Connect with us

Nauka

„Złe podejście dla nas”: Niemcy przodują w grupie krajów UE przeciwko zakazowi stosowania silników spalinowych – Car News

Published

on

„Złe podejście dla nas”: Niemcy przodują w grupie krajów UE przeciwko zakazowi stosowania silników spalinowych – Car News

Niemcy wraz z Czechami, Niemcami, Włochami, Polską, Rumunią, Węgrami i Słowacją wzywają do zmiany proponowanego zakazu stosowania silników spalinowych do 2035 r., nazywając terminy nierealistycznymi.

„Propozycja pilnie wymaga zmian” – powiedział niemiecki minister transportu Volker Wissing agencji Reutera.

Powiedział, że nastroje podzielają inne narody i naciska na zmiany w przepisach, aby umożliwić wyłączenie innych technologii pojazdów bezemisyjnych z przepisów. powołując się na postępy w obszarach takich jak e-paliwa które można wytwarzać i spalać prawie bez wpływu na środowisko.

Przeczytaj więcej o zakazie benzyny w Europie:

„Zakaz silnika spalinowego, kiedy może on funkcjonować w sposób neutralny dla klimatu, wydaje nam się niewłaściwym podejściem” – powiedział.

Podczas gdy większość krajów opowiada się za zmianami, garstka krajów, których już mniejsze gospodarki zależą od produkcji samochodów, twierdzi, że zmiany nie są realistycznie osiągalne.

„Naszym celem jest, w obszarze Euro 7, aby te warunki były naprawdę realistyczne, aby były wykonalne” – powiedział czeski minister transportu Martin Kupka. agencji Reutera.

„Jeśli naprawdę poważnie myślimy o próbach przesunięcia Europy w kierunku większej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, myślę, że naprawdę oznacza to podjęcie technologicznie realistycznych środków” – powiedział Kupka.

Dyrektor generalny Volvo Cars, Jim Rowan, skrytykował reakcję w poście na LinkedIn i powiedział, że proces powinien posunąć się naprzód po tym, jak Parlament Europejski zgodzi się na zmianę w połowie lutego.

„Państwa członkowskie miały zrobić to samo na początku marca… teraz niektóre z nich próbują zakłócić ten proces. To głęboko niepokojący i rozczarowujący rozwój wypadków”.

„Teraz nie czas na wycofywanie się i ustalanie celów klimatycznych dla naszej branży opartych na nauce” – powiedział.

Ale w raporcie o Wiadomości motoryzacyjne EuropaDyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, powiedział, że zmiana przepisów zezwalająca na kontynuację technologii takich jak e-paliwa nie wpłynie na dążenie marki do elektryfikacji.

READ  Dorota Grejner-Brzezińska powołana do Narodowej Rady Nauki

„Jeśli e-paliwa zostaną zatwierdzone na przyszłość, nie doprowadzi to do zmiany strategii Porsche” – powiedział Blume.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *