Connect with us

Gospodarka

Uważaj na „boom” koalicji na oszustwa przedwyborcze

Published

on

Australijskie media głównego nurtu wzmacniają swoje wypaczenia gospodarcze. Alan Austin relacjonuje.

THE FIX jest w stanie sprawić, że mainstreamowe media już otwarcie oszukują wyborców na temat australijskiej gospodarki. Wiedzą, że postrzeganie gospodarki ma kluczowe znaczenie dla wyników wyborów federalnych. Wiedzą, że obecne złe zarządzanie było najgorsze w historii Australii i zbliża się do najgorszego w dzisiejszym rozwiniętym świecie. Musisz więc nas przekonać, że jest odwrotnie.

Australijczyk prowadziłem historię z tymi dziwacznymi w zeszły piątek Oczekiwania w promocji: ’To nie jest zwykły boom. Więc co mogło go powstrzymać? … Nikt nie spodziewał się ożywienia gospodarczego na taką skalę. ’

Plik Codzienna poczta Ostatnio online skierowany kawałek puffu, „Gospodarka Australii przeżyje rozkwit w 2021 roku…”

Na ABC wtajemniczony w niedzielę 28 marca Jennifer Hewitt z Australijskie sprawozdanie finansowe (AFR) wyjaśnił The:

„Nie sądzę, aby było żadnych wątpliwości, że gospodarka ma się całkiem nieźle…”

Artykuł AFR w zeszły wtorek był skierowany, „Boom na fuzje i przejęcia mówi, że gospodarka jest silna”.

ABC Śniadanie z wiadomościami Skarbnik udzielił wywiadu w ostatni poniedziałek 29 marca Josh Frydenberg the powiedzianyniekwestionowany:

„Nasza gospodarka osiągnęła lepsze wyniki niż wszystkie główne rozwinięte gospodarki na świecie. Uniknęliśmy poważnego szoku gospodarczego, jaki widzieliśmy w innych miejscach, takich jak Francja, Włochy, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. „

On powtarzający się że na kanale dziewiątym dzisiaj pokaż tego samego dnia, również bez przeszkód.

On powiedział FiveAA Adelaide trzy dni wcześniej:

„Ożywienie gospodarcze Australii było lepsze niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie”.

To nie jest po prostu złe. Jesteś przeciwieństwem prawdy. Gospodarka Australii ciężko boryka się z trudnościami – pomimo najkorzystniejszych warunków dla eksportu w żywej pamięci.

Skąd wiemy? Po prostu sprawdzając rzeczywiste wyniki dzisiaj, gdzie Australia była w przeszłości i powinna być teraz. Porównując Australię ze wszystkimi rozwiniętymi gospodarkami – nie tylko z Francją, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, które są trudne do porównania.

READ  Rosyjskie ciężarówki stoją w długich kolejkach do wyjazdu z Polski, bo zbliża się termin wprowadzenia zakazu w UE

Istnieje wiele krytycznych zmiennych. Przyjrzymy się pięciu.

Oferty pracy

Australia Stopa bezrobocia wynosi 5,83%. To Szeregi 16. w OECD. Przez ostatnie trzy lata poprzedniej administracji Partii Pracy ranga wahała się od trzeciego do dziewiątego. Gdyby nadal był dziewiąty, stawka wyniosłaby 4,55%. Różnica to 177 000 dodatkowych rodzin z jednym pracownikiem najemnym.

Obecnie 805 000 Australijczyków w ogóle nie ma pracy. Kolejne 1,2 miliona pracuje mniej godzin niż to konieczne. To się nie dzieje podczas boomu.

Rozwój ekonomiczny

Roczny wzrost Produkt krajowy brutto (PKB) był w ostatnich trzech kwartałach ujemny. Spadki procentowe wyniosły 6,3% w czerwcu ubiegłego roku, 3,7% we wrześniu i 1,1% w grudniu.

Ogólnie rzecz biorąc, nie wystąpiły ujemne kwartały w rocznym wzroście PKB John Howard Okres, nawet na początku XXI wieku, światowa recesja. Nawet za rządów premierów Rudda i Gillarda ich nie było, nawet podczas globalnego kryzysu finansowego (GFC), który doprowadził każdą rozwiniętą gospodarkę poza Polską do ujemnego rocznego wzrostu PKB przez jeden do dziesięciu kwartałów.

Wzrost gospodarczy Australii to wzrost OECD najwyższy podczas GFC. Obecne spowolnienie spowodowało, że znalazła się poza pierwszą dziesiątką.

Wzrost płac

Wzrost płac w Australii w ubiegłym roku wyniósł zaledwie 1,4%. To 23 miejsce wśród 36 krajów katalogowany na Ekonomia handlowa. To najniższy ranking Australii w historii.

Deficyty budżetowe

Australia Deficyt budżetowy w zeszłym roku podatkowym do zawrotnych 85,3 miliardów dolarów, czyli 4,3% PKB Australii. To najgorsze od czasu, gdy Departament Skarbu zaczął trzymać się obecnego kursu dokumentacja 1970. Najgłębszy deficyt Partii Pracy odnotowany podczas najgłębszego globalnego kryzysu wyniósł 54,5 miliarda dolarów.

wina

Jak pokazano tutaj w zeszłym tygodniu, dług brutto ma podniesiony do oszałamiającej kwoty 818,6 miliardów dolarów. To ponad trzy razy więcej niż słabe zadłużenie, jakie Partia Pracy opuściła w 2013 roku – po pięciu latach walki z GFC.

READ  Polska dostrzega duży potencjał współpracy w zakresie zielonej energii w azerbejdżańskim Karabachu - Ambasador

Australia ma teraz upadł z piątego miejsca w OECD pod względem relacji długu do PKB na jedenaste 17. miejsce.

Rząd Morrisona jest zadłużony w Australii

Porównaj z innymi krajami uprzemysłowionymi

Na podstawie tych pięciu zmiennych – stopy bezrobocia, rocznego wzrostu PKB, wzrostu płac, deficytu budżetowego i długu brutto dodanego w zeszłym roku – wiele krajów wyprzedza Australię. Wynika to jasno z danych opublikowanych przez Ekonomia handlowa i Statista.

Irlandia, Tajwan i Zjednoczone Emiraty Arabskie wyprzedzają Australię we wszystkich pięciu punktach. Nowa Zelandia, Norwegia, Holandia, Dania, Estonia, Luksemburg, Singapur, Szwajcaria i Korea Południowa prowadzą z czterema punktami na pięć i ogólnie znacznie wyprzedzają. Trzy z pięciu wyników pochodzą z Niemiec, Izraela, Łotwy, Polski, Szwecji i Brazylii. Brazylia!

Nie są to jedyne zmienne, które mogliśmy zbadać. Inne obejmują indeks korupcji, który spowodował gwałtowny spadek Australii pod rządami tego koalicyjnego rządu Rankingi do ponurej samej jedenastej.

Stwierdzenie, że gospodarka Australii „przewyższyła wszystkie główne rozwinięte gospodarki”, jest po prostu błędne. To rażące naruszenie obowiązku mediów, jeśli nie chcą tego kwestionować, ale wzmacniać i rozpowszechniać. Musi być wybór.

Sprawa o zniesławienie Alana Austina dobiega końca. Możesz przeczytać najnowszą aktualizację tutaj i wnieść swój wkład w kampanię crowdfundingową TUTAJ. Alan Austin jest niezależnym australijskim publicystą i niezależnym dziennikarzem. Możesz śledzić go na Twitterze @ alanaustin001.

Powiązane artykuły

Wspieraj niezależne dziennikarstwo Zapisz się do IA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.