Connect with us

Zabawa

Przedsprzedaż różowej papugi na hiszpańskim filmie Toon Pic „4 dni przed świętami Bożego Narodzenia” – Różnorodność

Published

on

Potwierdzając rosnące zainteresowanie hiszpańskimi filmami animowanymi ze strony międzynarodowych nabywców, firma Pink Parrot Media zapewniła sobie szereg ważnych europejskich przedsprzedaży nadchodzącego hiszpańskiego familijnego filmu animowanego 4 dni przed świętami Bożego Narodzenia, na czele z niemieckim Splendid i niemieckim Kaleidoscope das United Kingdom

Wyprodukowany przez 3Doubles Producciones z Hiszpanii i Capitána Araña z PVP Media z Kanady i wyreżyserowany przez Steve’a Majaury’ego i Andreę Sebastiána, 4 Days Before Christmas był jednym z pięciu znaczących filmów animowanych, które zostały pokazane w tym tygodniu na Festiwalu Filmowym w Maladze – Spanish International do przemysłu publicznego.

Film nabyli również Voxell z terytoriów WNP, GPI (Baltika), FMA (była Jugosławia), Kinoswiat (Polska), Front Row (Bliski Wschód), Just Ent. (Benelux), Rumunii (SC Idea Films), Nos Lusomundo (Portugalia) i Skandynawii (Angel Films).

„Hiszpania i Kanada, kraje będące koproducentami, jako pierwsze trafią do kin jeszcze w tym roku” — powiedziała Tania Pinto Da Cunha, wiceprezes i partner Pink Parrot.

W Hiszpanii premiera kinowa 4 dni przed świętami Bożego Narodzenia zaplanowana jest na 15 grudnia, a zajmie się nią Filmax.

„Prowadzimy negocjacje z resztą terytoriów, w tym z Francją, Koreą Południową, Ameryką Łacińską i Stanami Zjednoczonymi” – dodał Pinto.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych sprzedaży. Film został sprzedany do dużej części terytoriów europejskich, wchodząc tylko na dwa rynki – amerykański i berliński. Jesteśmy bardzo optymistyczni i wierzymy, że będzie sprzedawany na całym świecie” – powiedział Nacho La Casa, producent w Capitán Araña.

„Sezonowy stan filmu (Boże Narodzenie) wzbudził duże zainteresowanie międzynarodowych nabywców. To także wysoka jakość produkcji, jak na film z budżetem, który dorównuje obecnej animacji w Hiszpanii” — dodał La Casa.

„To, co odróżnia ten film od innych filmów bożonarodzeniowych – argumentował producent 3Doubles, Darío Sánchez – to fakt, że jest to film o superbohaterach, komedio-przygoda, która rozgrywa się w Boże Narodzenie i ma coś wspólnego ze Świętym Mikołajem, ale jest zupełnie inna, spójrz, co ludzie myślą”.

READ  7 najlepszych prawdziwych filmów do obejrzenia w serwisie Netflix w 2022 r.

4 Days Before Christmas jest obecnie w produkcji z animacją prawie ukończoną i poczynionymi postępami w zakresie efektów specjalnych, oświetlenia i komponowania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *