Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ważna decyzja, jeśli chodzi o biura. Zmiana od wtorku

Published

on

Rozporządzenie wprowadzające pracę zdalną w urzędach i jednostkach miejskich wejdzie w życie we wtorek – ich współprzewodniczący zostaną poinformowani po posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Premier Mateusz Morawiecki i minister Paweł Szefernaker odbyli w sobotę spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu oraz samorządu terytorialnego na temat zasad funkcjonowania administracji samorządowej po wprowadzeniu nowych ograniczeń związanych ze wzrostem zachorowalności na COVID-19.

„W wyniku merytorycznej, konstruktywnej dyskusji zdecydowano, że rozporządzenie o zarządzaniu samorządem wejdzie w życie we wtorek po jego ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada” – powiedział współprzewodniczący Komisji Paweł Szefernaker oraz Prezydent Sopotu Jacek Karnowski we wspólnym oświadczeniu.

Jak podkreślono, „rozporządzenie wprowadzi w zasadzie pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, ale umożliwi kierownikom urzędów i jednostek znalezienie konkretnych rozwiązań organizacyjnych związanych ze wsparciem obywateli, ich bieżącą obsługą egzystencjalną w zakresie podstawowych usług publicznych i innych ważnych. Sprawy, które należy załatwić w zakładce „Zdalne sterowanie nie jest możliwe do ustalenia”.

READ  Fenomen La Nina powróci tej zimy. Amerykański synoptyk nie ma wątpliwości. 95 procent szans | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *