Connect with us

Gospodarka

Otwarcie zrównoważonej i prężnej linii folii termokurczliwej w Polsce

Published

on

Otwarcie zrównoważonej i prężnej linii folii termokurczliwej w Polsce
Innovia Films, producent bardzo zróżnicowanych folii specjalistycznych, poinformował o otwarciu nowej linii do wielowarstwowej koekstruzji o długości 6,2 metra w swoim zakładzie w Płocku. Linia będzie dedykowana do produkcji folii termokurczliwej z poliolefiny o niskiej gęstości do etykiet termokurczliwych typu sleeve oraz aplikacji zabezpieczających przed manipulacją przez osoby niepowołane.

Folia stanowi podstawę do produkcji wytrzymałych, pływających rurek termokurczliwych. Ułatwia to łatwe oddzielanie etykiet od butelek i pojemników PET, HDPE i PP w procesie recyklingu, aby umożliwić recykling butelek. Ten materiał na rurki termokurczliwe jest stosowany głównie w przemyśle spożywczym, napojów oraz artykułów gospodarstwa domowego i środków higieny osobistej.

„Otwarcie linii kończy naszą strategiczną inwestycję w wysokowydajną folię termokurczliwą, która umożliwia większą cyrkulację opakowań – kluczowy cel dla firm produkujących towary konsumpcyjne” – mówi Simon Huber, dyrektor zarządzający Innovia UK i Polska. „Nowe możliwości pozwolą nam dostarczać przetwórcom etykiet i rękawów wysokiej jakości pływający materiał termokurczliwy, który może zrewolucjonizować rynek i sposób dekorowania opakowań, prowadząc do bardziej zrównoważonych wyborów”, mówi Huber.

RayoFloat APO to przezroczysta, niepowlekana folia termokurczliwa, która unosi się na powierzchni, ponieważ jej gęstość wynosi <0,93 g/cm3. Folia jest również błyszcząca, odporna na ścieranie i nadaje się do zadruku, z kontrolowanym skurczem TD do 70%. RayoFloat™ został zatwierdzony przez europejską platformę butelek PET EPBP, chociaż folia ta doskonale nadaje się również do stosowania na szerokiej gamie pojemników HDPE i PP.

CCL Label współpracuje z międzynarodowymi markami w celu opracowania nadających się do recyklingu pojemników PET do recyklingu w obiegu zamkniętym z butelki do butelki. Tuleje poliolefinowe nadają się również do recyklingu dla opakowań na bazie PP i PE, ponieważ pochodzą z tej samej rodziny tworzyw sztucznych.

„W ostatnich latach obserwujemy duże zmiany na rynku. Marki coraz częściej postępują zgodnie z wytycznymi Design for Recycling i przeprojektowują swoje opakowania, aby spełnić cele recyklingu. Etykiety mogą mieć tutaj duże znaczenie, właściwości funkcjonalne materiałów etykietowych mogą wspierać możliwość recyklingu i ponownego użycia” – mówi Günther Birkner, członek zespołu zarządzającego w CCL. „Celem naszej inwestycji w Polsce jest znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych folii termokurczliwych poliolefinowych, które do tej pory były trudno dostępne. Dzięki naszej globalnej sieci lokalizacji CCL Label jesteśmy w stanie przekształcić materiał nadający się do recyklingu w rękawy EcoFloat i dostarczyć je na linie pakujące z krótkimi czasami realizacji. Ta inicjatywa pozwoli naszym klientom poprawić podatność na recykling ich opakowań!”

Ponieważ węże EcoFloat są wykonane z poliolefin o niskiej gęstości, stanowią różnicę w kluczowym etapie recyklingu zlew/pływak w firmach zajmujących się recyklingiem PET. Materiał obudowy unosi się na wodzie, co pozwala na czyste oddzielenie od cięższych płatków PET, które opadają na dno zbiorników myjących. Ta prosta separacja stanowi podstawę do uzyskania wysokiej jakości płatków PET, które można wykorzystać w recyklingu butelek i zamknąć obieg. EcoFloat został rekomendowany przez europejską platformę butelek PET EPBP.

„Nasza inwestycja jest częścią naszego zobowiązania do postępu w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych i podjęcia kroków w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, jak zadeklarowaliśmy, podpisując Globalne Zobowiązanie Nowej Gospodarki Tworzywami Sztucznymi, kierowane przez Fundację Ellen MacArthur. W przyszłości rządy wyznaczą cele dotyczące wskaźników recyklingu odpadów komunalnych. Osiągnięcie tych celów nie będzie możliwe bez inwestycji w nowe technologie materiałów opakowaniowych, które wspierają Design for Recycling. Jako pływająca powłoka z poliolefiny o niskiej gęstości, EcoFloat spełnia wymagania określone w wytycznych dotyczących projektowania opakowań” – podsumowuje Birkner.

PODPIS:

Günther Birkner uroczyście przecina wstęgę, otwierając nową linię wielowarstwowego współwytłaczania firmy Innovia.
Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Patricia Potts, kierownik ds. globalnej komunikacji
Charlotte Robinson, zastępca kierownika ds. komunikacji
Innovia Films Ltd, Lowther R&D Centre, Wigton, Cumbria, CA7 9XX, Wielka Brytania
Tel: +44 (0) 16973 42281
E-mail: [email protected]
www.linkedin.com/company/innovia-films
Śledź nas na Twitterze: www.twitter.com/InnoviaFilms
Obejrzyj nasze filmy na You Tube: www.youtube.com/innoviafilms
www.innoviafilms.com

O Innovii:
Innovia Films jest głównym producentem wysoce zróżnicowanych folii specjalistycznych wykorzystujących zastrzeżone technologie pęcherzyków, stenterów i procesy produkcji odlewów. Firma zajmuje wiodącą światową pozycję na rynkach powlekanych folii o wysokiej wydajności, opakowań na tytoń, etykiet i folii zabezpieczających. Innovia zatrudnia ponad 1400 osób na całym świecie i posiada zakłady produkcyjne w Australii, Belgii, Niemczech, Meksyku, Polsce i Wielkiej Brytanii. Firma koncentruje się na wysokiej jakości produktach o wartości dodanej, silnych relacjach z klientami, badaniach i rozwoju oraz doskonałej obsłudze.

READ  Fabryki zwalniają od USA do Azji

O etykiecie CCL:
CCL Label to największy na świecie konwerter samoprzylepnych i wytłaczanych materiałów foliowych na etykiety dekoracyjne, funkcjonalne i informacyjne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *