Connect with us

Zabawa

Polski heavy metalowy frontman ukarany za lekceważenie stylu życia Marii Panny

Published

on

Polski sąd nakazał we wtorek frontmanowi heavy metalowego zespołu Behemoth zapłacenie grzywny za zamieszczenie zdjęcia stopy nadeptującej obraz Matki Boskiej.

Adam Darski, znany jako „Nergal”, został uznany winnym obrażania uczuć religijnych i ukarany grzywną w wysokości 15 000 złotych (3336 euro, 4040 USD).

Warszawski sąd skazał także słynnego muzyka na zapłatę kosztów sądowych w wysokości 3500 zł.

Polskie prawo przeciwko znieważaniu uczuć religijnych wywołało krytykę ograniczenia wolności wypowiedzi w tej i innych sprawach.

Darski sprzeciwił się wyrokowi i będzie proces – poinformowała PAP, cytując prawnika muzyka.

Darski opublikował zdjęcie na Facebooku w 2019 roku.

Dochodzenie w sprawie tego stanowiska zostało wszczęte po skargach dwóch ultrakonserwatywnych grup, Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

Darski wcześniej wzbudzał kontrowersje, między innymi dlatego, że podczas koncertu rozdarł egzemplarz Biblii.

Jego zespół, założony w 1991 roku, znany jest z pogańskich i satanistycznych obrazów i jest uważany za gatunek „Extreme Metal”. Jeden z ich najsłynniejszych albumów nosi tytuł „The Satanist”.

Jeśli Darski zostanie uznany winnym procesu, grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kilka innych spraw również trafiło na pierwsze strony gazet, w tym jeden w Płocku, gdzie trzech działaczy na rzecz praw gejów jest obecnie sądzonych za trzymanie plakatu Matki Boskiej z aureolą w kolorach tęczowej flagi.

Polska jest krajem w większości katolickim, a polityka rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jest ściśle zgodna z naukami katolickimi.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w zeszłym roku nałożyło prawie całkowity zakaz aborcji, z wyjątkiem przypadków gwałtu, kazirodztwa i sytuacji, gdy zdrowie matki jest zagrożone, wywołując protesty w całym kraju.

Twój okres premium będzie wygaśnie za 0 dni

zamknij x

Zapisz się, aby uzyskać nieograniczony dostęp Uzyskaj 50% zniżki teraz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *