Connect with us

Gospodarka

Unia Europejska ogłasza się strefą wolności LGBT w odpowiedzi na represje wobec homoseksualistów przez Polskę

Published

on

Parlament Europejski podjął decyzję o ogłoszeniu całej Unii Europejskiej „Strefą Wolności LGBTIQ” w odpowiedzi na niedawne represje wobec homoseksualistów w Polsce. Głosowanie odbyło się między 492 a 141 i odbyło się zaledwie kilka godzin po wystąpieniu rządu polskiego ogłosił propozycja wypełnienia pustki, która pozwoliła na adopcję parom tej samej płci.

Politico Raporty W niewiążącej rezolucji czytamy częściowo: „Zamiast dyskryminować osoby LGBTIQ, władze na wszystkich szczeblach przywództwa w całej Unii Europejskiej powinny chronić i promować równość i prawa podstawowe wszystkich, w tym osób LGBTIQ, oraz zapewniać im pełne prawa . ”

DW.com dodaje W rezolucji wyraźnie wspomniano o Prezydencie RP Andrzeju Dudie, który latem ubiegłego roku wygrał reelekcję „po częstym wypowiadaniu się przeciwko prawom LGBT + i przedstawianiu członków społeczności jako zagrożenia dla rodzin”. wiadomości ABC Uwagi „Około jedna trzecia Polaków żyje obecnie w społecznościach, które przyjęły rezolucje deklarujące sprzeciw wobec promowania praw LGBT”.

Rozprawa w Polsce z prawami LGBT i aktywistami w ciągu ostatniego roku skłoniła Joe Bidena do rozważenia: „Powiem jasno: prawa LGBTQ + to prawa człowieka – a dla„ stref wolnych od LGBT ”nie ma miejsca w Unii Europejskiej ani gdziekolwiek indziej Świat ”.

Na początku tego tygodnia francuski minister do spraw europejskich Clément Beaune, który w zeszłym roku wyszedł jako wesoły, ujawnił że polski rząd zagroził odwołaniem jego spotkań podczas niedawnej podróży do kraju, jeśli odwiedzi wioskę, która ogłosiła się „strefą wolną od ideologii LGBT”.

Krewni, „Para gejów w Polsce walczy z koronawirusem i piętnem LGBTQ, szyjąc i rozdając 300 tęczowych masek na twarz: OBEJRZYJ”

READ  Polska może być w tym roku jednym z trzech największych partnerów handlowych Ukrainy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *