Connect with us

Nauka

COP26: Prawicowa grupa negująca klimat zorganizuje „alternatywny” szczyt w Glasgow

Published

on

Prawicowy Instytut Heartland, który już otrzymał fundusze z przemysłu paliw kopalnych, ma zwołać dwudniowe „forum rzeczywistości klimatycznej” w Glasgow, mające na celu zwalczanie tego, co nazywa „grupowym myśleniem” i „propagandą” światowych przywódców.

Friends of the Earth Scotland ostrzegł, że kontrowersyjna grupa sprzedaje „niebezpieczną dezinformację” i „pseudonaukę”, aby opóźnić działania w sprawie zmian klimatu. Greenpeace nazwał organizację „bandą negacjonistów klimatu” i „fanatyków”.

Zapisz się do naszego newslettera dotyczącego zasad

Zapisz się do naszego newslettera dotyczącego zasad

Dr Geoffrey Supran, naukowiec z Harvard University specjalizujący się w negacji klimatu, opóźnieniach i taktyce propagandowej, powiedział szkocja w niedzielę że Heartland wykonał „brudną robotę” odrzucenia podstawowych nauk o klimacie w imię „interesów paliw kopalnych i libertariańskich miliarderów”.

„Są to zasadniczo dobrze finansowane trolle zajmujące się nauką o klimacie i polityką” – wyjaśnił. „Ogólną strategią Heartland nie jest wygranie debaty na temat klimatu, ale po prostu sprawienie, by wyglądało na to, że istnieje”.

Heartland z siedzibą w Chicago, które nie ujawnia już tożsamości swoich darczyńców, przez lata podnosiło głosy tych, którzy odrzucają konsensus naukowy w sprawie zmian klimatycznych.

zobacz Więcej informacji

zobacz Więcej informacji

COP26: Papież nie poprowadzi delegacji na konferencję klimatyczną w Glasgow, konf …

Opublikował kilka książek na ten temat, m.in. „Cykle słoneczne nie do powstrzymania” i „Dlaczego naukowcy nie zgadzają się na temat globalnego ocieplenia”. Został skazany po wysłaniu setek tysięcy kopii tego ostatniego tytułu do szkół i uczelni w całych Stanach Zjednoczonych.

Heartland Institute został oskarżony o promowanie wiadomości odrzucających ekstremalne warunki pogodowe. Zdjęcie: Don Emmert / AFP / Getty

Zyskał na znaczeniu dzięki swoim działaniom konferencyjnym, głównie dzięki wydarzeniom, które zbiegły się z poprzednimi COP w Madrycie, Paryżu i Polsce. Glasgow nie będzie wyjątkiem.

Heartland już ogłosił zamiar zorganizowania wydarzenia w mieście w listopadzie zeszłego roku, ale odroczenie COP26 z powodu pandemii pozostawiło niepewne plany.

Heartland to „niebezpieczni handlarze dezinformacją”

Ale James Taylor, prezes instytutu, powiedział, że planuje wysłać grupę „naukowców, ekonomistów i przywódców politycznych” do Glasgow na przełożone wydarzenie.

Jeremiah Bohr, profesor nadzwyczajny socjologii na Uniwersytecie Wisconsin Oshkosh, powiedział, że wydarzenia w Heartland miały na celu siać „zamieszanie”. Zdjęcie: Patrick Flood

„Będziemy mieć własną konferencję” – wyjaśnił. „Będziemy mieć dwudniowe forum rzeczywistości klimatycznej w Glasgow w tym samym czasie, w którym odbywa się posiedzenie ONZ.

„Ludzie sami widzą różnicę między tym, co ujawnia ONZ, czyli zasadniczo tylko propagandą i myśleniem grup politycznych, a rzeczywistymi faktami, dowodami i zasadniczo rzeczywistością, o której ONZ chciałaby, abyśmy zapomnieli”.

Zapytany przez szkocja w niedzielę jeśli chodzi o wydarzenie, pan Taylor nie ujawnił lokalizacji ani dat, ale powiedział, że Heartland wciąż jest w trakcie finalizowania swoich mówców i programu z powodu pandemii i ograniczeń w podróżowaniu. Dodał: „Dobrą wiadomością jest to, że nauka wyraźnie wspiera realizm klimatyczny, a nie panikarstwo klimatyczne”.

Ale Mary Church, kierownik kampanii Friends of the Earth Scotland, ostrzegła, że ​​Heartland próbuje udaremnić wysiłki w celu rozwiązania problemu klimatycznego.

Szczyt klimatyczny COP26 rozpocznie się w Glasgow jeszcze w tym miesiącu. Zdjęcie: John Devlin

Powiedziała: „Instytut Heartland jest znany jako sprzedawca niebezpiecznych i pseudonaukowych informacji. Po przecięciu zębów w celu zablokowania działań przeciwko wielkiemu tytoniu, jego głównym celem jest teraz zmylenie wyborców i decydentów oraz opóźnienie działań w sprawie zmian klimatycznych.

„Nauka jest absolutnie jasne, że zmiany klimatyczne mają miejsce, że są napędzane głównie przez spalanie paliw kopalnych i że mamy tylko kilka lat więcej, aby uniknąć prawdziwie katastrofalnych konsekwencji.

„Badania konsekwentnie pokazują, że brytyjska opinia publiczna wie o tym i chce, aby rząd zareagował na kryzys klimatyczny, więc Heartland Institute prawdopodobnie będzie miał krótką zmianę, gdy w przyszłym miesiącu będzie gospodarzem szczytu alternatywnej rzeczywistości w Glasgow”.

Kate Blagojevic, szefowa brytyjskiego oddziału Greenpeace ds. klimatu, powiedziała, że ​​Heartlands są „wyraźnie fanatycznymi, którzy powinni i będą ignorowani”.

„Ten gang negacjonistów klimatu przemawia co roku, ale nie wnoszą absolutnie nic do debaty i nie mają nic do zaoferowania nikomu poza innymi fanatykami” – dodała. – Prawda jest taka, że ​​przegrali dawno temu.

Dr Geoffrey Supran z Uniwersytetu Harvarda, ekspert od negacji klimatu, powiedział Szkocji w niedzielę, że Heartland wykonał „brudną robotę” firm paliw kopalnych. Zdjęcie: Uniwersytet Harvarda

Pan Taylor oskarżył Greenpeace o kłamstwo „tak często, jak reszta z nas oddycha” i odrzucił komentarze pani Church i dr Supran jako „ad hominem, witriol i nieletni”.

Kontrowersyjny były prezydent Szkocji UKIP wśród prelegentów

Okazuje się, że Heartland przygotowuje się do zorganizowania osobnej konferencji w Las Vegas w celu „ustalenia agendy” przed COP26. Międzynarodowa konferencja w sprawie zmian klimatu, ogłoszona „walką o realizm klimatyczny z socjalizmem klimatycznym”, rozpoczyna się w ten piątek.

Wśród osób, które wystąpiły, aby przemawiać, jest Christopher Monckton, były szkocki wiceprzewodniczący i prezes UKIP. W wyborach Holyrood w 2011 r. znalazł się na szczycie regionalnej listy partii w Mid Scotland i Fife.

69-letni mężczyzna, który prowadzi firmę doradztwa środowiskowego z siedzibą w Pitlochry, od lat jest na uboczu debaty klimatycznej. Kiedyś opisał to jako „największe oszustwo w historii” i ostrzegł, że wysiłki zmierzające do rozwiązania „nie-problemu” spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych doprowadzą do „globalnej totalitarnej tyranii”.

Inni prelegenci to Benny Peiser, dyrektor Global Warming Policy Foundation, grupy sceptyków ds. klimatu założonej przez byłego konserwatywnego kanclerza Lorda Lawsona oraz William Happer, były doradca Trumpa w Białym Domu, który porównał „demonizację” dwutlenku węgla do „ Demonizacja biednych Żydów pod rządami Hitlera”.

Jeremiah Bohr, profesor nadzwyczajny socjologii na Uniwersytecie Wisconsin Oshkosh, który badał zaprzeczanie zorganizowanym zmianom klimatu, powiedział: „Moim zdaniem Heartland organizuje takie wydarzenia, ponieważ chcą wywołać wystarczająco dużo zamieszania i wątpliwości w debacie publicznej, aby zapewnić zasięg dla polityków, którzy starają się opóźnić lub utrudnić proaktywne łagodzenie zmian klimatu”.

Socjolog środowiskowy, dr Riley Dunlap, emerytowany profesor na Oklahoma State University i ekspert od negowania zmian klimatycznych, powiedział, że Heartland początkowo koncentrował się na dyskredytowaniu zagrożeń zdrowotnych wynikających z biernego palenia, ale dalej rozpowszechniał „dezinformację” na temat globalnego ocieplenia.

Wyjaśnił: „Promuje to coś, co można nazwać całkowitym zaprzeczeniem, kwestionując trzy dobrze ugruntowane odkrycia współczesnej nauki o klimacie: Ziemia się ociepla, jest to głównie spowodowane działalnością człowieka i ma negatywny wpływ na ludzi i cały świat ekosystemu … ”

Wiadomość od redaktora:

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu. Bardziej niż kiedykolwiek polegamy na Twoim wsparciu, ponieważ zmiana nawyków konsumenckich wywołana przez koronawirusa wpływa na naszych reklamodawców. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ wsparcie naszego zaufanego i sprawdzonego dziennikarstwa poprzez uzyskanie subskrypcji cyfrowej.

READ  Artysta tatuażu znajduje swój dom na Main Street
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *