Connect with us

Sport

Odwołaj ofertę YSU złożoną przedstawicielowi Billowi Johnsonowi | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Odwołaj ofertę YSU złożoną przedstawicielowi Billowi Johnsonowi |  Wiadomości, sport, praca

DROGI REDAKTORZE:

Podejrzewam, że nie spodziewał się Pan dość ostrej reakcji na ogłoszenie, że YSU zaoferuje reprezentantowi USA Billowi Johnsonowi stanowisko prezydenta uniwersytetu. Oferta ta jest niefortunna w dobie wielkiego podziału kraju i naszego najbliższego otoczenia. Tak naprawdę nie potrzebowaliśmy nikogo więcej.

Oczywiście duża część podziałów wynika z faktu, że jest on liderem Partii Republikańskiej. Jako niezależny napisałbym ten sam list, gdyby był powiązany z Demokratami. Lub jakikolwiek podmiot polityczny. Osobiście uważam, że rektor KAŻDEJ uczelni nie powinien być powiązany z żadną partią polityczną. W tym przypadku wybór sugeruje silne nastawienie w stronę skrajnej prawicy spektrum politycznego, co wynika z historii Billa Johnsona. Pomimo wszelkich obietnic neutralności w podejmowaniu decyzji, nie sposób nie ulec wpływowi wybranej ścieżki kariery, którą Johnson obierał przez większą część swojej kariery. Nie wysyła właściwego komunikatu.

W życiorysie Billa Johnsona nie ma niczego, co kwalifikowałoby go do kierowania uniwersytetem. YSU musi być prowadzone przez osobę z silnym doświadczeniem akademickim i sprawdzonymi umiejętnościami przywódczymi w tym gatunku.

Jedynym sposobem na wyjście ze zwiększonego napięcia, utraconego szacunku i kłótni jest wycofanie przez Radę Nadzorczą oferty złożonej panu Johnsonowi z następującego powodu:

l Brak kwalifikującego CV;

l Zapewnienie Uniwersytetowi Stanowemu Youngstown najlepszego kandydata na długą, akademicką i przyszłościową przyszłość;

Nie chcę polaryzować społeczności, kadry i studentów.

Celem jest zapewnienie tej społeczności wysoce szanowanej, różnorodnej instytucji oferującej edukację na wszystkich poziomach, a także sztukę i nauki humanistyczne, sport, rozrywkę i wszystkie wspaniałe korzyści, jakie daje uniwersytet.

Wszyscy powinniśmy zachęcać kierownictwo uczelni do zaoferowania tego stanowiska młodszej osobie, która ma doświadczenie w zarządzaniu szkolnictwem wyższym.

Wierzę, że takie podejście sprawi, że Zarząd YSU stanie się zbiorowym bohaterem i z pewnością bardziej szanowanym organem w tej kontrowersyjnej sprawie. Pozwala to również uniknąć kosztownej możliwości konieczności powtarzania poszukiwań nowego prezydenta za zaledwie kilka lat.

READ  Gwiazdy Showdown błyszczą na Światowych Igrzyskach IBSA 2023

Niezbędne jest, aby Rada udostępniła publicznie szkic życiorysów pozostałych kandydatów, bez szczegółowego identyfikowania wnioskodawcy. Jest to konieczne, aby przywrócić zaufanie utracone przez ukrywanie procesu selekcji za zamkniętymi drzwiami.

Postępuj właściwie dla Uniwersytetu Stanowego w Youngstown.

ROYA PASSARELLEGO

Polska

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *