Connect with us

Gospodarka

Wiadomości na żywo: Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła poniżej 200 000 jako oznaka siły rynku pracy

Published

on

Yellen: Sekretarz skarbu USA Janet Yellen stanie przed Senacką Komisją Skarbu, aby zeznawać w sprawie budżetu prezydenta Joe Bidena na 2024 rok. Prawdopodobnie zostanie zapytana o reakcję Departamentu Skarbu, Rezerwy Federalnej i Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów, które podjęły działania w celu uspokojenia paniki wśród deponentów i zapobieżenia zarażeniu po upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank.

Zasługi: Firma kurierska FedEx, często będąca pionierem gospodarczym, poda swoje zyski po zamknięciu rynku. Analitycy spodziewają się, że firma zarobiła 2,70 USD na akcję ze sprzedaży w wysokości 22,7 mld USD w kwartale zakończonym w lutym, w porównaniu do 4,20 USD na akcję ze sprzedaży w wysokości 23,6 mld USD w tym samym okresie w tym samym okresie ubiegłego roku.

Sieć dyskontów Dollar General podaje wyniki przed pierwszym dzwonkiem. Analitycy przewidują, że sieć zarobi 3 dolary na akcję ze sprzedaży o wartości 10,2 miliarda dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych w styczniu, w porównaniu z 2,57 dolara na akcję przy sprzedaży na poziomie 8,65 miliarda dolarów rok temu.

Dane ekonomiczne: Według Refinitiv ekonomiści spodziewają się, że w tygodniu kończącym się 11 marca złożono 205 000 wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Taka liczba utrzymałaby liczbę bezrobotnych w USA, która jest wskaźnikiem zwolnień, powyżej 200 000 przez drugi tydzień z rzędu. Niezależnie od tego, ekonomiści spodziewają się, że od stycznia liczba mieszkań w lutym zacznie być stabilna na poziomie 1,3 mln.

READ  Uważaj na „boom” koalicji na oszustwa przedwyborcze
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *