Connect with us

Sport

Polska – Bośnia i Hercegowina w Lidze Narodów. Znamy skład Polaków

Published

on

Bez Grzegorza Krychowiaka, pełnego etatowego faworyta w drugim rzędzie, ale z Kamilem Grosickim i Robertem Lewandowskim Polacy od pierwszej minuty zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną – tę informację znaleźli dziennikarze Interii. 20.45, relacja tekstowa w Interii, transmisja w Polsacie Sport.

Po meczach z Finlandią i Włochami naród rzucił wyzwanie szefowi Grzegorza Krychowiaka i przyjął go na tacy. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest w słabszej formie i został mocno uderzony przez kibiców w ostatnim meczu w Gdańsku.

W tej sytuacji trener Jerzy Brzęczek zdecydował, że poprzedni pełnoetatowy reprezentant Polski rozpocznie środowy mecz na ławce, a na środku pola powinni rządzić Jacek Góralski, Karol Linetty i Mateusz Klich. Oznacza to, że pomocnik Leeds United po raz kolejny otrzyma możliwość gry na podobnej pozycji co klub, w którym jest również odpowiedzialny za ofensywę.

To nastawienie może się zmienić w trakcie meczu, bo Jakub Moder świetnie radzi sobie na ławce. 21-letni pomocnik jest zmęczony ostatnimi meczami, ale może pojawić się w drugiej połowie.

W meczu z Włochami Sebastian Walukiewicz zgłosił wielką chęć kontynuowania gry, ale tym razem Brzęczek postawi na Jana Bednarka, który zagra u boku Kamila Glika. Trochę zaskakuje fakt, że Arkadiusz Reca jest po stronie obronnej. Przyjechał na zgrupowanie z lekką kontuzją, ale dzisiaj będzie gotowy do gry. Miejsce po drugiej stronie pola zajmie Bartosz Bereszyński, dla którego będzie to trzeci mecz w tym tygodniu.

Za ofensywę na skrzydłach odpowiadać będą Kamil Grosicki i Kamil Jóźwiak, a od pierwszej minuty zagra Robert Lewandowski, który po meczu z Włochami miał lekko kontuzjowaną stopę. Jednak badanie potwierdziło, że kości nie są uszkodzone.

READ  Nauka o sporcie powodem sukcesu Indii na Mistrzostwach Świata Młodzieży w Łucznictwie: Sanjeeva Singh

Skład Polski na mecz z Bośnią i Hercegowiną: Szczęsny – Reca, Bednarek, Glik, Bereszyński – Jóźwiak, Góralski, Linetty, Klich, Grosicki – Lewandowski.

MiBi, PJ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *