuuj czytanie: Hub wodorowy planowany dla Polski

W skład wsparcia Wielkopolskiej Doliny Wodorowej wchodzą prezydenci największych miast Wielkopolski: Poznania, Konina, Kalisza, Piły, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego, a także przedstawiciele władz wielkopolskich uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Poznański Politechniki i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zaangażowane firmy to również: Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA, Solaris Bus and Coach, Wielkopolska Rada Trzydziestu oraz Konińska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Marszałek Marek Woźniak powiedział: „Wodór to świetne urządzenie magazynujące energię, które pozwala zrównoważyć produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Ma wiele zastosowań w przemyśle i biznesie.

„Czas rozpoznania i sprawdzenia, czy jest to atrakcyjna i ważna rzecz już za nami. W tej chwili mamy wokół tego pomysłu wielu aktorów z biznesu, nauki i gmin, którzy chcą iść w kierunku dokładnych, już konkretnych zastosowań wodoru w swojej firmie.

„Podsumowujemy wszystkie te oczekiwania, aby wyjaśnić rządowi, że jesteśmy gotowi rozmawiać o wielkopolskiej dolinie wodorowej i uczestniczyć w konsultowanej Narodowej Strategii Wodorowej.

„Ten scenariusz dla wodoru w Polsce jest dość realistyczny i pasujemy idealnie. Chcemy zainicjować dialog z rządem i zaoferować współpracę i synergię wszystkim, którzy dziś podpisali deklarację.

“To jest cel, który zrealizujemy w najbliższym czasie”

READ  GPW: Paliwo, odzież i banki silnie rosły - WIG20 wzrósł o prawie 3 proc

[facefile]

Czy wiesz, że H2 View jest jedyną publikacją medialną uznaną za oficjalnego partnera Hydrogen Council?

To daje nam ekskluzywne artykuły, wywiady i opracowania, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Oprócz naszych polecanych seminariów internetowych i wydarzeń, H2 View to globalna platforma dla przemysłu wodorowego.

Zapisz się już dziś, aby niczego nie przegapić. Jesteś już subskrybentem? Zaloguj się tutaj.

[/factfile]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *