Connect with us

Sport

Youngstown płaci reakcję policji | Wiadomości, sport, praca

Published

on

YOUNGSTOWN – Miejskie towarzystwo ubezpieczeniowe rozstrzygnęło pozew w sprawie majątku kobiety, która została zamordowana przez męża w Youngstown w lutym 2019 r.

Sędzia spadkowy Mahoning County, Robert Rusu, zatwierdził wypłatę 300 000 dolarów z miasta i 2000 dolarów z tawerny w Youngstown do posiadłości Ryan Weaver-Hymes w dniu 24 maja.

Ponieważ sprawa była obsługiwana przez miejskie towarzystwo ubezpieczeniowe, miasto zapłaciło jedynie 50 000 USD i inne koszty rozliczeniowe w wysokości 59 000 USD, powiedział w zeszłym tygodniu Dyrektor ds. Prawnych Jeff Limbian Komitetowi Finansowemu Rady Miasta Youngstown.

LaDawnda Smith, zarządca majątku Weaver-Hymes, złożyła pozew przeciwko miastu, trzem policjantom z Youngstown, dwóm funkcjonariuszom z Youngstown i Topsy’s Lounge na Logan Avenue.

W pozwie rzekomo policja była bezwzględna, nie aresztując Jasona Hymesa po tym, jak policja została po raz pierwszy wezwana do domu Hymesa na Alameda Avenue w North Side 13 lutego 2019 r. Twierdzono, że personel wysyłający był lekkomyślny, nie wysyłając policji na sekundę.

Twierdzono, że Topsy podawał alkohol Jasonowi Hyme’owi, mimo że był „wyraźnie pijany”, a jego upojenie „podsycało jego gniew” wobec 38-letniej żony.

Jason Hymes, obecnie 49-letni, został skazany na 23 lata dożywocia 24 października 2019 r. po tym, jak ława przysięgłych uznała go winnym morderstwa i innych przestępstw kryminalnych w związku ze śmiercią jego żony.

Podczas procesu asystentka prokuratora Jennifer McLaughlin powiedziała przysięgłym, że 13-letnia córka Ryana Hymesa podsłuchała kłótnię w piwnicy domu przy Alameda Avenue, a następnie zobaczyła, jak Hymes bije jej matkę. Dziewczyna wyszła z domu, aby zadzwonić pod numer 911 tuż po północy 14 lutego.

Prokuratorzy pokazali również nagranie wideo z zewnątrz Topsy 13 lutego około godziny 22:00, pokazujące, jak Jason Hymes dwukrotnie bije żonę i uderza głową w bok pickupa Jasona Hymesa, zgodnie z aktami Vindicator.

READ  „Główne punkty mojej kariery”: Iga Świątek chce wywalczyć medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku

Ryan Weaver-Hymes zmarł 15 lutego w wyniku urazów mózgu spowodowanych ciężkim urazem głowy.

GARNITUR I ROZLICZENIA

Pozew koncentrował się na działaniach funkcjonariuszy policji i pracowników ośrodka 911, podczas których córka Weaver-Hymes wykonała dwa telefony do 911 z prośbą o pomoc.

W pozwie opisano śmierć Weavera-Hymesa jako „tragiczną i można jej zapobiec” i stwierdzono, że Weaver-Hymes został „widocznie pobity i rozczochrany”, kiedy policja została po raz pierwszy wezwana do domu Alamedy o 22:17. Krew została ochlapana na bok i wnętrze ciężarówki na ich podjeździe, ale funkcjonariusze „nie zrobili nic, aby zatrzymać bicie i byli tam tylko cztery minuty przed zakończeniem rozmowy”.

W pozwie stwierdzono, że córka Weaver-Hymes zadzwoniła pod 911 „minut po wyjściu policji” o 22:36, aby zgłosić, że Jason ponownie uderzył jej matkę i poprosił policję o powrót. Mimo to policja i dyspozytorzy podjęli świadomą decyzję, aby nie wysyłać żadnych funkcjonariuszy z powrotem do domu Ryana. Pozostawiony sam i bez dalszych działań ze strony policji, Jason Hymes nadal bił Ryana i zadawał obrażenia, które spowodowałyby jej śmierć ”- powiedział pozew.

Dyspozytor odpowiedział na drugie 911 i zamierzał ponownie wysłać oficerów, ale ani szef Richard Kennedy, ani oficer / dyspozytor Carlos Rivera Jr nie argumentowali za ludźmi nielegalnie – twierdzi pozew.

Między 22:51 a północą Jason Hymes zadzwonił do swojego brata, co spowodowało telefon alarmowy od żony jego brata, wskazujący, że Weaver-Hymes przestał odpowiadać. Karetka zabrała Weaver-Hymesa do szpitala. Funkcjonariusze zabrali Jasona Hymesa na komisariat policji na przesłuchanie, a później go aresztowali.

Pozew został złożony w sądzie powszechnym hrabstwa Mahoning w listopadzie 2020 r. i oddalony na podstawie ugody z dnia 23 września 2021 r.

James Climer, jeden z prawników reprezentujących miasto, powiedział, że ugoda „nie stanowi potwierdzenia jakiejkolwiek odpowiedzialności w czyimkolwiek imieniu. Ale poza tym nie mam komentarza ”.

READ  Lewandowski nie przejmował się sprawą sądową. Oddzielił go grubą linią. Magia piłki nożnej o tyczce

Nie odebrano telefonu do prawnika spadkowego Nomiki Tsarnas z Polski.

SPRAWA FEDERALNA

Posiadłość złożyła również pozew o 5 milionów dolarów federalnych w zakresie praw obywatelskich przeciwko wielu tym samym oskarżonym w związku z podobnymi zarzutami. Sędzia federalny z Cleveland, Patricia Gaughan, orzekła w październiku 2020 r., że Kennedy i Rivera nie naruszyli praw domu Weavera, kiedy po raz drugi nakazali operatorowi nie wysyłać funkcjonariuszy na adres Alameda.

W decyzji Gaughana stwierdzono, że klauzula sprawiedliwego procesu „nie nakłada na państwo wyraźnego obowiązku ochrony jednostek przed prywatnymi aktami przemocy”. Istnieją wyjątki, takie jak sytuacja, gdy dana osoba znajduje się w areszcie policyjnym, ale ten proces sądowy „błędnie stwierdza”, że działania Kennedy’ego i/lub Rivery były „aktem afirmatywnym”, który „spowodował lub zwiększył ryzyko krzywdy”.

Orzeczenie stwierdza, że ​​śmierć Weavera-Hymesa „była niezaprzeczalnie tragiczna, ale (Kennedy i Rivera) nie stworzyły niebezpiecznej sytuacji, w jakiej znalazł się Weaver-Hymes.

W wyroku stwierdzono: „Możliwe, że śmierci Weavera-Hymesa można było zapobiec, gdyby (Kennedy i Rivera) zezwolili na ponowne wysłanie funkcjonariuszy policji do rezydencji. Ta prawdopodobnie słaba reakcja na wezwanie pod numer 911 nie spowodowała jednak ryzyka uszkodzenia, które ostatecznie zabiło Weaver-Hymes.

Sędzia stwierdził również, że patrolujący nie naruszyli konstytucyjnych praw Weaver-Hymes, nie aresztując Jasona Hymesa, kiedy po raz pierwszy zostali wezwani do rezydencji Hymesa.

Pozew federalny twierdził również, że miasto nie przeszkoliło i zdyscyplinowało pracowników biorących udział w incydencie za nieprzestrzeganie jego wytycznych dotyczących reagowania na przemoc domową. Ale jeśli tego rodzaju oskarżenie zostanie wysunięte, musi pokazać, że miasto wykazało „umyślną obojętność wobec praw konstytucyjnych”, orzekł Gaughan.

Dodała, że ​​„nie ma wyraźnego prawa do wysłania funkcjonariusza policji w odpowiedzi na wezwanie alarmowe. Dlatego nie można powiedzieć, że miasto Youngstown celowo było obojętne na ewentualne naruszenie konstytucji.”

READ  Żużel. Kierownik silnika wyjaśnia, jak możesz zdziałać cud z Falubaz. Nie będzie gościa ani zengota

Z 302 000 dolarów ugody 50 000 dolarów przeznaczono na majątek Weaver-Hymes, 120 000 dolarów trafiło do Kisling, Nestico & Redick, a niektórzy wstrzymali toczący się proces cywilny przeciwko Jasonowi Hymesowi, a około 100 000 dolarów na córkę Weaver-Hymes ; Smith, siostra Weaver-Hymes; i ojca Weavera-Hymesa. Ponadto wystąpiły koszty postępowania sądowego i pieniądze należne stanowi Ohio.

[email protected]

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *