Connect with us

Najważniejsze wiadomości

WJUC przeniósł się z Dominikany do Polski w 2022 r.

Published

on

Wydarzenie nie wzbudziło wystarczającego zainteresowania zespołu.

WJUC 2018. Zdjęcie: Jolie Lang – UltiPhotos.com

Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate (WJUC) 2022 pierwotnie miały odbyć się na Dominikanie w sierpniu tego roku, ale turniej został przeniesiony do Polski, ponieważ drużyny nie były zainteresowane uczestnictwem w turnieju w DR, dowiedział się Ultiworld.

Impreza zaplanowana jest na ten sam termin – od 6 do 13 sierpnia 2022 – we Wrocławiu i odbędzie się w tym samym czasie co Mistrzostwa Europy Juniorów U17 Europejskiej Federacji Ultimate. Rejestracja do WJUC zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu.

„Dawanie członkom więcej czasu na zorganizowanie podróży i radzenie sobie ze skutkami pandemii, wraz ze znacznie zmniejszonymi opłatami i ogólnymi kosztami mieszkania, mam nadzieję, że pomoże WJUC utrzymać licznie odwiedzane wydarzenie w 2022 r. i później. Lata od WJUC 2018 maksymalnie udział jest gwarantowany”, napisał WFDF w e-mailu do zespołów.

Ponieważ EUF już realizuje U17 euro w tej samej lokalizacji, WJUC może skorzystać z prostszej logistyki i istniejącego zakwaterowania. WFDF powiedział, że biorąc pod uwagę dużą liczbę uczestniczących krajów na kontynencie, oczekuje się, że więcej zespołów weźmie udział w wydarzeniu w Europie.

Poprzedni turniej World Junior Ultimate Championship w 2020 roku został odwołany z powodu pandemii COVID-19.

READ  Miażdżąca krytyka Roberta Lewandowskiego. "Nie zrobisz tego" reprezentacja Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *